Connect with us

رویداد های اخیر

زنگ خطر برای شرکت تویتر در پی هک شدن حساب شماری از شخصیت‌های سرشناس

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جولای 16, 2020)

در پی هک شدن شماری از حساب های تویتری افراد مشهور در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری امریکا، امنیت این شبکه اجتماعی زیر سوال رفته است.

تویتر گفته است که روز چهارشنبه حساب های تویتری جوبایدن نامز دیموکرات انتخابات ریاست جمهوری امریکا، بارک اوباما رییس جمهوری پیشین امریکا، کیم کارداشیان ستاره تلویزیونی امریکا و ایلان ماسک میلیاردر فناوری و بنیانگذار شرکت تسلا هک شده بود.

در یک سری توییت هایی، این شرکت گفته است: “آنچه را که ما دریافتیم این است كه این حمله هماهنگ مهندسی اجتماعی توسط افرادی است كه با دسترسی به سیستم ها و ابزارهای داخلی، بعضی از كارمندان مان را با موفقیت هدف قرار داده اند.”

هکرها سپس “از این دسترسی استفاده کردند تا بتوانند بسیاری از حساب های بسیار مشهور (از جمله تایید شده) را کنترول و از جانب خوب تویت کنند.”

با در نظرداشت نقش توییتر به عنوان یک بستر مهم ارتباطات برای نامزدهای سیاسی و مقامات دولتی، از جمله رییس جمهور دونالد ترمپ در جریان انتخابات پیشروی امریکا، هراس از خرابکاری هکرها در جریان انتخابات این کشور، را افزایش داده است.

آدام کانر، معاون رییس مرکز پیشرفت امریکا ، یک اتاق فکر، در امور سیاست فناوری در تویتی گفته است: “این در ۱۵ جون بد است، اما در ۳ نوامبر خیلی بدتر خواهد شد.”

این هکرها خود را به جای افراد مشهور و پولدار جا زده و از مردم پول الکترونیکی درخواست کرده اند.

تا شام دیروز ۴۰۰ انتقال بیت کوین به ارزش۱۲۰هزار دالر امریكایی صورت گرفت. همچنان نیمی از قربانیان در صرافی های بیت کوین امریکا ، یک چهارم در اروپا و یک چهارم در آسیا سرمایه گذاری داشته اند.

در این انتقالات رد پا پشت سر گذاشته شده که به تشخیص هویت هکرها میتواند کمک کند.

خسارات مالی احتالا اندک است. اما آسیب به اعتبار تویتر ممکن است جدی تر باشد.

دان گیدو رییس امنیت شرکت ترایل آف بیت گفته است: “پاسخ تویتر به این هک شگفت آور بود. اواسط روز در سانفرانسیسکو است، و پنج ساعت طول کشید تا اوضاع را کنترول کنند.”

از سوی هم تویتر اعلام کرده است مه هنوز مشخص نیست که هکرها فراتر از ارسال پیام ها در مورد بیت کوین چه کرده اند.

این حمله سایبری بدترین هک تا به امروز بوده است. زیرا گفته میشود که لایه های امنیتی تویتر نتوانسته است مانع نفوذ این هکرها به سیستم شود.

رویداد های اخیر

ارغندیوال دلیل برکناری اش را مخالفت با قرارداد ۱۸نوع گوشت عنوان میکند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 25, 2021)

عبدالهادی ارغندیوال، وزیر پیشین مالیه در جریان یک نشست خبری میگوید که حلقات خاص در ارگ  سبب برکناری وی شده است.

ارغندیوال در این باره گفت:”حلقات در داخل ارگ است که بخاطر منافع شان کار میکند و نمی گذارند ارغندیوال باشد و من از رییس جمهور تقاضا میکنم پیام بود مستقیم برم میگفت نه حلقات که منافع شان در خطر بود.”

این در حالی است که دو روز قبلررییس جمهور غنی در یک حکم ارغندیوال را برکنار کرد و دلیل برکناری وی را تعلل در جمع آوری عواید، عدم همکاری با هیات مشترک بررسی مقررهای غیر قانونی و ممانعت با این نوع بررسی‌ها، ضعف مدیریتی و عدم تعهد به ارزش‌های حکومت داری خوب عنوان کرده بود.

ارغندیوال یکی از دلیل برکناری وی مخالفت با قراردادهای کمیسیون تدارکات که شامل ۱۸ نوع گوشت به اداره امور و قرارداد تیل به بهای بلند بود، عنوان میکند.

او میگوید: “۱۰ روز قبل کمیسیون تدارکات دایر شده بود درباره قراری دادها بود باز بعدا گفته شد که آیا در مورد قرار داد ها ملاحظات وجود دارد و من به عنوان عضو این کمیسیون گفتم بلی ملاحظات است قرار داد اداره امور که شامل 18 نوع گوشت است چی وجدان وجود دارد بر این قرار داد که عساکر ما در جبهات استند حتا آب نوشیدنی ندارند و این قرار داد بسته شود جناب رییس جمهور که دید رد کرد و دوم اش هم قرار داد تیل بود که در بازار فی لیتر ۳۴ افغانی است اما حدر قرار ۴۱ افغانی بود که مخالفت کردم مخالفت کردیم ما با این تعهد ملی خود به مشکل روبرو می شویم .”

