Connect with us

اخبار ساحوی

روند تفتیش آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فردا آغاز می شود

Avatar

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سرطان ۲۵, ۱۳۹۳)

Election

پس از چند روز تاخیر، کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که پلان عملیاتی برای تفتش آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری کشور روزگذشته تکمیل شد و روند تفتش این آراء روز پنجشنبه آغاز میشود.

مسوولان در کمیسیون مستقل انتخابات گفتند که این تفتیش به مدیریت این کمیسیون اما زیر نظارت شدید سازمان ملل متحد صورت می گیرد.

به گفته سخنگوی این کمیسیون برای تفیش آراء ۱۰۰ تیم آماده شده و روزانه هزار صندوق زیر نظارت سازمان ملل، نماینده های نامزدان، مشاهدین و ناظرین بین المللی تفتش میشود که این روند سه هفته را در بر خواهد گرفت.

نورمحمد نور سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات گفت:” فردا روند تفتیش صندوق های رأیدهی در حضور داشت ناظرین، مشاهدین، نماینده های مطبوعات در دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات به شکل فزیکی آغاز میشود”.

به گفته آقای نور روند انتقال صندوق های آراء از ولایات فردا آغاز می شود و در کنار نیرو های امنیتی و کارمندان کمیسیون نماینده های نامزدان نیز این مواد را از میدان هوایی تا دفتر کمیسیون همراهی می کنند.

نور محمد نور سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات گفت:” انتقال مواد از ولایات سر از فردا به گونه رسمی آغاز میشود و احتمالاً تا دوم ماه اسد ادامه پیدا خواهد کرد و در این مدت زمان تمام صندوق های رأیدهی که نزدیک به 20 هزار میشود به دفتر مرکز انتقال داده میشود و این روند از کابل آغاز میشود چون در حدود سه هزار صندوق رأی دهی در دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات موجود است “.

به گفته ی سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، ناظرین اتحادیه اروپا در کابل هستند و ناظرین دیگر نهاد های بین المللی نیز در حال رسیدن به کابل اند.

به گفته ی مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات، نهاد های ملی و بین المللی و رسانه های بدون هیچ ممانعتی می توانند از روند نظارت کنند و کمیسیون سهولت های را برای آنان مهیا می سازد.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

اخبار ساحوی

آمر تنظیم ترافیک ولایت کاپیسا ترور شد

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۲, ۱۳۹۹)

تفنگداران ناشناس آمر تنظیم ترافیک ولایت کاپیسا را ترور کردند.

شایق شورش سخنگوی پولیس کاپیسا میگوید که سیدمنیر حوالی ساعت ۸:۰۰ صبح ام‌روز(دوشنبه، ۱۲جوزا) هنگام رفتن به سوی وظیفه در روستای قلعه‌ی سیدخان مرکز ولایت کاپیسا از سوی تفنگ‌داران ناشناس کشته شده است.

شورش این‌رویداد را تروریستی دانسته و می گوید در این باره بررسی های شان‌را آغاز شده است.

تا اکنون فرد یا گروهی مسوولیت این ‌رویداد را به دوش نگرفته است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

حادثه ترافیکی در هرات جان ۹ نفر را گرفت

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۱, ۱۳۹۹)

جيلانی فرهاد سخنگوی والی هرات ميگويد که ۹ نفر اعضای یک خانواده به شمول زنان و کودکان، در یک رویداد ترافیکی در ولایت هرات جان باختند.

آقای  فرهاد می‎افزاید که اين حادثه شب گذشته در شاهراه هرات- قندهار، در مربوطات ولسوالی ادرسکن بر اثر برخورد یک عراده موتر سواری بایک عراده موتر باربری بوقوع پیوسته است.

به گفته وی در این رویداد سه بانو، چهار کودک و دو مرد میان سال جان باخته اند.

سرنشینان این موتر از باشندگان ولایت کاپیسا بوده اند.

خرابی جاده‌ها و شاهراه های کشور، سرعت بالا در هنگام رانندگی و بی‌توجهی رانندگان باعث بروز حادثات ترافیکی در کشور میشود.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

نیروهای امنیتی خانمی را از چنگ تفنگداران غیر مسوول نجات دادند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۰, ۱۳۹۹)

نیروهای افغان گروهی از تفنگداران غیر مسوول را در ولایت تخار بازداشت کرده اند.

پولیس میگوید که نیروهای افغان شب گذشته عملیاتی را در ساحه پیر کنده کاو ولسوالی فرخار ولایت تخار راه اندازی کردند.

خلیل اسیر سخنگوی پولیس تخار میگوید که در این رویداد شماری از افراد مسلح غیرمسوول بازداشت و فرمانده شان نیز از پا در آمده است.

آقای اسیر می‌افزاید که در این عملیات یک دختر خانم – باشنده کابل – که از سوی این افراد ربوده شده بود، نیز نجات داده شده است.

پولیس میگوید که مقداری سلاح سبک و سنگین و مهمات نیز از نزد این افزاد به دست نیروهای دولتی آمده است.

به گفته سخنگوی پولیس این تفنگ داران متهم به چندین مورد قتل، دزدی، اختطاف و آزار و اذیت مردم بوده اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending