Connect with us

رویداد های اخیر

ستاره کرکت هند میخواهد با راشد خان بازی کند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: نوامبر 1, 2020)

راشد خان ستاره کرکت افغانستان از خود توپ اندازی فوق االعاده ای را در مسابقات آی پی ال هند، برای تیم سنرایزر حیدرآباد به نمایش گذاشت که طرفداران این تیم وی را لقب بهترین توپ انداز سال را نیز دادند.

ساچن تندولکر ستاره کرکت هند یکی از حامیانی است که از راشد به ویژه از توپ اندازی چرخشی وی ستایش کرده است.

آقای ساچن گفته است: “”راشد جز توپ اندازهای درجه یک جهان است. من هرگز با او بازی نکرده ام اما هرچه در مورد او دیده و شنیده ام؛ به روشی که او توپ می‌اندازد، شمار اندک از توپ‌زن ها میتوانند مهارش کنند.”

به گفته وی: “بنابراین، نمیتوان حدس زد که یک توپ انداز درجه یک جهان چگونه توپی را خواهد انداخت. من هرگز با او بازی نکرده ام، بنابراین هر زمان که او را می بینم، این تنها دیدی است که نسبت به او دارم.”

آقای ساچن افزوده است که دوست دارد با راشد خان در میدان های بازی روبرو شود تا شیوه بازی را ببیند.

این ستاره کرکت هند گفته است: “دیدن نحوه گرفتن توپ مهم است، توپ اندازها نحوه گرفتن توپ را پنهان می‌کنند. اما چیزی را که آنها نمیتوانند پنهان کنند نحوه انداختن توپ است.”

او افزوده است: “به هر حال، همه‌ی اینها خیلی سریع اتفاق می افتد. اما گاهی اوقات، تشخیص توپی را که توپ‌انداز تلاش دارد بیاندازد زمان‌بر است. من دویدن و چگونه توپ انداختن او (راشد خان) را مشاهده خواهم کرد.”

ساچن گفته است: “شما نشانه هایی را درمی‌یابید، حتا از چرخش توپ در هوا می‌توانید بفهمید؛ چون من با او بازی نکرده ام، دقیقا نمی‌توانم بگویم که شیوه بازی وی چگونه است. شما تا زمانی که با او بازی نکرده اید، نمی‌فهمید. شاید من از او تقاضا کنم که در میدان برایم توپ بیاندازد تا شیوه توپ اندازی او را بفهمم.”

روز سه شنبه سنرایزر حیدرآباد با دهلی کاپیتال بازی داشت که در این بازی راشد خان در هفت توپ، سه بازیکن حریف را از میدان اخراج کرد و تیم سنرایزر با تفاوت ۸۸ دوش تیم دهلی را شکست داد.

اخبار ساحوی

سقوط چند روستا به دست طالبان در بدخشان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 21, 2021)

در نتیجه حمله طالبان بر بخش هایی از ولسوالی ارگو ولایت بدخشان چندین روستا بدست طالبان افتاده است.

ثنا الله روحانی سخنگوی پولیس بدخشان میگوید که ۵ روستا در ارگو که به تازگی آزاد و خیزش های مردمی در آنجا جا به‌ جا شده بودند، روز گذشته به دست طالبان سقوط کرده است.

آقای روحانی افزوده است که در نتیجه درگیری میان نیروهای افغان و طالبان مسلح دو تن از نیروهای خیزش مردمی جان باخته و۳ نفر دیگر به شمول یک سرباز پولیس زخمی شده اند.

به گفته وی نیروهای امنیتی به مرکز ولسوالی عقب نشینی کرده اند.

در همین حال طالبان ادعا کرده اند که شب گذشته یک غیرنظامی توسط نیروهای افغان در ولسوالی ارگو کشته شده است.

مقام های محلی تا هنوز در این مورد چیزی نگفته اند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

فرودگاه هرات به «خواجه عبدالله انصاری» نام‌گذاری شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 21, 2021)

محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور فرودگاه بین المللی هرات را به نام خواجه عبدالله انصاری نامگذاری کرده است.

آقای غنی صبح امروز(پنج‌شنبه، ۲ دلو) در راس یک هیات عالی رتبه دولتی به منظور  بررسی وضعیت عمومی ولایت هرات و دیدار با مسوولان و اقشار مختلف مردم، وارد شهر هرات شد.

ارگ ریاست جمهوری در اعلامیه ای گفته است که آقای غنی را امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری و شماری دیگری از اراکین دولتی همراهی می ‌کنند.

در اعلامیه آمده است که آقای غنی، “با پرده برداری از لوح، میدان هوایی بین المللی هرات را به نام میدان هوایی بین المللی خواجه عبدالله انصاری مسمی نمود.”

رییس جمهور غنی پس از نامگذاری این فرودگاه گفت: “جای مسرت و افتخار است که امروز میدان هوایی بین المللی هرات به نام میدان هوایی بین المللی خواجه عبدالله انصاری، رسما نامگذاری شد و این گام نیک را به تمام افغان ها و جهان اسلام تبریک می گویم.”

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

نیروهای افغان ۲۷ نفر را از زندان طالبان در هلمند نجات دادند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 21, 2021)

نیروهای افغان ۲۷ نفر را از بند طالبان در ولایت هلمند آزاد کرده اند.

وزارت دفاع در خبرنامه ای گفته است که نیروهای کوماندو شب گذشته عملیاتی را بالای یک زندان طالبان در مربوطات ولسوالی نهرسراج ولایت هلمند راه اندازی کردند.

بر اساس خبرنامه، در جریان این عملیات ۲۷ تن به شمول یک نظامی پیشین از چنگ طالبان نجات یافتند.

در خبرنامه آمده است: “در این زندانیان توسط طالبان به شدت شکنجه شدند و خلاف تمام موازین و‌ اصول اسلامی و حقوق همرای شان برخورد شده است.”

در یک جریان این عملیات یک نگهبان زندان طالبان کشته و مقدار از سلاح و مهمات طالبان نیز به دست نیروهای افغان افتاده است.

گروه طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است