Connect with us

رویداد های اخیر

دو شهروند افغان در ترکیه به جرم پول‌شویی بازداشت شدند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: اکتبر 16, 2020)

یافته های هیات رسیدگی به جرایم مالی ترکیه نشان می‌دهد که مهاجران افغان در ترکیه هنگامی که می‌خواهند برای خانواده های خود در افغانستان پول ارسال کنند، کلاهبرداری می شوند.

روزنامه دوار انگلیس گزارش کرده است که جنایتکاران افغان که به قاچاق مواد مخدر و تمویل گروه های تروریستی دست دارند، مهاجران افغان در ترکیه را فریب می‌دهند.

در گزارش آمده است که دو شهروند افغان به اتهام پول شویی بازداشت شده اند.

بر اساس گزارش، افراد بازداشت شده متهم اند که پول های مواد مخدر و فعالیت دیگر هراس افگنی را برای پول شویی انتقال می‌داده اند.

ترکیه میزبان میلیون ها مهاجر از سوریه و افغانستان است. افغان‌ها دومین گروه بزرگ مهاجران را تشکیل می‌دهند.

آنان بیشتر معاملات پولی شان را از طریق حواله‌دار ها انجام می‌دهند، یک طریق غیر رسمی انتقال پول محسوب می‌شود، زیرا مهاجران در این کشور نمی‌توانند برای خود حساب بانکی باز کنند.

هیات رسیدگی به جرایم مالی ترکیه یافته است که از طریق این سیستم برای معاملات مواد مخدر، پول شویی، عملیات هراس افگنانه استفاده میشود.

این نهاد حساب های بانکی شهروندان افغان در بانک ترکی زیرات را بررسی کرده است و ارتباطی با معاملات مواد مخدر تشخیص داده شده است که حساب بانکی دو شهروند افغان در این بانک مسدود شده است.

اخبار ویژه

سازمان همکاری اسلامی: کشتار، خشونت و هراس‌افگنی در تضاد با جوهر اسلام است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 20, 2021)

محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه کشور با یوسف بن احمد العثیمین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی (OIC) در جده، عربستان سعودی دیدار و در مورد مذاکرات جاری صلح گفتگو کرد.

وزارت خارجه با نشر اعلامیه ای گفته است که آقای اتمر و یوسف بن احمد العثیمین شب گذشته دیدار کرده اند.

در اعلامیه آمده است که آقای اتمر با نامشروع خواندن جنگ جاری افغانستان گفته است: “جنایاتی که امروز در افغانستان صورت می‌گیرند، با معتقدات مسلمانان و تعالیم اسلامی به‌ کُلی ناسازگار اند؛ چنان‌که حمله بر قضات زن، کشتار محصلان پوهنتون کابل و حمله بر شفاخانۀ زایشگاه قطعاً در دین مبین اسلام توجیه‌پذیر نمی‌باشند.”

وزیر امور خارجه افزوده است: “اگر مخالفان واقعا متعهد به صلح باشند، دولت افغانستان در زمینۀ آشتی ملی و موفقیت فرآیند صلح هیچ ممانعتی نمی‌بیند و آماده زمینه‌سازی برای مشارکت سیاسی همه جوانب مطابق به خواست و ارادهٔ آزاد مردم افغانستان و معیارهای پذیرفته‌شدهٔ جهانی می‌باشد.”

در همین حال وزیر امور خارجه خواهان تداوم کمک‌های سازمان همکاری اسلامی برای موفقیت روند صلح شده نیز شده است.

آقای اتمر گفته است: “ما می‌خواهیم سازمان‌ همکاری اسلامی خواست‌های قبلی خود را برای ختم خونریزی و حل سیاسی بحران افغانستان از طریق برگزاری نشست‌های تعقیبی، مشوره‌‌های تخصصی و اعزام گروه‌های خاص جهت رایزنی با تیم‌های مذاکراتی در دوحه، ادامه دهد.”

از سوی هم یوسف بن احمد العثیمین گفته است که کشتار، خشونت و هراس‌افگنی با جوهر اسلام مخالف و ناسازگار است “بنابراین، از طریق تبلیغ و پیام رسانی، بایست به مردم تفهیم شود که اسلام دین ترور و خشونت نبوده بل آیین وحدت و همگرایی است.”

وی همچنان‌ نقش علمای دین را راستای تامین صلح در کشور ارزنده خوانده و گفته است که علما در جوامع اسلامی نه‌تنها از نگاه دینی بل از منظر سیاسی از جایگاه مهمی برخوردار می‌باشند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

بلینکن: امریکا توافقنامه اش‌ را با طالبان بازنگری میکند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 20, 2021)

آنتونی بلینکن، وزیر احتمالی جوبایدن برای وزارت خارجه امریکا  روز گذشته (سه شنبه، ۳۰ جدی) گفته است که  اداره جدید آن کشور توافق‌نامه امریکا و طالبان را بازنگری خواهد کرد.

او افزوده است که قصد دارد تا سیاست خارجی امریکا را تغییر دهد.

وی در این باره گفته است:”باید به دقت بررسی کنیم که به راستی در بارۀ چه چیزهایی گفت‌وگو شده. من هنوز از این جزییات آگاه نیستم.”

بلینکن افزوده است که ” من باور ندارم که هر توافقنامه بدون در نظرداشت حقوق زنان و دختران در ۲۰ سال گذشته پایدار بماند.”

بلینکن همچنان در باره خروج نیروهای امریکایی از افغانستان گفت که اداره بایدن همه نیروهای خود را از افغانستان خارج میکند.

او در این باره گفته است:” رییس جمهوری منتخب امریکا می خواهد اطمینان حاصل کند که در صورت خروج نیروهای امریکایی باز هم  آن کشور ظرفیت مبارزه مجدد در امر مبارزه با هراس افگنی را داشته باشد.”

بلینکن در مورد سیاست خارجی امریکا در مورد ایران گفت که این کشور باید به سلاح هسته‌ی دسترسی نداشته باشد.

او گفت:” رئیس جمهور منتخب بایدن به این پیشنهاد متعهد است که ایران به سلاح هسته‌ی دست نخواهد یافت.”

 او همچنان هشدار داده است که دست یافتن ایران به سلاح‌های هسته‌ی بیشتر از این خطرناک خواهد بود.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

تاجیکستان کارمندان نجات کشورهای منطقه را آموزش می‌دهد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 20, 2021)

مقام‌های تاجیکستان میگویند که کار ساخت یک مرکز برای آموزش کارمندان عملیات نجات از کشورهای آسیایی مرکزی به شمول افغانستان و تاجیکستان را آغاز کرده است.

رستم نظرزاده، رییس کمیته اضطراری تاجیکستان، در مراسم گشایش کار این پروژه گفت که با عملی شدن این پروژه کارمندان عملیات نجات در امر مبارزه با حوادث طبیعی از مهارت های لازم برخوردار خواهند شد.

در یک اعلامیهی کمیته اضطرار آن کشور آمده است که هدف ایجاد این مرکز اموزشی مبارزه با حوادث طبیعی و امن ساختن مرزهای جنوبی آن کشور که با افغانستان سرحد مشترک دارد است.

بر اساس گزارشها این پروژه در ۲۸ هکتار زمین ساخته خواهد شد که شامل بلاکهای رهایشی، اداری، کانتین، جیم و یک ستودیم میباشد.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است