Connect with us

رویداد های اخیر

سازمان جهانی بهداشت: ساعت کاری طولانی کشنده است

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: می 17, 2021)

سازمان جهانی صحت  امروز(دوشنبه، ۲۷ ثور) گفته که سالانه هزاران تن از اثر کارهای طولانی زنده‌گی خود را از دست میدهند و این روند با شیوع ویروس کرونا سرعت یافته است.

بر بنیاد پژوهش  این سازمان از هر ۱۰ نفر در جهان یک نفر ۵۵ ساعت یا بیشتر از آن در هفته کار می کند.

بر بنیاد این تحقیق در سال ۲۰۱۶ بیش از ۷۴ هزار تن از اثر قرار گرفتن در معرض ساعت‌های طولانی کار جان شان را از دست داده اند. 

جیان لی، استاد دانشگاه، در این باره گفت:”ما دریافتیم که ۵۵ ساعت یا بیشتر کار کردن در هفته، خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی پس از ۱۰ سال ۱۷ درصد افزایش می یابد. این تحقیق بر بنیاد یافته‌های از ۳۴۰۰۰۰ شرکت کننده در ۲۲ مطالعه گروهی در سطح جهان بوده است. ما همچنین دریافتیم ۵۵ ساعت کار یا بیشتر در هفته خطر سکته مغزی را ۳۵ درصد افزایش می دهد.”

تحقیق این سازمان نشان می دهد که در سال ۲۰۱۶ حدود ۴۸۰ میلیونه تن در جهان بیشتر از ۵۵ ساعت در هفته کار می کنند و از شروع قرنطین در شماری از کشورها ۱۰ درصد این رقم بیشتر شده است.

فرانگ پگاه، یک ممور تخنیکی، در این باره گفت:”اگر ما واقعا ساعت‌های زیاد کار کنیم استرس بیشتر پیدا می کنیم و کمتر مفید واقع می شویم نسبت به انکه ساعت کم و با صحت خوب کار کنیم. بنا گزینش هوشمندانه خواهد بود که جریان ساعت‌های کاری مان را بیشتر نسازیم.”

با لمس کردن صفحه کلید کامپیوتر ، و ساعت‌ها نشستن روی چوکی اداری ، تصویری است که برای خیلی‌ها آشنا است اما انجام کارهای طولانی مدت همه ساله باعث کشته شدن صدها هزار نفر می شود.

جهان

آنتونیو گوترش دوباره به عنوان دبیرکل سازمان ملل متحد انتخاب شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژوئن 18, 2021)

آنتونیو گوترش امروز(جمعه ، ۲۸ جوزا) با گرفتن ۱۹۳ رای مجمع عمومی سازمان ملل متحد دوباره به عنوان دبیر کل این سازمان انتخاب شد.

گوترش پس انتخاب شدن دوباره اش به مجمع عمومی ساز مان ملل گفت: “من همه تلاش خود را به خرج خواهم داد تا از شکوفایی اعتماد در میان ملت های بزرگ و کوچک اطمینان حاصل کنم، پل هایی بسازم و بی وقفه در ایجاد اعتماد کار کنم.”

شورای پانزده عضوی امنیت این سازمان در اوایل ماه جاری مجمع عمومی را برای تعیین مجدد گوترش توصیه کرد. دوره دوم آقای گوترش از اول ماه جنوری سال ۲۰۲۲ آغاز به به تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۶ میلادی پاین خواهد یافت.

گوترش در جنوری سال ۲۰۱۷ میلادی به جای بان کی مون به عنوان دبیر کل سازمان ملل انتخاب شد. تمرکز دوره اول گوترش بیشتر روی آرام کردن دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا بود که همواره ارزش سازمان ملل و چند جانبه گرایی را زیر سوال می‌برد.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

افغانستان و قزاقستان توافقنامه همکاری‌های نظامی امضا کردند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژوئن 18, 2021)

شورای امنیت ملی میگوید که حمدالله محب، مشاور این شورا در جریان سفرش به قزاقستان توافقتنامه همکاری‌های نظامی میان دو کشور را با نورلان یرمک بایف، وزیر دفاع این کشور امضا کرده است.

این شورا افزوده که امضای این توافقنامه زمینه‌ی حمایت متقابل نظامی در حوزه‌های مختلف میان دو کشور را فراهم خواهد کرد.

به گفته‌ی شورای امنیت در این توافقنامه “امکان تمرینات مشترک، همکاری‌های طبی، نوسازی تجهییزات، پشتیبانی لوژستیکی و فنی، آموزش جنگ و همکاری اطلاعاتی نظامی میان دو کشور شامل است.”

رحمت الله اندر، سخنگوی شورای امنیت گفته است که همکاری‌های پزشکی نیز در این توافقنامه گنجانیده است.

او افزوده است:” تمرینات مشترک نظامی، نشست‌های دو طرفه در مورد سیاست‌های دوجانبه، همکاری پزشکی و نوسازی تجهییزات، حمایت تخنیکی و لوژیستیکی، آموزش جنگی وهمکاری اطلاعاتی نظامی در آن شامل است.”

این در حالی است که روز گذشته حمدالله محب در راس یک هیات بلند پایه دولتی به قزاقستان سفر کرد و با مقام‌های آن کشور در مورد مسایل دو کشور دیدار و گفتگو کرده است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

عقب نشینی نیروهای افغان از سه ولسوالی

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

Social Media
(Last Updated On: ژوئن 18, 2021)

جنگجویان طالب در یک شبانه روز گذشته ولسوالی های دهنه غوری بغلان، اوبه هرات و شیرین ‌تگاب فاریاب را تصرف کرده اند.

منابع محلی می گویند که ولسوالی اوبه هرات از چهار روز به این سو در محاصره طالبان بود و تنها یک پایگاه ارتش از این ولسوالی دفاع می‌کرد که سرانجام بامداد امروز نظامیان از این ولسوالی عقب‌نشینی کردند.

به گفته منابع، مرکزهای ولسوالی های دهنه غوری و شیرین تگاب نیز در پی عقب نشینی نظامیان زیر اداره طالبان درآمد.

در این میان، وزارت دفاع ملی می گوید که ولسوالی گرشک هلمند از وجود جنگجویان طالب پاکسازی شده و زیر اداره کامل نیروهای دولتی درآمده است.

سوی دیگر، شورای ولایتی بغلان می گوید، ولسوالی دهنه غوری پنج شنبه شب زیر اداره طالبان درآمد و نظامیان از این ولسوالی عقب‌نیشینی کردند.

پیش از اینکه طالبان دهنه غوری را تصرف کردند، امان الله سنجنى، پسر آغاجان سعيدى عضو پيشين مجلس نمايندگان و رييس اركان يكى از كندک هاى نيروهاى ويژه ارتش در جنگ با طالبان در دهنه غوری جان باخت.

در همین حال شورای ولایتی فاریاب و منابع امنیتی می گویند که ولسوالی شیرین تگاب فاریاب پس از نبردهای سنگین، زیر تصرف طالبان درآمده است.

بر بنیاد آمار های گرداوری شده از سوی آریانانیوز در یک هفته گذشته در ولایت های فاریاب، کندز، تخار، هرات، بغلان و سرپل ۱۹۵ نظامی در درگیری ها جان باخته و ۱۰۵ نظامی دیگر زخمی شدند.

ارتش می‌گوید، در شبانه روز گذشته و در بیش از ۲۰ ولایت کشور به اثر عملیات هوایی و زمینی ۲۵۶ جنگجوی طالبان کشته شده و ۱۵۰ جنگجوی دیگر زخمی شده اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است