Connect with us

اخبار ساحوی

سقوط چهار ولسوالی دیگر به دست طالبان

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ژوئن 15, 2021)

نیروهای امنیتی از ولسوالی های انار دره فراه، خاص ارزگان ولایت ارزگان، گوسفندی و صیاد در سرپل عقب نشینی کرده اند.

در یک شبانه روز گذشته نیروها امنیتی،  تنها از دو ولسوالی در  سرپل به گونه کامل عقب  نشینی کرده اند، در حالیکه در مرکز سرپل نیز درگیری ها جریان دارد.

طالبان ولسوالی انار دره فراه را نیز تصرف کردند، اما به گفته پولیس فراه، این گروه ساختمان ولسوالی را منفجر ساخته و آن را به مخروبه مبدل کرده اند.

در ارزگان هم مقام های محلی می‌گویند که ساختمان ولسوالی خاص ارزگان، فرماندهی پولیس و اداره امنیت این ولسوالی و برخی دیگر از تاسیسات دولتی صبح روز سه شنبه به دست طالبان افتاده است.

در غرب افغانستان در سه ولسوالی هرات در بخش های از فراه، غور و بادغیس جنگ میان نیروهای دولتی و جنگجویان طالب جریان دارد.

در پروان هم در ولسوالی ها چهارگانه غوربندا از دو روز می‌شود جنگ به شدت جریان دارد، مقام های محلی پروان می‌گویند که منطقه نمک آب در غوربند به تصرف طالبان در آمده است.

اما در نیمروز، پس از یک هفته نبرد نیروهای امنیتی و دفاعی کشور موفق شده اند تا ولسوالی خاشرود را از وجود طالبان پاکسازی کنند و به این گروه تلفات وارد کنند.

در بخش های دیگر کشور نیز نظامیان افغان در برابر طالبان دست آورد هایی داشته اند، شورای امنیت ملی می گوید که طالبان نمیتوانند موفق شوند.

ارتش نیز می‌گوید که بیش از دوصد هزار نیروی امنیتی و دفاعی  افغان در ۲۲ ولایت کشور مصروف پیکار با مخالفان مسلح اند؛ جنگی که هر روز دامنه آن در کشور گسترده تر می‌شود.

در همین حال امرالله معاون نخست رییس جمهوری نیز گفته است که پیشروی طالبان یک خط باریک آن که در آن دفن خواهند شد.

اخبار ساحوی

معاون والی کاپیسا در درگیری با طالبان جان باخت

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 16, 2021)

منابع به آریانانیوز تایید می‌کنند که عزیرالرحمان تواب، معاون والی کاپیسا امروز (جمعه،۲۵ سرطان) در جریان درگیری میان  نیروهای امنیتی با جنگجویان طالبان در ولسوالی نجراب این ولایت جان باخته است.

منابع می افزایند که تواب همراه با نیروهای خیزش‌ مردمی جهت روحیه دهی نیروهای امنیتی به ولسوالی نجراب رفته بود.

عبدالشایق شورش، سخنگوی پولیس کاپیسا، تایید میکند که آقای تواب بامداد امروز در مربوطات دره افغانیه این ولسوالی جان باخته است.

طالبان تاکنون در این باره به رسانه‌ها چیزی نگفته است.

در همین حال، مقام‌های محلی بامیان تایید میکنند که نیروهای امنیتی ولسوالی‌های سیغان و کهمرد را از وجود طالبان پاکسازی کرده اند.

این ولسوالی‌ها دو روز پیش توسط طالبان تصرف شده بود.

از سوی دیگر، منابع به آریانانیوز میگویند که درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح در حومه‌های شهرهای شبرغان، تالقان، غزنی و برخی مناطق دیگر صورت گرفته است.

مارشال عبدالرشید دوستم در یک پیام صوتی می‌گوید که طالبان هرگز نمیتواند از راه زور پیروز شود و مردم در برابر این گروه می جنگند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

نیروهای افغان حمله طالبان در سرپل را به عقب زدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 10, 2021)

مقامات محلی سرپل از وارد شدن تلفات سنگین به طالبان در این ولایت خبر می‌دهد.

عبدالحق شفق والی سرپل می گوید، با افزایش جنگ ها نیروهای مردمی با همکاری نیروهای امنیتی پس از یک جنگ نفس گیر در بلخاب و مرکز ولایت توانستند حمله طالبان را دفع کنند.

آقای شفق گفته است که دراین درگیری ها ۲۵ طالب مسلح کشته و۶ تن دیگر آنان نیز زخمی شده اند.

والی سرپل می‌افزاید که نیروهای افغان ۱۷ طالب دیگر را نیز بازداشت کرده اند.

وی همچنان تایید میکند که شش تن از نیروهای امنیتی جان باخته و ۹ تن دیگر زخمی شده اند.

از سوی هم سید اسدالله دانش معاون شورای ولایتی سرپل می گوید کهه در ۲۰ روز گذشته نزدیک به  ۴ هزار خانواده از ولسوالی های گوسفندی، سانچارک و بخش های ناامن بلخاب در مرکز و ولسوالی بلخاب آواره شده اند.

عبدالصبور قانع والی هرات میگوید: “وضعیت امنیتی شهر هرات قناعت بخش است ما گفته می توانیم که بیشتر ولسوالی های ما در دست طالبان است و شاید دو ولسوالی در اختیار ما قرار دارد.”

وزارت امور داخله تایید می کند که ولسوالی یفتل پایین در بدخشان نیز از وجود گروه طالبان پاکسازی شده است.

با این حال شورای ولایتی پروان می‌گوید؛ که ولسوالی های سرخ پارسا و شیخ علی ولایت پروان هم به دست طالبان افتاده و جنگجویان این گروه به گونه کامل در دره غوربند حضور دارند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

رییس جمهور غنی میدان هوایی خوست را افتتاح کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 10, 2021)

ریاست جمهوری می گوید که رییس جمهور غنی بامداد امروز (پنجشنبه، ۱۹ سرطان) در راس یک هیات بلند پایته دولتی وراد خوست شد و میدان هوایی آن ولایت را افتتاح کرد.

 به گفته ارگ رییس جمهور غنی پس از افتتاح این میدان مسافرانی را که در یک پرواز از امارات متحده عرب به خوست آمده بودند نیز خوش آمدید گفت.

ارگ در این باره گفته” رئیس جمهور محمد اشرف غنی صبح امروز در رأس یک هیأت عالیرتبه دولتی،میدان هوایی خوست را افتتاح نمود و پس از دیدار با مهمند کتوازی والی آن ولایت، مسافرینی را که طی یک پرواز از امارات متحده عربی به آن ولایت آمده بودند، خوش آمدید گفت.”

ارگ افزوده که قرار است رییس جمهور در کنار  اشتراک در جلسه ارشد امنیتی، با نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در این ولایت دیدار کند و همچنان در یک نشست بزرگ مردمی،  خواست‌ها و پیشنهادات بزرگان، متنفذین، جوانان و نمایندگان اقشار مختلف مردم را استماع کند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است