Connect with us

اخبار ساحوی

رویارویی قانونگذاران با تطبیق کننده‌گان قانون

Avatar

منتشر شده

 در

(Last Updated On: میزان ۲۰, ۱۳۹۸)

برخورد اعضای مجلس نماینده‌گان با نیروهای پولیس، شب گذشته در مربوطات حوزه نهم امنیتی شهر کابل واکنش‌هایی را در پی داشته است.

شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان می‌گویند که تعدادی از اعضای این مجلس به قانون پابند نیستند و نشست اضطراری این نمایندگان شب گذشته در واکنش به عملی شدن قانون از سوی نیروهای ویژه پولیس، برگزار شده است.

رمضان بشردوست، یک تن از اعضای مجلس میگوید: “یک مصئونیت عام و تام و ما فوق قانون می‌خواهند درحالی که در قانون تنها در اظهار نظر و رای‌دادن مصئونیت دارند و در جرم، دزدی، خیانت، غصب زمین، و موترهای بدون پلیت مثل افراد عادی کشور باید پاسخ بگویند و وحشتناک است که نماینده‌گان ملت باید قانون را وضع کنند و عملی کنند، اما شب جلسه می‌گیرند که چرا قانون تطبیق می‌شود.”

در همین حال، شمار دیگری از اعضای مجلس نماینده‌گان می‌گویند که عمل‌کرد پولیس قانونی نه بل سیاسی است و تلاش دارند تا خانه ملت را زیر پرسش ببرند.

با این حال، صداهای که میان نماینده‌گان مجلس در پیوند به این نشست رد بدل شده اند، تاکید به این دارد که خوشحال سادات، معین ارشد امنیتی وزارت داخله باید برکنار شود.

نریندر سنگ خالصه، یک عضو دیگر مجلس، اظهار میدارد: “ما را پولیس بدون این که حرف ما را بشنوند دشنام دادند و خلع سلاح را شروع کردند و گفتند که وزیر داخله و خوشحال سعادت هدایت داده تا وکیلان را در تکسی روان کنید و به مریم سلیمان خیل دست انداختند و به عزت ما بازی کردند.”

به همین دلیل، نشست عمومی مجلس، امروز (شنبه، ۲۰ میزان) سری برگزار شد، شماری از اعضای مجلس، برخورد نماینده‌گان با پولیس را نکوهش کرده و می‌گویند که این کار در واکنش به عملی شدن قانون صورت گرفته است.

این معضل از آن جا آغاز شد که شب گذشته نیروهای ویژه پولیس، موترهای حامل نماینده‌گان مجلس را که دارای شیشه‌های سیاه و فاقد نمبر پلیت ترافیک بودند در ساحه گمرک از مربوطات ناحیه نهم شهر کابل از بهر بازرسی متوقف ساختند که این کار باعث واکنش نماینده‌گان مجلس شد.

درهمین حال وزارت امور داخله تأکید میکند که قانون بالای همه یکسان عملی می شود و تنش اعضای مجلس با پولیس زیر برسی قرار دارد.

نصرت رحیمی، سخنگوی این وزارت، میگوید: “ما قانون را در وزارت داخله یکسان برای همه تطبیق می‌کنیم و تنش شب گذشته میان اعضای مجلس و نیروهای پولیس بررسی می شود.”

از چند سال بدین‌سو موترهای مودل بالا و گران قیمت با داشتن نمبر پلیت‌های «و ج» و «م ج» شورای ملی که بیشتر آنان از شیشه‌های دودی نیز استفاده می‌کنند، با واکنش‌های جدی به همراه بوده، اما تاکنون این معضل حل نشده و حکومت هم نتوانسته تا گشت و گذار این موترها را قانون‌مند بسازد.

گزارشگر: رفیع صدیقی

اخبار ساحوی

مقام‌ محلی: طالبان چهار غیرنظامی را در بدخشان تیر باران کردند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۳, ۱۳۹۹)

مقام‌های محلی ولایت بدخشان تایید میکنند که طالبان مسلح چهار غیرنظامی در این ولایت را تیر باران کرده اند.

نیک محمد نظری سخنگوی والی بدخشان میگوید که طالبان مسلح شام روز دوشنبه در ساحه شیوه ولسوالی ارغنجخواه این ولایت چهار فرد ملکی را به گلوله بستند.

به گفته آقای نظری قربانیان این رویداد دو مرد با پسران شان بوده اند.

این مقام محلی می‌افزاید که تا هنوز دلیل این گلوله باری روشن نشده است و ساحه رویداد نیز زیر حاکمیت طالبان قرار دارد.

گروه طالبان تا هنوز در زمینه چیزی نگفته است.

بدخشان از جمله ولایت های ناامن هم سرحد با پاکستان، چین و تاجیکستان است که گروه های طالبان، القاعده و داعش در شماری از ولسوالی آن فعالیت گسترده دارند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

آمر تنظیم ترافیک ولایت کاپیسا ترور شد

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۲, ۱۳۹۹)

تفنگداران ناشناس آمر تنظیم ترافیک ولایت کاپیسا را ترور کردند.

شایق شورش سخنگوی پولیس کاپیسا میگوید که سیدمنیر حوالی ساعت ۸:۰۰ صبح ام‌روز(دوشنبه، ۱۲جوزا) هنگام رفتن به سوی وظیفه در روستای قلعه‌ی سیدخان مرکز ولایت کاپیسا از سوی تفنگ‌داران ناشناس کشته شده است.

شورش این‌رویداد را تروریستی دانسته و می گوید در این باره بررسی های شان‌را آغاز شده است.

تا اکنون فرد یا گروهی مسوولیت این ‌رویداد را به دوش نگرفته است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

حادثه ترافیکی در هرات جان ۹ نفر را گرفت

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۱, ۱۳۹۹)

جيلانی فرهاد سخنگوی والی هرات ميگويد که ۹ نفر اعضای یک خانواده به شمول زنان و کودکان، در یک رویداد ترافیکی در ولایت هرات جان باختند.

آقای  فرهاد می‎افزاید که اين حادثه شب گذشته در شاهراه هرات- قندهار، در مربوطات ولسوالی ادرسکن بر اثر برخورد یک عراده موتر سواری بایک عراده موتر باربری بوقوع پیوسته است.

به گفته وی در این رویداد سه بانو، چهار کودک و دو مرد میان سال جان باخته اند.

سرنشینان این موتر از باشندگان ولایت کاپیسا بوده اند.

خرابی جاده‌ها و شاهراه های کشور، سرعت بالا در هنگام رانندگی و بی‌توجهی رانندگان باعث بروز حادثات ترافیکی در کشور میشود.

به خواندن ادامه دهید

Trending