Connect with us

رویداد های اخیر

سازمان جهانی بهداشت: ساعت کاری طولانی کشنده است

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ثور ۲۷, ۱۴۰۰)

سازمان جهانی صحت  امروز(دوشنبه، ۲۷ ثور) گفته که سالانه هزاران تن از اثر کارهای طولانی زنده‌گی خود را از دست میدهند و این روند با شیوع ویروس کرونا سرعت یافته است.

بر بنیاد پژوهش  این سازمان از هر ۱۰ نفر در جهان یک نفر ۵۵ ساعت یا بیشتر از آن در هفته کار می کند.

بر بنیاد این تحقیق در سال ۲۰۱۶ بیش از ۷۴ هزار تن از اثر قرار گرفتن در معرض ساعت‌های طولانی کار جان شان را از دست داده اند. 

جیان لی، استاد دانشگاه، در این باره گفت:”ما دریافتیم که ۵۵ ساعت یا بیشتر کار کردن در هفته، خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی پس از ۱۰ سال ۱۷ درصد افزایش می یابد. این تحقیق بر بنیاد یافته‌های از ۳۴۰۰۰۰ شرکت کننده در ۲۲ مطالعه گروهی در سطح جهان بوده است. ما همچنین دریافتیم ۵۵ ساعت کار یا بیشتر در هفته خطر سکته مغزی را ۳۵ درصد افزایش می دهد.”

تحقیق این سازمان نشان می دهد که در سال ۲۰۱۶ حدود ۴۸۰ میلیونه تن در جهان بیشتر از ۵۵ ساعت در هفته کار می کنند و از شروع قرنطین در شماری از کشورها ۱۰ درصد این رقم بیشتر شده است.

فرانگ پگاه، یک ممور تخنیکی، در این باره گفت:”اگر ما واقعا ساعت‌های زیاد کار کنیم استرس بیشتر پیدا می کنیم و کمتر مفید واقع می شویم نسبت به انکه ساعت کم و با صحت خوب کار کنیم. بنا گزینش هوشمندانه خواهد بود که جریان ساعت‌های کاری مان را بیشتر نسازیم.”

با لمس کردن صفحه کلید کامپیوتر ، و ساعت‌ها نشستن روی چوکی اداری ، تصویری است که برای خیلی‌ها آشنا است اما انجام کارهای طولانی مدت همه ساله باعث کشته شدن صدها هزار نفر می شود.

رویداد های اخیر

استقبال خانواده های نیازمند از بسته های کمکی بنیاد بیات در هرات

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۴, ۱۴۰۰)

بنیاد بیات به ده‌ها خانواده در ولایت هرات مواد غذایی توزیع کرد.

در پی افزایش بحران اقتصادی در افغانستان، بنیاد بیات روند توزیع کمک به خانواده های نیازمند را آغاز کرده است.

این بنیاد هفته گذشته ده ها خانواده را در ولایت قندهار کمک کرد. حالا این بنیاد به خانواده های آسیب پذیر و بی‌جا شدگان داخلی در ولایت هرات کمک توزیع می‌کند.

حاجی اسماعیل معاون بنیاد بیات میگوید: “بنیاد بیات در حصه کمک های خیریه خود همیشه، در ولایات توزیع داشته، قبلا ما این کمک ها را به مستحقین اش توزیع کردیم به ولایت قندهار. امروز خوشبخانه در ولایت هرات آمده ایم و یک تعداد از فامیل های که مستحق استند و بی‌جا شده اند این کمک ها را که شامل آرد، روغن و برنج می‌باشد برای شان توزیع میکنیم.”

آقای حاجی اسماعیل می‌افزاید: “این کمک های ما انشالله در زون های دیگر، در ولایات دیگر ادامه دارد.”

خانواده های که برای دریافت کمک آمده اند از نهادهای کمک کننده می خواهند که همچنان به روند کمک های شان ادامه دهند. این خانواده ها می گویند همواره از کمک های غذایی بنیاد بیات مستفید شده اند.

فاضله یکی از باشندگان هرات میگوید: “ما خیلی از این کمک خوشحال شدیم. ما همه صغیردار، همه بیوه زن، همه کارها خوابیده.”

گل احمد باشنده هرات میگوید: “باور کنید که چهار، پنج شب میشود که دیگ ما بار نشده (چیزی نپخته ایم) همین سر گذر (جایی در هرات) میرویم و می آییم، هیچی به هیچی.. حالا فعلا ما خیلی خوشحالیم این کمک که به ما شده خیلی خوشحالیم.”

روند کمک رسانی بنیاد بیات از ماه های پیش شروع شده است، قرار است همچنان به خیلی از ولایت های کشور این کمک ها برای خانواده های نیازمند توزیع گردد.

همه ساله بنیاد بیات هزاران خانواده را در ولایت های مختلف کشور کمک می کند. خانواده های نیازمند معمولا از سوی تیم کاری بنیاد بیات در هر ولایت شناسایی می شوند و در مرحله بعدی مواد خوراکه به آنها توزیع می گردد.

 

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

وعده امریکا برای پرداخت غرامت به بازماندگان حمله هوایی کابل

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۴, ۱۴۰۰)

وزارت دفاع امریکا اعلام کرده است که در پی پرداخت غرامت به بازماندگان ده غیرنظامی که در اواخر ماه آگست در پی حمله طیاره بی سرنشین در کابل جان باختند، است.

پنتاگون روز گذشته گفت که در کنار پرداخت غرامت، در مورد اسکان مجدد اعضای این خانواده به امریکا نیز همکاری خواهد کرد.

پنتاگون افزوده است که هدف از اجرای این حمله هوایی، سرکوب مهاجم انتحاری گروه داعش بوده که قصد داشت میدان هوایی کابل را آماج قرار دهد.

این ناکامی اطلاعاتی امریکا برنامه های آینده امریکا مبنی بر نظارت افغانستان بدون حضور نظامی، را زیر سوال برده است.

این جان باختن غیرنظامیان در این رویداد نیز به عنوان بزرگ ترین بحران سیاسی برای جوبایدن رییس جمهور امریکا تلقی میشود.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

ناسا کاوشگری را برای مطالعه سیاره مشتری به فضا پرتاب شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۴, ۱۴۰۰)
فضاپیمای «لوسی» متعلق به ناسا امروز(شنبه، ۲۴ میزان) ماموریت خود برای مطالعه سیارک های که به مدار سیاره مشتری می‌چرخند را آغاز کرد.

این فضاپیما امروز از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در ایالت فلوریدای امریکا با راکت اطلس ۵ پرتاب شد.

ناسا گفته است که این ماموریت ۱۲ ساله به هدف دستیابی به درک بهتری از نحوه شکل‌گیری منظومه شمسی آغاز شده است.

تمرکز مطالعه این ماموریت روی سیارک های تروا است که دو توده بزرگ از سنگ های فضایی هستند و به دور خورشید می گردند. یکی جلوتر از مشتری و دیگری پشت آن در حال حرکت است.

دانشمندان بر این باورند که سنگها باقی مانده از شکل گیری منظومه شمسی ما هستند.

این کاوشگر «لوسی» نام دارد و ناسا امیدوار است به ما در درک بیشتر درباره شکل‌گیری منظومه شمسی کمک کند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است