Connect with us

اخبار ساحوی

سقوط یک پاسگاه نیروهای امنیتی در نزدیکی شهر غزنی

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ثور ۱۱, ۱۴۰۰)

یک پاسگاه نیروهای امنیتی در روستای آرزو در حومه شهر غزنی به دست طالبان سقوط کرده است.

مسوولان وزارت دفاع ملی می گویند که دراین رویداد شماری از نظامیان کشته و زخمی شده اند و بررسی ها در پیوند به سقوط این مرکز نظامی جریان دارد.

شورای ولایتی غزنی سقوط این پاسگاه را که فاصله کمتر از دو کیلومتر با شهر غزنی دارد را نگران کننده می دانند و خواستار تدابیر جدی برای تامین امنیت مردم غزنی هستند.

عبدالجامی جامی عضو شورای ولایتی غزنی  میگوید: ” شب گذشته یک پایگاه نظامی نیروهای امنیتی به دست طالبان افتاده است و در این رویداد به نیروهای امنیتی تلفات وارد شده و روستای آرزو در نزدیک شهر قرار دارد و سقوط آن یک تهدید جدی برای شهر غزنی است که حکومت باید به آن توجه کند.”

درهمین حال سرپرست وزارت دفاع ملی می گوید که در حمله طالبان بر یک پایگاه نیروهای مشترک امنیتی تلفاتی برنظامیان وارد شده و چگونگی این حمله طالبان زیر بررسی قرار دارد.

محمد یاسین ضیا سرپرست وزارت دفاع ملی میگوید: “سقوط یک پوسته در غزنی بوده و این یک پایگاه بزرگ نظامی نبوده است و نیروهای مشترک در این پوسته مستقر بودند و کشته و زخمی داریم و بررسی ها جریان دارد که چرا و چگونه این پوسته سقوط کرده است و این پایگاه بزرگ نبوده است.”

از سویی دیگر در یک انفجارماین کار گذاری شده هنگام نماز تراویح در ولسوالی بگرام ولایت پروان بیست و پنج نیروی امنیتی زخم برداشته و یک تن جان باخته است.

فضل الدین عیار والی پروان میگوید: “با تاسف در نتیجه جا سازی یک ماین چسپکی در وقت نماز تراویج بیست و پنج نفر از نیروهای امنیتی ما زخم برداشته و یک تن دیگر شان جان باخته است.”

حمله های ضد امنیت همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان شدت گرفته است و مردم از حکومت انتظار دارند تا راهکار های عملی را برای مهار حمله های خونین روی دست گیرد، درغیر آن دامنه خشونت ها و کشتار در کشور بیشتر خواهد شد.

اخبار ساحوی

فرمانده‌ پیشین پولیس ولسوالی تیوره غور در شهر هرات کشته شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۶, ۱۴۰۰)

حبیب الرحمن ملک زاده فرمانده پیشین پولیس ولسوالی تیوره ولایت غور صبح امروز در مرکز شهر هرات ترور شده است.

نزدیکان آقای ملک زاده می گویند او در دروازه خانه اش در ناحیه اول شهر هرات هدف گلوله قرار گرفته و جان باخته است.

ثابت هروی مسوول مطبوعاتی استخبارات هرات با تایید این رویداد میگوید که مهاجمان دو نفر بودند و پس حمله بالای آقای ملک‌زاده از محل فرار کرده اند.

تا هنوز فرد و یا گروهی مسولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

انفجار ماین در هرات جان دست کم ۷ نفر را گرفت

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۲, ۱۴۰۰)

در نتیجه انفجار ماین در ولایت هرات دست کم هفت نفر جان باخته و ۹ تن دیگر زخم برداشته اند.

قوماندانی پولیس هرات در اعلامیه ای گفته است که این انفجار حوالی ساحت ۶:۵۰ امشب در ساحه حاجی عباس مربوط ناحیه دوازدهم شهر هرات رخ داده است.

ثابت هروی مسوول مطبوعاتی استخبارات هرات میگوید که ماین در تانکی یک موتر چسپانده شده بود که در پی انفجار آن موتر کاملا سوخته است.

عارف جلالی سرطبیب شفاخانه حوزوی هرات تایید میکند که هفت کشته به شمول چهار زن و سه مرد و ۹ زخمی به شمول پنج زن و چهار مرد از این رویداد به این شفاخانه رسیده اند.

تا هنوز فرد و یا گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

بنیاد بیات به خانواده‌های نیازمند در لوگر مواد غذایی کمک کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۲۹, ۱۴۰۰)

بنیاد بیات به صدها خانواده نیازمند در لوگر، بسته‌های مواد غذایی توزیع کرد.

مسولان بنیاد بیات می‌گویند این مساعدت‌های زمستانی که شامل آرد، روغن و برنج می شود بعد از سروی که انجام شده بود به خانواده‌های مستحق و نیازمند توزیع شد.

بیکاری و افزایش قیمت موادغذایی در این سرمای سنگین؛ از مهمترین عواملی که دامنگیر مردم شده و خانواده‌های زیادی با آن روبرو هستند.

مسولان بنیاد بیات می‌گویند این مساعدت‌های زمستانی بعد از سروی که انجام شده بود به خانواده‌های مستحق و نیازمند توزیع شد .

مسوولان این نهاد امداد رسان همچنان بر کمک‌های بشری برای نیازمندان دیگر ولایت‌های کشور نیز تأکید دارد.

حاجی محمد اسماعیل، معاون بنیاد بیات می‌گوید که:” در ادامه کمک‌های زمستانی بنیاد بیات که همه ساله در موقع سرما و زمستان از طرف بنیاد بیات توزیع می‌شود و قبلن در ولایات مختلف ما این پروگرام را داشتیم ما توزیع کردیم امروزهم در ولایت لوگر بر یک تعداد از مستحقین که قبلا سرویع شده اند مواد آوردیم توزیع می‌کنیم این مواد شامل آدر، برنج و روغن می‌شود و این کمک‌ها انشاالله در دیگر ولایت‌های باقی مانده نیز به مستحقین توزیع خواهد شد.”

این بسته‌های کمکی که شامل آرد، برنج و روغن می‌شود، هدف آن دست گیری نیازمندان گفته شده است.

درهمین حال کسانی که ازین کمک‌ها مستفید شده اند، از دیگر نهادهای خیریه نیز میخواهند که در چنین اوضاع دشوار دست نیازمندان را بیگرند.

اعضای امارت اسلامی نیز از سلسله کمک‌های بنیاد خیریه بیات استقبال می‌کنند و از دیگر تاجاران ونهادهای امداد خواهان دستگیری خانوادهای مستضعف در این زمستان سرد و سنگین استند.

نصیر احمد کریمی، مدیرعمومی معاون مالی و اداری ریاست امر بالمعروف و نهی عن المنکر ولایت لوگر دراین باره گفت:”به خاطریکه قیمتی زیاد است بیکاری هم است بسیار مردم مشکلات دارند، مشکلات اقتصادی دارند این کمک‌ها بسیار موثر هست.”

بنیاد بیات همه ساله در سراسرکشور به افراد نیازمند و بی‌بضاعت کمک میکند که سلسله این کمک‌ها به همه ولایات میرسد.

در کنار این بنیاد بیات در ساخت مکتب مراکز صحی مساجد و حفر چاه‌های عمیق برای دست یابی به آب آشامیدنی در ولایت‌های کشور تلاش کرده است.

به خواندن ادامه دهید

Trending