Connect with us

علم و تکنالوژی

روز جهانی مخابرات: تلاش‌ها برای دسترسی یکسان افغان‌ها به خدمات ادامه دارد

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جوزا ۶, ۱۴۰۰)

مقام‌های اداره اترا به مناسبت روز جهانی مخابرات گفته که افغانستان در بخش استفاده از انترنت و دسترسی به فن آوری معلوماتی دست آوردهای زیادی داشته و بیشتر مردم از سهولت‌های فن آوری بهره می برند.

عمر منصور انصاری، رییس عمومی اداره تنظیم خدمات مخابراتی، میگوید که چالش‌ها در بخش‌های مخابراتی  وجود دارد، اما تلاش‌ها بر این است تا دسترسی یکسان همه مردم به خدمات مخابراتی و انترنتی فراهم شود.

انصاری این باره گفت:” خدمات انترنتی درکشور دست آورد داشته و مردم از وسیله های زیاد انترنتی استفاده می کنند و نسل پنجم انترنیت ( 5g)  در تمام جهان رواج دارد و ما هم علاقه مندی داریم تا انترنت ( 5g)  برای استفاده مردم در افغانستان فراهم شود.”

ازسوی هم ملالی شینواری، مشاور رییس جمهور از هک شدن حساب‌ها در صفحات اجتماعی ابراز نگرانی میکند و میگویند که جلو این کار باید گرفته شود.

شینواری در این باره گفت:” “از کسانیکه بالای شبکه های انترنتی حاکم است اگر اترا است، اگر وزارت مخابرات است می خواهیم که چنین اکونت ها را شناسایی کنند و بلاک شود، نه تنها اکونت بلاک شود بلکه فردی مذکور هم زیر تعقیب قرار بگیرد.”

با این حال شماری از شرکت‌های مخابراتی فن آوری و برنامه‌های انترنتی شان را به نمایش گذاشتند، تا مردم از سهولت‌های این شبکه‌ها آگاهی پیدا کنند.

رویداد های اخیر

نسل جدید آیفون رونمایی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۳, ۱۴۰۰)

شرکت اپل میگوید که در مراسم ویژه ای از نسل جدید آیفون که توانایی اتصال به 5G را داشته باشد رونمایی خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز اپل از سال ۲۰۱۴ مدل‌های جدید آیفون را در سپتامبر معرفی کرده است.

گزارش افزوده است که اپل سال گذشته آیفون۱۲ با اتصال 5G را معرفی کرد و امسال توقع می‌رود که نمونه جدید آیفون توانایی های بیشتر داشته باشد.

نسل جدید آیفون سیستم جدید فلتر شکلی خواهد داشت که ظاهر و رنگهای تصاویر را بهبود می بخشد.

این قابلیت از فلترهای استاندرد که در اپلیکیشن دوربین آیفون از سال ۲۰۱۳ وجود دارد، متفاوت خواهد بود و به جای این که از یک فلتر برای کل عکس استفاده کند، با استفاده از هوش مصنوعی، تغییرات را روی اشیا و افراد در تصاویر اعمال می کند.

مراسم نیمه سپتامبر به افزایش فروش در هفته آخر سه ماهه چهارم مالی اپل منتهی می‌شود زیرا میلیونها طرفدار برای خرید جدیدترین مدلهای آیفون صف می کشند.

با این حال سال گذشته این رویداد به دلیل کووید-۱۹ یک ماه به تاخیر افتاد.

بر اساس گزارش رویترز، مراسم رونمایی اپل که هر سال با حضور صدها خبرنگار در مقر این شرکت در کوپرتینوی کالیفرنیا برگزار می شد، از سال میلادی گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا مجازی شد.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

اسپس ایکس چهار فرد ملکی را به مدار زمین می‌فرستد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۱, ۱۴۰۰)

شرکت «اسپس ایکس» قرار است در این هفته چهار فرد ملکی را به مدار زمین بفرستد.

جارد ایزاکمن، بنیانگذار و مدیر اجرایی شرکت تجارت الکترونیک «Shift4 Payments» قرار است تا سه روز دیگر سه نفر دیگر را در این پرواز فضایی رهبری کند.

گفته میشود که کپسول حامل این افراد بالای موشک «فالکون۹» شرکت اسپس ایکس جا به جا شده و قرار است روز چهار شنبه، از مرکز فضایی کندی «ناسا» به مدار زمین پرتاب شود.

سفر این چهار خدمه نیز سه روز طول خواهد کشید.

اینه پرواز شرکت اسپس ایکس برای بردن افراد ملکی به مدار زمین طراحی شده است.

کپسول حامل این چهار نفر در هر ۹۰ دقیقه یک بار با سرعت بیش از ۱۷۰۰۰ مایل در ساعت، یا تقریبا ۲۲ برابر سرعت صوت، دور کره زمین می چرخند.

این کپسول به ارتفاع ۵۷۵ کیلومتر یا نزدیک به ۳۶۰ مایل ارتفاع قرار خواهد گرفت که فراتر از مدارهای ایستگاه فضایی بین المللی یا حتا تلسکوپ فضایی هابل است.

به خواندن ادامه دهید

علم و تکنالوژی

استفاده از موترهای بدون راننده تویوتا در جاپان متوقف شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۷, ۱۴۰۰)

شرکت جاپانی “تویوتا” یک روز پس از برخورد یک موتر بدون راننده این شرکت با یک ورزشکار کم بینا در روستای بازی های پارالمپیک توکیو، استفاده از وسایل نقلیه را ممنوع کرد.

مدیرعامل تویوتا به خاطر این رویداد عذرخواهی کرده است.

آکیو تویودا، مدیرعامل تویوتا طی بیانی‌های ویدیویی گفته است: “این برخورد باعث نگرانی بسیاری از مردم شده است و من بسیار متاسفم.”

تویودا افزوده است که این رویداد نشان داد که موترهای بدون راننده هنوز آماده استفاده در جاده‌های عادی نیست.

از این وسیله نقلیه برقی که کاملا مستقل و بدون راننده، دارای درهای بزرگ و برقی است، برای انتقال ورزشکاران در بازی‌های پارالمپیک توکیو استفاده میشد.

بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ روز سه شنبه در توکیو در حالی آغاز شد که آمار ابتلا به كرونا در جاپان رو به افزایش است.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است