Connect with us

1393انتخابات

انتخابات دور دوم با یک ما تاخیر برگزار میگردد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ثور ۲۱, ۱۳۹۳)

1

رییس مجلس نمایندگان در نشست روز شنبه (20 ثور) گفته است که مقامات کمیسون های انتخاباتی در ارگ ریاست جمهوری در حضور نامزدان پیشتاز گفتند که دور دوم انتخابات ریاست جمهوری با یک ما تاخیر برگزار میگردد.

 

در این نشست گفته شده است که دلیل تاخیر در برگزاری انتخابات دور دوم، حریق اسناد انتخاباتی است که در حمله بر کمیسیون از بین رفته است.

 

عبدالرووف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان گفت:” رییس کمیسیون انتخابات در ارگ ریاست جمهوری بیان داشت که یک مقدار اسنادی که بخاطر انتخابات دور دوم داشتیم به اثر جنگ و حمله بر کمیسیون حریق شده و الی چاپ و انتقال آن به افغانستان و بار دیگر آمادگی ها برای انتقال آن به دفاتر ولایتی کمیسیون زمان گیر است به همین خاطر برگزاری انتخابات دور دوم با یک ماه تخیر صورت میگیرد”.

 

اما شماری از عضای مجلس نمایندگان با ابراز نگرانی از تاخیر در برگزاری این روند گفتند که تاخیر در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری مشروعیت انتخابات را زیر سوال می برد و باید انتخابات دور دوم مطابق قانون در وقت معین آن برگزار شود.

 

غلام حسین ناصری عضو مجلس نمایندگان گفت:” انتخابات به عنوان یک پروسه ملی وقتی مشروعیت دارد که در چارچوب قانون در وقت معینه صورت بگیرد. اگر انتخابات به تاخیر بی افتد این یک پدیده نامشروع است”.

 

اما منور شاه بهادری عضومجلس نمایندگان فکر دیگری دارد وی گفت:” ما فعلاً نگران این استیم که “زیر کاسه نیم کاسه است” و کمیسیون حتماً میخواهد که موضوع را به طرف دیگری بکشاند و وقت کشی را ایجاد بکند”.

به اساس جدول زمانی از قبل تعیین شده انتخابات، نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری در 24 ثور اعلام گردد. اما در قانون انتخابات گفته شده هرگاه هیچ یک از نامزدان در دول اول انتخابات برنده نشوند انتخابات دور دوم ریاست جمهوری میان دو نامزد پیشتاز در جریان دو هفته بعد از اعلام نتایج نهایی انتخابات برگزارشود.

 

این در حالیت که احمد یوسف نورستانی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات در گفتگوی با آریانا نیوز نیز گفته است که بسیاری از مواد اساس و غیر اساس آنان از بین رفته است و نمی توانند انتخابات را در زمان از قبل تعیین شده برگزار کنند.

 

به گفته آقای نورستانی برکناری شماری از کارمندان، مشمول بعضی روئسای این کمیسیون، انتقال مواد به ولایات و محلات رأی دهی و همچنان استخدام یک صدو ده هزار کارمند جدید دلایل دیگری برای تاخیر در برگزاری انتخابات دور دوم نیز میباشد.

 

به نقل از گفته های آقای نورستان احتمالاً دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به تاریج 24 جوزا برگزار شود.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

جهان

ثبت نزدیک به ۳۰۰۰۰ مورد جدید کرونا در یک روز در هند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۲۵, ۱۳۹۹)

هند در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۴۲۹ مورد جدید کرونا ثبت کرده که این بالاترین آمار روزانه مبتلایان کرونا در این کشور است.

با این حساب شمار مجموعی مبتلایان در این کشور به ۹۳۵۰۰۰ نفر رسیده است.

وزیر صحت هند صبح امروز اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸۲ بیمار کووید-۱۹ نیز جان باخته اند.

