Connect with us

ورزش

رقابت‌های اسکی در بامیان برگزار شد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ژانویه 16, 2021)

رقابت‌های اسکی با اشتراک ده‌ها اسکی‌باز دختر و پسر بامیانی و صدها تماشاچی در میدان اسکی شهید مزاری در مرکز ولایت بامیان برگزار شد.

این رقابت‌ها زیر نام “جام صلح و دوستی؛ بامیان امن آرزوس” از سوی باشگاه ورزشی عقاب و آمریت ورزشی ولایت بامیان برگزار شده است.

این رقابت‌ها در سه بخش دختران، نوجوانان و جوانان پسر راه‌اندازی شده است.

افضل نوری، مسئول باشگاه ورزشی عقاب و از برگزارکننده‌گان نخستین رقابت اسکی در زمستان ام‌سال می‌گوید، بیش از ۶۰ اسکی‌باز که ۸ تن آنان را دختران شامل می‌شود، در این مسابقات به مصاف هم رفته‌ا‌ند.

به گفتۀ او، در بخش بانوان این رقابت‌ها زهرا نوری، سحر و سومر به ترتیب مقام‌های اول تا سوم و در بخش نوجوانان محمدامین، یحیا و مرتضی و در بخش جوانان مجتبی، محسن و ستار هرکدام به ترتیب مقام‌های اول تا سوم این رقابت‌ها را به‌دست آورده‌اند.

اشتراک کننده‌گان از برگزاری این‌گونه رقابت‌ها استقبال می‌کنند، اما از نبود امکانات مناسبی مانند؛ اسکی، پست اسکی و بالابر (لیفت) شاکی‌اند.

آنان می‌گویند که اسکی‌بازان در بامیان با مشکلات و فقدان‌های بسیاری روبه‎رو اند و همه‌ساله مشکلات‌شان را با مسئولان در میان می‌گذارند؛ اما تاکنون هیچ‌گونه نتیجه‌یی نداشته است.

مقام‌های تربیت بدنی و ورزش بامیان با تأیید مشکلات و نبود امکانات معیاری اسکی‌بازان این ولایت، از فدراسیون ورزش اسکی خواستار کمک شده اند.

برگزارکننده‌گان رقابت‌های اسکی می‌گویند که افزایش خشونت‌ها از سوی گروه‌های درگیر و گفت‌وگوهای صلح، وضعیت دشواری را برای شهروندان کشور پیش آورده است.

به گفته‌ی آنان، جوانان بامیانی با برگزاری رقابت مسالمت‌آمیز اسکی از جهانیان می‌خواهند که با آنان هم‌صدا شده، جنگ و ترور را در افغانستان پایان دهند.

ورزش

راشدخان به دلیل جراحت احتمالآ بازی تست در برابر زمبابوی را از دست بدهد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: فوریه 26, 2021)

بورد کرکت افغانستان گفته است که راشد خان توپ انداز تیم ملی احتمالاً به دلیل آسیب دیدگی انگشت دست راست، اولین بازی تست افغانستان با زمبابوی را از دست خواهد داد.

درخبرنامه این بورد کرکت آمده است که :”انگشت دست راست خان در جریان بازی دومش در پاکستان سوپر لیگ (PSL) که در آن برای لاهور قلندرز بازی می‌کرد، آسیب دیده است.”

خبرنامه می‌افزاید که راشدخان درحال حاضر تحت معالجه در امارات متحده عربی قرار دارد و آخرین تصمیم در مورد حضور وی در اولین بازی تست افغانستان و زمبابوی پس از ارزیابی مجدد وی به تاریخ ۲۸ ماه فبروری گرفته خواهد شد.

بورد کرکت گفته است که سلسله بازی‌های تست افغانستان و زمبابوی به تاریخ ۲ مارچ در امارات متحده عربی آغاز می‌شود.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

مبارز برازیلی: در پی تهدید مسابقه در برابر هوتک را واگذار کردم

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: فوریه 21, 2021)

لیوناردو باربوسا مبارز برازیلی ادعا کرده است که مسابقه اش در برابر ولی هوتک را زیر تهدید تفنگ واگذار کرده است.

مسابقه میان آقای هوتک و باربوسا به تاریخ ۱۱ فبروری سال روان میلادی در کابل برگزار شد.

هوتک، باربوسا را در دور دوم شکست داد.

آقای باربوسا پس از این مسابقه در اعلامیه ای ادعا کرد که یک مرد مسلح وارد اتاق تبدیل لباس شد و وی را تهدید به مرگ کرد.

خبرگزاری ام‌ام‌ای فایتنگ در گزارشی گفته است که این اعلامیه فیس بوکی پس از آن از دید پنهان شد که شماری از افغان های خشمگین به وی پیام ارسال کرده و  آقای باربوسا را «دروغگو» خطاب کرده اند.

در همین حال این مبارز برازیلی در یک نوار تصویری می‌گوید که آن هوادار حالت روانی درستی نداشته و از اتفاقی که رخ داده، هوتک را مقصر نمی‌داند.

آقای باربوسا گفته است: ” در رابطه به آنچه اتفاق افتاد هوتک حریفم مقصر نیست. آن هوادارش دیوانه بود.”

وی تاکید کرده است: “من میدانم که افغان ها با اینگونه رفتار موافق نیستند. بنابرین مسابقه دوباره برگزار میکنیم. میخواهیم مسابقه ای که شایسته TGFC و مردم است، را به نمایش بگذاریم.”

باربوسا گفته است: “از همه سپاسگزارم و منتظر تعیین تاریخ مسابقه دوباره استم.”

در سوی دیگر احمد ولی هوتک ورزشکار مبارزات آزاد کشور این ادعا ها را بی بیناد و شایعه‌ی بیش نمی‌داند‌. هوتک می گوید که این مبارزه را مقابل ورزشکار برازیلی برنده شده است.

مسولان سازمان TGFC نیز رسانه‌های که به این خبر پرداخته ‌اند را به نا آگاهی و عدم داشتن منابع درست متهم میکنند.

آنان می‌گویند که قرار است این نبرد دوباره میان دو طرف در دبی برگزار شود.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

احمد ولی هوتک حریف برازیلی‌اش را ناک اوت کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: فوریه 12, 2021)

احمدولی هوتک پنج شنبه شب (۲۳دلو) توانست در مبارزات آزاد شب قهرمانان سازمان TGFC حریف برازیلی‌اش را در روند دوم بازی ناک اوت کند.

این مبارزه در وزن ۷۳ کیلوگرام انجام شد.

در روند دوم بازی هوتک با دو ضربه زانو حریف‌اش را نقش بر زمین کرد و سپس وی را زیر حملات مشت‌های خود گرفت و توانست وی را ناک اوت کند.

این بازی درحالی برگزار شد که حریف آقای هوتک ۱۹ پیروزی درکارنامه‌ی خود داشت و اما هوتک با ۸ پیروزی و ۱ شکست این مبارزه را انجام داد.

این مسابقه در هوتل اینترکانتننتال کابل برگزار شده بود.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است