Connect with us

رویداد های اخیر

سازمان جهانی بهداشت: کرونا ممکن است هواپخش و هوازی باشد

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

سازمان جهانی بهداشت میگوید که ویروس کرونا ممکن است از آنچه قبلا تصور می شد از طریق هوا آسانتر پخش شود، طولانی تر بماند و از طریق ذرات و قطره‌های بسیار ریز تنفسی‌ در فاصله طولانی تر انتقال بیابد.

این اظهارات در حالی مطرح میشود که هفته گذشته صدها دانشمند در یک نامه ای سرگشتاده از این سازمان خواست تا این مورد را بررسی کند.

اگر این درست باشد، می تواند شیوه مبارزه دولت‌ها با ویروس را تغییر دهد، از جمله قانون فاصله یک تا دو متری که بسیاری از کشورها برای مسافت اجتماعی تصویب کرده اند.

بنیدیتا آلگرانزی رییس بخش فنی مبارزه با کرونا سازمان جهانی بهداشت روز گذشته در یک کنفرانس خبر گفت: ” ما تایید می کنیم که شواهد و مدارکی در این زمینه وجود دارد، مانند سایر زمینه ها در مورد ویروس کووید-۱۹ و بیماری همه گیر. بنابراین ما معتقدیم که باید در برابر این شواهد و پیامدهای آن را در مورد شیوه های انتقال و همچنین در مورد اقدامات احتیاطی که باید انجام شود، واقع بین باشیم.”

سازمان بهداشت جهانی گفته است که شواهد نهایی نیست و انتظار می رود آنها آخرین یافته های خود در این مورد را در روزهای آینده اعلام كنند.

دکتر آنتونی فوسی، مسوول مبارزه با کرونای کاخ سفید گفته است: “شواهد قطعی زیادی در مورد تاثیر ذرات معلق در هوا در مورد کووید-۱۹ وجود ندارد. با این حال ، نمونه های خوبی داریم، با سندروم حاد تنفسی، که یک ویروس مشابه است، در آنجا نمونه های واضح از انتشار ذرات ریز تنفسی وجود دارد. بنابراین اگرچه ما فکر نمی کنیم این یک مساله مهم گسترش باشد، اما موضوعی است که نمی توانیم به طور کامل آن را ناندیده بگیریم.”

آقای فوسی افزوده است که با توجه به موجودیت این ویروس در ذرات ریز هوا، برای محافظت از خود و دیگران باید ماسک بپوشیم.

رویداد های اخیر

برگزاری نشست متحدین دفاعی ناتو درباره تغییر ماهیت جنگ

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۹, ۱۴۰۰)

سازمان ناتو می‌گوید که ۳۰ تن از فرماندهان دفاعی این سازمان روز یک‌شنبه درآتن، مرکز یونان برای نشست خزانی کمیته نظامی ۲۰۲۱ گرد هم آمدند.

این سازمان گفته است که دستور کار کنفرانس پرچالش بود، اما ضروری بود تا کمیته نظامی بتواند راهنمایی فرماندهان استراتژیک و مشاوره به دبیرکل ناتو و شورای آتلانتیک شمالی ارائه دهد.

بر اساس اعلامیه منتشر شده از سوی ناتو، بحث‌ها بر عملیات، ماموریت‌ها و فعالیت‌های تحت رهبری ناتو و تهدیدها و چالش‌ها فراراه ناتو متمرکز بود.

در این اعلامیه آمده است که فرماندهان دفاعی در مورد ورود نیروهای نظامی به درس‌های آموخته شده ائتلاف که مشارکت این اتحادیه در افغانستان را ارزیابی می‌کند ، تبادل نظر کردند.

فرماندهان دفاعی تهدیدهای پایدار و چالش‌های دوران صلح را مورد بحث قرار دادند. آنها تأکید کردند که چگونه محیط ژئوپلیتیک در حال تغییر است و مرز بین صلح و بحران به طور فزاینده‌ای محو شده است. کمیته نظامی سپس در مورد تغییر ماهیت جنگ و چگونگی حفظ اتحاد با سرعت تغییرات تکنولوژیکی بحث کرد.

در آخرین جلسه روز فرماندهان ارتش، جنرال یانوش آدامچاک از کشور پولند را به عنوان مدیرکل بعدی ستاد نظامی بین المللی ناتو معرفی کردند.

قرار است وی در تابستان سال ۲۰۲۲ این مسوولیت را بدوش گیرد.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

درخشش ملی پوشان سنوکر افغانستان در بازی‌های جهانی

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۸, ۱۴۰۰)

ملی پوشان سنوکر افغانستان، رقابت‌های جهانی را نیز با پیروزی آغاز کردند.

در نخستین روز از این بازی ها؛ رییس خان سنزی اولین بازی خود را با نتیجه‌ی قاطع پنج بر چهار برابر نماینده اکراین به برتری رسید.

سنزی همچنان در دومین رقابت اش پرقدرت ظاهر شد و توانست حریفی از عراق را با نتیجه‌ی مشابه از سر راه بردارد تا به مرحله‌ی ۳۲ بهترین گام بگذارد.

سنزی در این مرحله با سنوکر باز از بحرین رقابت خواهد کرد .

پس از نتایج درخشان سنزی، صالح محمد محمدی دیگر ملی پوش کشور وارد رقابت شد و در نخستین بازی خود با حساب پنج بر صفر، از سد سنوکرباز مصر گذشت و در دومین پیکار اما، در  برابر ورزشکاری از بلجیم پنج بر چهار شکست خورد.

محمدی قرار است در سومین رقابت خود برابر سنوکر باز از فلسطین برزمد.

رقابت های جهانی سنوکر با حضور ورزشکاران نزدیک به ۳۰ کشور به میزبانی دوحه قطر برگزار شده و تا ۲۲ ماه روان میلادی دامه خواهد یافت.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

نزاع بر سر زمین در پکتیا جان سه برادر را گرفت

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۸, ۱۴۰۰)

در یک درگیری بالای زمین، در شهر گردیز ولایت پکتیا سه نفر از یک خانواده کشته شده اند و یک تن دیگر هم زخمی است.

مقام ها در پکتیا با تایید این رویداد می‌گویند؛ پس از درگیری لفظی میان دو خانواده در روستای شکرخیل این اتفاق رخ داده است.

به گفته مقام‌ها قربانیان این رویداد با هم برادر بوده اند.

مولوی همت آمر حوزه اول امنیتی شهر گردیز می گوید، سه تن از اعضای خانواده که این سه برادر کشته اند را در حالیکه مسلح بوده اند بازداشت کرده اند و نیروهای این حوزه امنیتی به دنبال بازداشت افراد باقی مانده اند.

در همین حال گفته می شود که چند روز پیش در ولسوالی زازی آریوب ولایت پکتیا نیز دو قبیله بالای زمین دعوا داشتند که آن دعوا هم به درگیری های فزیکی انجامید.

مردم از مقام ها و بزرگان قومی می خواهند که مشکلات همچون نزاع بالای زمین را در این ولایت از میان بردارند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است