Connect with us

رویداد های اخیر

دو شهروند افغان در ترکیه به جرم پول‌شویی بازداشت شدند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: اکتبر 16, 2020)

یافته های هیات رسیدگی به جرایم مالی ترکیه نشان می‌دهد که مهاجران افغان در ترکیه هنگامی که می‌خواهند برای خانواده های خود در افغانستان پول ارسال کنند، کلاهبرداری می شوند.

روزنامه دوار انگلیس گزارش کرده است که جنایتکاران افغان که به قاچاق مواد مخدر و تمویل گروه های تروریستی دست دارند، مهاجران افغان در ترکیه را فریب می‌دهند.

در گزارش آمده است که دو شهروند افغان به اتهام پول شویی بازداشت شده اند.

بر اساس گزارش، افراد بازداشت شده متهم اند که پول های مواد مخدر و فعالیت دیگر هراس افگنی را برای پول شویی انتقال می‌داده اند.

ترکیه میزبان میلیون ها مهاجر از سوریه و افغانستان است. افغان‌ها دومین گروه بزرگ مهاجران را تشکیل می‌دهند.

آنان بیشتر معاملات پولی شان را از طریق حواله‌دار ها انجام می‌دهند، یک طریق غیر رسمی انتقال پول محسوب می‌شود، زیرا مهاجران در این کشور نمی‌توانند برای خود حساب بانکی باز کنند.

هیات رسیدگی به جرایم مالی ترکیه یافته است که از طریق این سیستم برای معاملات مواد مخدر، پول شویی، عملیات هراس افگنانه استفاده میشود.

این نهاد حساب های بانکی شهروندان افغان در بانک ترکی زیرات را بررسی کرده است و ارتباطی با معاملات مواد مخدر تشخیص داده شده است که حساب بانکی دو شهروند افغان در این بانک مسدود شده است.

جهان

رانش زمین در ویتنام؛ عملیات نجات همچنان ادامه دارد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 30, 2020)

گروه‌های امداد برای یافتن بازماندگان احتمالی رانش زمین ناشی از طوفان در ویتنام زیر آوارها را جستجو می‌کنند.

این رویداد طبیعی در پی باران شدید در ولایت کوانگ‌نام در مرکز ویتنام رخ داده است.

رسانه های محلی گزارش کرده اند که ارتش این کشور با تجهییزات ویژه و سگ های مواد یاب همچنان زیر آوارها راجستجو میکنند.

رانش زمین روز چهارشنبه در سه روستای ولایت کوانگ‌نام رخ داده که ده‌ها نفر را زیر گل دفن کرد.

تا هنوز آمار دقیق تلفات این رویداد روشن نیست. اما گزارش ها میرساند که در این واقعه دست کم ۱۹ نفر جان باخته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شده اند.

گروه امداد تا هنوز ۳۳ نفر را نجات داده است و عملیات جستجو برای یافتن ۱۴ نفر دیگر همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش ها، تا هنوز ۳۷۴ هزار نفر از مناطق آسیب دیده بیرون کشیده شده اند.

در پی طوفان شدید در این کشور دست کم ۵۶ هزار منزل مسکونی تخریب و جریان برق برای میلیون ها تن نیز قطع شده است.

به خواندن ادامه دهید

تجارت

اتمر: همکاری‌های منطقه‌ای اولویت سیاست خارجی افغانستان است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 30, 2020)

محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه کشور پس از چاشت روز گذشته با رضا اردکانیان وزیر نیرو و رییس جانب ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌ها میان افغانستان و ایران، از طریق ویدیو کنفرانس صحبت کرد.

 آقای اتمر، با اشاره به جایگاه ایران در سیاست خارجی کشور و دیدار و ملاقات‌های اخیرش با مقامات آن کشور گفت، گسترش و تقویت همکاری‌های دو جانبه در عرصه‌های اقتصادی، تجارتی، امنیتی و تبادل تجربه‌های فنی میان مخصصین دو کشور، اولویت سیاست خارجی افغانستان با کشور های منطقه‌ به ویژه ایران می‌باشد.