این در حالی است که موسسه فناوری هند روز چهارشنبه کیت تست ارزان قیمت را برای استفاده عموم راه اندازی کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری آنادولو، این کیت جدید به نام «COROSURE » را در مقایسه با کیت های آزمایش موجود که در حال حاضر حدود ۶۰ دالر است، با قیمت ۵۰۰ روپیه هندی (۶.6 دالر) در دسترس است.

رام گوپال راوو مدیر این نهاد  گفته است: “این فناوری باید الگوی آزمایش کووید-۱۹ را در کشور(هند) تغییر دهد، هم از نظر مقیاس و هم هزینه … دو میلیون تست [در هر ماه] با قیمت نازل.”

 آقای راوو افزوده است که امیدوار است که این کیت های آزمایش جدید بتواند هند را در شکست ویروس کرونا کمک کند. این کشور ۱.۳ میلیارد نفوسی، هم اکنون دارای حدود یک میلیون مبتلای کرونا است که تا هنوز ۲۴۳۰۹ نفر جان باخته اند.

به خواندن ادامه دهید

1393انتخابات

اتحادیه‌ شرکت‌های ترانسپورتی باربری فعالیت‌های شان را متوقف ساختند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: حوت ۱, ۱۳۹۷)

بخش باربری اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی، فعالیت‌های شان را در تمام کشور متوقف ساختند.

بخش باربری اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی به دلیل آنچه افزایش فساد در وزارت ترانسپورت، ریاست ترافیک، وزارت مالیه، وزارت داخله و وزارت فواید عامه می‌خوانند دست به اعتصاب کاری زده و فعالیت‌های شان را در سراسر کشور متوقف ساخته اند.

مسوولان در این اتحادیه‌ها می‌گویند تا زمانی‌که حکومت خواسته‌های آنان را بر آورده نسازد به اعتصاب شان ادامه می‌دهند.

محمد والی، معاون اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی باربری اظهار می‌دارد: “ما از رییس جمهور این خواست را داریم تا مشکلات مان را حل کند اگر این وضعیت ادامه یابد ما در تمام بخش ها فعالیت خود را توقف می‌دهیم.”

همچنان عبدالصبور، یک تن راننده موتر باربری می‌گوید: “در هر ترازو، پولیس، ترانسپورت و شاروالی از ما پول می گیرد، کاملاً دل ما را از کار و از این سکتور سیاه کرده اند.”

در همین حال، بزرگ راه کابل-قندهار را موترهای باربری بسته اند، به گفته ی آنان تا زمانی‌که به خواست‌های شان رسیدگی نشود به اعتصاب شان ادامه می‌دهند.

همزمان با این مسوولان در اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی می‌گویند که حکومت باید هر چه عاجل به خواست‌های آنان جواب مثبت بدهد.

حزب الله، راننده موتر باربری در این مورد بیان می‌دارد: “از نزد ما از فراه تا ارغندی پول تقاضا می‌شود، خط سیر، کتابچه، شاروالی و ترازو، همه ی آنان مشکل شده است برای ما.”

از سویی هم، مهدی روحانی، سخنگوی وزارت فواید عامه می‌گوید: “سکتور خصوصی بخش مهم نظام ما است، اعتصاب کاری حق قانونی آنان است ما تلاش می‌کنیم تا این مشکل را از طریق گفتگو حل کنیم.”

این در حالی‌ست که چندی پیش وزارت ترانسپورت گفته بود که در چند سال گذشته با کشورهای مختلف منطقه در مورد رفت و آمد وسایط باربری تفاهم صورت گرفته است، اما اتحادیه‌های ترانسپورتی در کشور نتوانسته اند که معیارها را برای این رفت و آمدها تکمیل کنند. همچنان مسوولان وزارت ترانسپورت از اتحادیه‌های خصوصی ترانسپورتی خواسته بودند که هر چه عاجل‌تر وسایط باربری شان را به اساس معیارهای جهانی برابر سازند. این وزارت نیز تاکید ورزیده بود که حکومت از این اتحادیه‌ها در این بخش حمایت خواهد کرد.

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

انتخابات ۹۷: چالش‌های انتخاباتی ریاست جمهوری

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۴, ۱۳۹۷)

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending