Connect with us

انتخابات ۹۸

رييس کمیسیون: اگر اجازه بازشماری کامل داده نشود، نتايج ابتدايي را اعلام خواهیم كرد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: قوس ۱۴, ۱۳۹۸)

كميسيون مستقل انتخابات هشدار مي دهد، اگر نامزدان معترض اجازه بازشماري آرا را در هفت ولايت ندهند نتايج ابتدايي را اعلام خواهند كرد.

حوا علم نورستاني، رييس كميسيون مستقل انتخابات مي گويد:  معترضان با بسته کردن مراکز انتخاباتی هفت ولایت استقلالیت کمیسیون را با پرسش همراه کرده اند و وی از اعتراش کنندگان می خواهد هر چه زودتر اجازه بازشماری آرا را در این ولایت ها بدهند.

نورستانی می گوید: “ما ناگزیر می شویم تا یک فیصله بکنیم و هرچیزی که داریم را با ملت افغانستان شریک بسازیم. نتایج خود را اعلام خواهیم کرد، ازین بیشتر منتظر نمی مانیم چون برای مردم غیر قابل قبول است.”

از دید نهاد های ناظر انتخاباتی اعلام نتایج ابتدایی و نهایی از سوی کمیسیون مستقل انتخابات به این زودی ها امکان پذیر نیست.

یوسف رشید، رییس اجرایی بیناد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان می گوید: ” من زیاد باورمند نیستم در این زودی ها نتایج ابتدایی و نهایی انتخابات داشته باشیم. متاسفانه هنوز ظرفیت برای ختم اعتراض و در عین حال شکستن این بن بست دیده نمی شود.”

در همین حال رييس دبير خانه كميسيون مستقل انتخابات از کمیسیون شکایت های انتخاباتی می خواهد که در کار باز شدن مراکز انتخاباتی هفت ولایت برای بازشماری آرا کمک کند

حبيب الرحمان ننگ، رييس دبيرخانه كميسيون مستقل انتخابات می تاکید می کند: ” ما خواهان این هستیم که همرای ما همکاری کنند چون یک قسمت محلات که آنها به تفتیش فرستاده اند، در این ولایت ها موقعیت دارد.”

کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی از میانجیگری ها برای قناعت طرفین در بازشماری آرای هفت ولایت سخن می زند اما تاکید می کند که طرفین به میانجیگری های کمیسیون شکایات گوش نداده اند.

فیاض، معاون سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی می گوید: ” کمیسیون شکایت های انتخاباتی ضمن اینکه بر روند نظارت کامل خود را دارد، دایما تلاش کرده تا در میان دو طرف اختلاف میانجیگری کند، اما متاسفانه دو طرف خیلی به این میانجیگری ها گوش نداده اند.”

تا اکنون کمیسیون مستقل انتخابات  در مورد این که چی زمانی نتایج ابتدایی انتخابات را اعلام کنند به یک فیصله نهایی نرسیده اند.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

انتخابات ۹۸

سفر خلیلزاد به کابل برای روند صلح

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

توافق‌نامه سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۱, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

واکنش‌ها به توافق سیاسی غنی و عبدالله

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۰, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

Trending