در اعلامیه وزارت امور خارجه آمده است: “هر دو جانب در باره طرح‌های گسترش همکاری در زمینه انتقال انرژی، توسعه تجارت و ترانزيت، افتتاح خط آهن خواف-هرات، پیشنهادها در زمینه سرمایه گذاری‌های مشترک، آمادگی‌ها در مورد برگزاری نشست کمیسیون مشترک همکاری‌ها، نهایی سازی مسوده‌های یاداشت تفاهم میان دو کشور و نهایی سازی سند جامع همکاری میان کابل و تهران، صحبت و تبادل نظر کردند.”

بر اساس این اعلامیه هر دو جانب با تاکید بر اهمیت تقویت و گسترش همکاری‌ها میان کابل و تهران، در مورد تعیین تاریخ‌ اجرای تصامیم اتخاذ شده توافق کردند.

به خواندن ادامه دهید

تجارت

امضای قراردادها برای تقویت خدمات در فرودگاه های کشور

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 30, 2020)

قراردادهای خدمات امنیتی، مدیریت عملیاتی، خدمات زمینی، سیستم سازی و فناوری میدان های هوایی کشور، به امضا رسید.

این قراردادها روز گذشته با حضورداشت محمد اشرف غنی رییس جمهوری، حمدالله محب مشاور امنیت ملی و عبدالهادی ارغندیوال سرپرست وزارت مالیه توسط منصور المنصوری رییس شرکت G42 امارات متحده‌ی عربی و محمد قاسم وفایی‌زاده رییس اداره هوانوردی ملکی امضا گردید.

در این مراسم رییس جمهور غنی با استراتیژیک خواندن این قراردادها گفت که روابط نیک تاریخی و سیاسی میان افغانستان و امارات متحده عربی را می توان مشارکت کامل همکاری های اقتصادی نام گذاشت.

رییس جمهوری افزود که افغانستان سرمایه های بزرگی در میدان های هوایی خویش دارد، اما متاسفانه این ظرفیت ها شناسایی نشده اند.

به گفته وی: “ما با امارات متحده عربی این همکاری ها را بخاطر ایجاد کردیم که شما بهترین تجربه را در زمینه های خدمات امنیتی، خدمات زمینی و سیستم سازی و تکنالوژی میدان های هوایی دارید.”

آقای غنی تصریح کرد: “من یقین دارم که مسئولین و پرسونل خدماتی میدان های هوایی، مشتریان و مردم ما تغییرات متفاوت را احساس خواهند کرد.”

رییس جمهور گفت: “”ما به میدان های هوایی منحیث زیربناهای مهم نگاه می کنیم و در میدان های هوایی خود خدمات استندرد و معیاراتی را که از نگاه مدیریت عملیاتی و خدمات زمینی مهم است، نیاز داریم و انتقال محصولات افغانستان از طریق دهلیز هوایی نیز باید بر اساس این استندردها، انجام شود.”

رییس جمهور غنی خاطرنشان کرد که فرودگاه بین المللی حامد کرزی ظرفیت های زیاد دارد که به بستری برای انتقال محموله ها و مسافران مبدل می گردد و فرودگاه های کندهار و هرات فاصله کوتاه به امارات متحده عربی دارند و میدان هوایی بین المللی مولانا جلال الدین بلخی می تواند به نقطه وصل با آسیای مرکزی مبدل گردد و با همدیگر یک شبکه را می سازند که با استفاده از این شبکه می توان خدمات بیشتر را ارایه کرد.

در همین حال منصور المنصوری رییس شرکت جی-۴۲ امارات متحده عربی صحبت گفت: “جای افتخار است که به افغانستان آمده ام و در حضور رییس جمهور غنی، قراردادهای همکاری میان شرکت G42 امارات متحده عربی و اداره هوانواردی ملکی افغانستان را به امضا رساندیم.”

وی در رابطه به تجارب شرکت G42 در زمینه های مدیریت و ارایه خدمات هوانوردی معلومات ارایه کرد و افزود که امضای این قراردادها آغاز فرصت های بیشتر همکاری نهادهای امارات متحده عربی و افغانستان می باشد.

منصوری گفت که افغانستان و امارات متحده عربی روابط دوستانه و تاریخی دارند و این مناسبات در سال های اخیر بیشتر تقویت شده است.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending