Connect with us

رویداد های اخیر

راه سریع برای بازکردن قفل آیفون با ماسک امکان پذیر شد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جوزا ۱, ۱۳۹۹)

در اوج بحران بوجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان، شرکت اپل راه سریعتری را برای مشتریانش جهت بازکردن گوشی های آیفون شان ارایه کرده است.

اکثر کاربران اپل برای باز کردن مبایل شان توسط گزینه ی تشخیص چهره در دوران کرونا با مشکل برخوردند. با پخش کردن آخرین اپدیت از ios شرکت اپل به روز چهارشنبه این مشکل را بر طرف کرده است.

به گزارش سی ان ان آخرین اپدیت ios به کاربران این اجازه را میدهد تا بدون برداشتن ماسک چهره شان توسط مبایل تشخیص و آماده ی وارد کردن رمز شود.

شرکت اپل در همکاری با شرکت گوگل فن آوری دیگری را در رابطه به ویروس کرونا ایجاد کرده است. توسط این فن آوری کاربر متوجه میشود که آیا با شخصی مصاب به ویروس کرونا تماس داشته است یا خیر.

این فن آوری هر دو شرکت را در پلان دراز مدت شان در رابطه به ورود به صنعت صحت کمک خواهد کرد.

اپل به روز چهارشنبه گفت که میزان تقاضا از آمریکا و ۲۲ کشور دیگر برای این فن آوری  به طور پیشبینی نشده یی افزایش یافته است و در هفته های آینده بیشتر هم خواهند شد.

اخبار ویژه

ارتش در شش ماه ۴۷۷۶ ماین را خنثی کرده است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۳۰, ۱۳۹۹)

نیروهای ارتش ملی در ۶ ماه نخست سال روان خورشیدی، ۴۷۷۶ ماین را در سراسر کشور کشف و خنثا کرده اند.

وزارت دفاع در اعلامیه ای گفته است که این ماین ها توسط طالبان در ساحات مسکونی، راه های رفت و آمد مردم و جاده ها و شاهراه های عمومی در بسیاری از ولایت های کشور جاسازی گردیده بود.

در حالیکه طالبان با استفاده از ماین های کنارجاده ای و مواد انفجاری به هموطنان ما آسیب می رسانند، نیروهای ملی دفاعی و امنیتی جان خود را به خطر انداخته، این ماین ها را کشف و خنثی ساخته و جان و مال افغان ها را حفاظت می کنند.

در اعلامیه آمده است: “ماین ها و مواد انفجاری طالبان در کنار آسیب رساندن به افراد ملکی، در بسیاری از ولایت ها به جاده ها، شاهراه های عمومی و زیربناهای کشورما نیز سخت آسیب رسانیده است.”

این وزارت تاکید کرده است که با کشف و خنثی سازی ۴۷۷۶ ماین در طول شش ماه نخست سال ۱۳۹۹ هجری خورشیدی، “جان هزاران تن از افراد ملکی بیگناه نجات داده شده و در ضمن از آسیب رسیدن و تخریب صدها کیلومتر جاده ها و صدها پل و پلچک نیز جلوگیری شده است.”

این وزارت گفته است: “در حالیکه کارگیری از ماین ها خلاف تمام قوانین بشری و جنگی است و نهادهای حقوق بشری این کار را جنایت جنگی می پندارند؛ اما متاسفانه کارگیری از این گونه ماین ها و مواد انفجاری تکتیک جنگی طالبان بوده و استفاده از آن را افزایش داده اند.”

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

برگزاری نشست فوق العاده امنیتی در بامیان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۳۰, ۱۳۹۹)

محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور صبح امروز در راس یک هیات عالی رتبه دولتی به منظور بررسی وضعیت عمومی ولایت بامیان، به آن ولایت سفر کرد.

ارگ ریاست جمهوری در اعلامیه ای گفته است که امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری، سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی و شمار دیگری از اراکین بلند رتبه دولتی آقای غنی را در این سفر، همراهی کردند.

در اعلامیه آمده است: “رییس جمهوری پس از مواصلت به میدان هوایی شهید مزاری، از سوی والی و سایر مسوولان محلی و اعضای شورای ولایتی مورد استقبال قرار گرفت.”

سپس جلسه فوق العاده امنیتی رهبری حکومت که در آن مشاور امنیت ملی و مسوولان بخش امنیتی نیز حضور داشتند، برگزار شد.

بر اساس اعلامیه: “در این جلسه وضعیت عمومی امنیتی کشور مورد بررسی قرار گرفت و روی پلان گذاری های امنیتی، عملیات ها، دفع تهدیدات دشمن، چالش ها و ظرفیت های موجود ارگان های امنیتی و دفاعی، بحث صورت گرفت.”

در این نشست آقای غنی با تاکید بر اولویت های امنیتی و دفاعی، گفت که باید در زمینه حفاظت از مردم و تامین امنیت پروژه های انکشافی توجه جدی مبذول گردد و برنامه های اصلاحی و انکشافی ارگان های امنیتی و دفاعی مورد تطبیق قرار گیرد.

در اعلامیه آمده است: “رییس جمهور همچنان بر تامین امنیت شاهراه ها، جلوگیری از اخاذی های دشمن، تغییرات در قوماندانی های امنیه بر اساس معیار و شایستگی تاکید کرده، گفت: آن عده منسوبین امنیتی و دفاعی که در اجراات شان از خود شایستگی نشان داده اند، تقدیر شوند.”

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

شمار مبتلایان کووید-۱۹ در هند از مرز ۵.۴ میلیون نفر گذشت

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۳۰, ۱۳۹۹)

با ثبت ۹۲۶۰۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در هند شمار مبتلایان در این کشور از مرز ۵.۴ میلیون نفر گذشت.

هند از ماه آگست سال روان میلادی به این طرف هر روز شاهد ثبت آمار بلند کرونا بوده است.

بر اساس آمار وزارت بهداشت این کشور، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۱۳ نفر در اثر این ویروس جان باخته است. با این حساب شمار قربانیان این ویروس در هند به ۸۶۷۵۲ تن رسیده است.

یک دانشمند دولتی هند به بی بی سی گفته است که همه‌گیری در سراسر این کشور در حال افزایش است.

شمار ابتلا به کرونا در هند در جریان ۱۷۰ روز به یک میلیون نفر رسید اما یک میلیون مورد آخری در ۱۱ روز ثبت شده است.

بي بي سی گزارش کرده است که تا هنوز بيش از ۵۰ ميليون نفر در هند آزمايش کرونا داده اند. روزانه بيش از يک ميليون نمونه در این کشور آزمایش میشود. اما این کشور هنوز هم کمترین میزان آزمایش کرونا در جهان را دارد.

بر اساس این گزارش، اپیدمیولوژیست ها گفته اند که میزان واقعی همه‌گیری کرونا در هند بسیار بیشتر است.

به خواندن ادامه دهید

Trending