قبل از این یک عضو مجلس نماینده‌گان ادعا کرده بود که اداره امور ریاست جمهوری قرارداد ۱۸ نوع گوشت و ترکاری را به ارزش ۳۰ میلیون افغانی عقد کرده است که واکنش‌های تند را بر انگیخت.

ارغندوال میگوید که هیچ مقرری‌ غیر قانونی در این وزارت صورت نگرفته است وی تاکید می کند که اکنون وزارت مالیه برای سال مالی ۱۴۰۰ هجری شمسی ۳۰ میلیارد افغانی اختصاص داده است و همچنان در اثر کارکرد وی افغانستان توانست در نشست ژینوا کمک‌های جامعه جهانی را نیز بدست اورد.

ارگ تاکنون در مورد اظهارات ارغندیوال چیزی نگفته است.

آقای ارغندیوال از حامیان رییس جمهور غنی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته بود.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

غنی: امریکا پس از بررسی توافقنامه صلح با حکومت افغان مشوره میکند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 25, 2021)

رییس جمهور غنی در نشست کابینه تاکید می‌کند که تماس مشاور امنیت ملی امریکا با مشاور امنیت ملی کشور، نمایانگر این است که امریکا، دولت و نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را شریک اساسی خود میداند.

رییس جمهور می افزاید که بررسی قرار داد طالبان با امریکا از سوی اداره بایدن روی دست گرفته می‌شود پس از آن امریکا در این مورد با حکومت افغانستان مشوره خواهد کرد.

 محمد اشرف غنی در این باره گفت: “یک بررسی سریع قرارداد طالبان با امریکا از طرف شورای امنیت ملی امریکا روی دست گرفته خواهد شد، و بعد از آن یک مشوره اساسی همرای حکومت صورت خواهد گرفت تا به یک نقشه مشترک در روابط مشترک برسیم”

آگاهان می‌گویند که افزایش خشونت‌ها از سوی طالبان و هشدار و رزمایش‌های حکومت بی باوری دو طرف را به صلح نشان میدهد.

واحد فقیریار، آگاه امور سیاسی، در این باره گفت:”در حالیکه در صلح در قطر نشسته اند و باز هم گپ از جنگ و تشدد می زنند، سر در گریبان خود کنند و به وجدان خود مراجعه کنند و از افغان کشی دست بکشند”

طارق فرهادی، آگاه امور سیاسی در این باره گفت:” یار مشکل به وجود آمده بود از بین می برد و من فکر می کنم که امریکا به زودی اشاره بدهد که دو باره حرف‌ها روی صلح باشد، به حکومت و طالبان.”

اما منابع نزدیک به طالبان می‌گویند که امریکا در این مورد تصمیم خواهد گرفت که روند چگونه پیش برود.

سید اکبر آغا، عضو پیشین گروه طالبان، در این باره گفت:”اگر امریکایی ها در افغانستان جنگ بخواهند، جنگ ادامه پیدا می‌کند، شما دیدید که حکومت زندانی‌ها را رها نمی‌کرد ،اما وقتی امریکایی‌ها گفتند رها کرد.”

رییس جمهور در دیدار با رییس شورای عالی مصالحه ملی از افزایش خشونت‌ها نگرانی کرده و بر تامین آتش بس تاکیده کرده اند و همچنان رییس هیئت گفتگو کننده دولت در دوحه در دیدار با رییس سازمان علمای محمدیه اندونیزیا تاکید کرده است که تامین آتش بس و مذاکرات موثر اولویت آنان است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

افغان بیسیم جایزه نهایی قرعه کشی نامدار شاندار را توزیع کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 25, 2021)

مسوولان شرکت مخابراتی افغان بیسیم میگویند که امروز ( دوشنبه، ۶ دلو) مراسم توزیع جایزه نهایی، قرعه کشی نامدار شاندار این شرکت برگزار شد.

این جایزه به مشتریان شرکت مخابرای افغان بیسیم همه ساله توزیع میشود.

جایزه نهایی این قرعه کشی یک عراده موتر مودل سال به یک تن از باشنده‌گان ولسوالی فرزه ولایت کابل رسیده است.

مسئولان شرکت مخابراتی افغانستان بیسیم می گویند که روند توزیع جوایز کاملا شفاف بود.

بالاجی، مسئول تجارتی شرکت مخابراتی افغان بیسیم، در این باره گفت: “ما فکر کردیم که تعامل مشترکین ما که در مورد اعتماد و وفاداری از خود نشان داده اند را دو باره به مشتریان خود منحیث تشکر گونه پس بدهیم”

فردیکه برنده جایزه نهایی قرعه کشی نامدار و شاندار افغان بیسیم که عبارت از یک عراده موتر مودل سال است، ابراز خرسندی میکند.

مسئولان در شرکت مخابراتی افغان بیسیم می‌گویند که در سه ماه گذشته ۳۰۰ جایزه نقدی و غیر نقدی را به مشتریان این شبکه مخابراتی در سراسر افغانستان توزیع کرده اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending