Connect with us

ورزش

راشد خان به عنوان کپتان تیم ملی برای بازی‌های ۲۰آوره انتخاب شد

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سرطان ۱۵, ۱۴۰۰)

بورد کرکت افغانستان امروز (سه شنبه ۱۵سرطان) گفته است که راشد خان به عنوان کپتان تیم ملی افغانستان برای بازی‌های ۲۰آوره و نجیب‌الله زدران به عنوان معاون کپتان انتخاب شده اند.

درخبرنامه بورد کرکت آمده استک راشد یکی از چهره‌های شناخته شده‌ی دنیای کرکت از سوی این اداره به رهبری فرهان یوسفزی رییس عمومی این اداره با توجه به تجربه، عملکرد و همچنین مهارت‌های رهبری وی در طول سال‌های گذشته، به عنوان کپتان انتخاب شده است.

این درحالی است که افغانستان در مسابقات جام جهانی بازی‌های ۲۰آوره در کنار انگلیس، هند و آفریقای جنوبی در گروپ بی قرار دارد، در حالی که دو تیم باقی مانده این گروپ از مسابقات مقدماتی انتخاب خواهند شد.

این جام قرار است در ماه اکتوبر سال روان میلادی در امارات متحده عربی و عمان برگزار شود.

رویداد های اخیر

درخشش ملی پوشان سنوکر افغانستان در بازی‌های جهانی

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۸, ۱۴۰۰)

ملی پوشان سنوکر افغانستان، رقابت‌های جهانی را نیز با پیروزی آغاز کردند.

در نخستین روز از این بازی ها؛ رییس خان سنزی اولین بازی خود را با نتیجه‌ی قاطع پنج بر چهار برابر نماینده اکراین به برتری رسید.

سنزی همچنان در دومین رقابت اش پرقدرت ظاهر شد و توانست حریفی از عراق را با نتیجه‌ی مشابه از سر راه بردارد تا به مرحله‌ی ۳۲ بهترین گام بگذارد.

سنزی در این مرحله با سنوکر باز از بحرین رقابت خواهد کرد .

پس از نتایج درخشان سنزی، صالح محمد محمدی دیگر ملی پوش کشور وارد رقابت شد و در نخستین بازی خود با حساب پنج بر صفر، از سد سنوکرباز مصر گذشت و در دومین پیکار اما، در  برابر ورزشکاری از بلجیم پنج بر چهار شکست خورد.

محمدی قرار است در سومین رقابت خود برابر سنوکر باز از فلسطین برزمد.

رقابت های جهانی سنوکر با حضور ورزشکاران نزدیک به ۳۰ کشور به میزبانی دوحه قطر برگزار شده و تا ۲۲ ماه روان میلادی دامه خواهد یافت.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

اعضای تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان به پاکستان رسید

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۴, ۱۴۰۰)

مقام‌های پاکستان امروز (چهارشنبه ۲۴سنبله) می‌گویند که اعضای تیم فوتبال بانوان افغانستان به اسلام‌آباد رسیده‌اند.

اعضای تیم فوتبال بانوان افغانستان روزگذشته از گذرگاه تورخم داخل این کشور همسایه شدند.

فواد چودری٬ وزیر اطلاعات پاکستان در تویت خود نگاشته است: “از اعضای تیم فوتبال بانوان افغانستان که از طریق تورخم وارد پاکستان شده‌اند٬ استقبال شد.”

آقای چودری جزییات بیشتر نداده و هنوز روشن نیست که چه تعداد از اعضای تیم به پاکستان رفته اند.

اما خالده پوپلزی٬ کاپیتان سابق تیم فوتبال بانوان افغانستان در صفحه فیسبوک خود نگاشته است که اعضای تیم بانوان با کمک و حمایت دوست‌های خوب و ارگان‌های مختلف به کشور امن‌تر انتقال یافتند.

او می‌افزاید که بیش از ۷۹ نفر شامل بازیکنان فوتبالیست هرات، مزار و خانواده‌های‌شان انتقال داده شده‌اند.

تیم فوتبال بانوان ازسوی فدراسیون فوتبال افغانستان در سال‌های اخیر تاسیس شد.

این درحالی است که هفته گذشته یکی از مقامات امارت اسلامی به شبکه تلویزیونی سی بی اس آسترالیا گفت که فکر نمی‌کند زنان مجاز به بازی کرکت داشته باشند زیرا “لازم نیست” و خلاف اسلام است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

پیروزی ملی پوشان افغان در روز نخست مسابقات اسنوکر قهرمانی آسیا

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۲, ۱۴۰۰)

ملی پوشان اسنوکر افغانستان، رقابت‌های جام قهرمانی آسیا را با پیروزی آغاز کردند.

در نخستین روز از این بازی ها؛ رییس خان سنزی در اولین بازی خود را با نتیجه‌ی قاطع چهار بر صفر برابر نماینده بحرین به برتری رسید.

سنزی همچنان در دومین رقابت اش متمرکز و پرقدرت ظاهر شد و توانست حریفی از لبنان را با نتیجه‌ی مشابه از سر راه بردارد تا برای مصاف با رقبای بعدی خط و نشان بکشد.

صالح محمد محمدی دیگر ملی پوش کشور و قهرمان سابق آسیا وارد رقابت شد و در نخستین بازی خود با حساب چهار بر یک، از سد اسنوکرباز سوری گذشت و در دومین پیکار نیز چهار بر صفر ورزشکاری از میانمار را به زانو درآورد.

پس از نتایج درخشان سنزی و محمدی؛ نادر روحانی سومین ملی پوش افغانستان، خود را برای رقابت آماده می کند تا با حریفان اش روبرو شود.

در این دور از پیکارهای آسیایی، به نمایندگی از افغانستان سه ورزشکار حضور یافته اند.

سی‌وششمین دور مسابقات آسیایی در دو بخش “فول بال” و “شش بال” به میزبانی دوحه قطر با حضور ورزشکاران نزدیک به 70 کشور برگزار شده و تا تاریخ ۲۲ ماه روان میلادی ادامه خواهد یافت.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است