Connect with us

اخبار ساحوی

درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی در شهر غزنی هنوز هم ادامه دارد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: اسد ۱۹, ۱۳۹۷)

درگیری میان مخالفان مسلح و نیروهای امنیتی در بخش هایی از شهر غزنی هنوز هم ادامه دارد.

غزنی، ولایتی که در این اواخر شاهد بیشترین حملات مخالفان مسلح به برخی ولسوالی ها و حومه های شهر بود، طالبان مسلح  حوالی ساعت 2 بامداد روز جمعه از چند سو به شهر غزنی یورش برده و به درگیری با نظامیان افغان پرداختند.

باشنده گان شهر غزنی میگویند :فعالیت بسیاری شبکه های مخابراتی در این ولایت قطع شده و طالبان در بسیاری قسمت های شهر حضور پر رنگ دارند.

مسوولان امنیتی غزنی با پخش تصاویر از کشته شده گان طالبان در صفحه فیسبوک گفته اند که جنگجویان خارجی نیز در میان طالبانی اند که به شهرغزنی حمله کرده اند.

به دلیل وضعیت امنیتی خراب، خبرنگاران مستقر در این ولایت نمیتوانند وضعیت را زیر پوشش خبری قرار دهند، گزارش ها می رساند که هواپیما های بدون هدف گیری خاص بر فراز شهر پرواز کردند.

وزارت دفاع ملی گوید: طالبان شب گذشته از میدان وردگ، زابل و پکتیکا به این ولایت یورش برده اند.

به گفته ی مسوولان، نیروهای ویژه بسیاری بخش ها را دو باره از طالبان پس گرفته اند و نبرد در سه بخش در غرب  شهر ادامه دارد.

محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت: “در شب گذشته از پکتیکا، زابل و میدان وردگ بالای شهر غزنی حملات تهاجمی را انجام دادند که این فعالیت جداگانه بود اما نیروهای امنیتی و دفاعی در شهر آماده گی های داشتند.”

گفته می شود که در این درگیری ها تلفات سنگین به مخالفان مسلح و همچنان نیروهای امنیتی و غیر نظامیان وارد شده است.

وزارت داخله می گوید: رقم تلفات بالا است اما آمار دقیق آن تا کنون معلوم نیست

نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت داخله گفت: “برای از بین بردن اینان (طالبان)، نیروهای امنیتی، دفاعی و هوایی اقداماتی را انجام دادند.”

مسوولان امنیتی می گویند که به منظور جلوگیری از تلفات غیر نظامیان عملیات از سوی نظامیان افغان به آهسته گی پیش می رود.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

اخبار ساحوی

نیروهای افغان حمله طالبان در غزنی را به عقب زدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۲۰, ۱۳۹۹)

وزارت دفاع کشور از عقب زدن حملات طالبان در ولایت غزنی خبر می‌دهد.

این وزارت در اعلامیه ای گفته است که روز گذشته طالبان  در ساحات «شالیز» و «عاشقوال» مربوط مرکز ولایت غزنی بالای نیروهای ملی دفاعی و امنیتی حمله کردند.

این حملات از سوی نیروهای افغان با شکست رو به رو گردید که در نتیجه ۸ طالب کشته و ۳ تن دیگر شان زخمی شده اند.

وزارت دفاع در مورد تلفات نیروهای افغان چیزی نگفته است. گروه طالبان نیز در پیوند به این رویداد تا هنوز ابراز نظر نکرده است.

این در حالی است که ظاهرا در روزهای پسین طالبان مسلح بر خلاف توافق دوحه با امریکا برای صلح افغانستان، حملات شان را در شماری از ولایت های کشور افزایش داده اند.

دو روز پیش طالبان مسلح حبیب الله، فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک این ولایت را با ماین کنار جاده ای کشتند. در ولایت قندهار نیز یک موتر مملو از مواد انفجاری را در فرماندهی پولیس ولسوالی شاه ولیکوت این انفجار دادند که در نتیجه سه سرباز کشته و ۱۵ تن دیگر زخم برداشت.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

دوازده طالب مسلح در پکتیا کشته شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۹, ۱۳۹۹)

به شمول یک فرمانده دست کم ۱۲ جنگجوی طالبان در نتیجه درگیری با نیروهای افغان در ولایت پکتیا کشته شدند.

ایمل مومند، سخنگوی قول اردوی ۲۰۳ تندر به آریانانیوز میگوید که طالبان حوالی ساعت ۵ بامداد امروز بالای پاسگاه های نیروهای افغان در روستای شاه محمد ولسوالی زازی آریوب این ولایت حمله کردند.

به گفته مومند در این رویداد به شمول یک فرمانده طالبان به نام اباسین، ۱۰ جنگجوی این گروه کشته و هفت تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

آقای مومند می‌افزاید که در این رویداد به نیروهای افغان آسیبی نرسیده است.

در یک رویداد دیگر، شب گذشته طالبان مسلح بالای نیروهای ارتش که در حال گزمه در ولسوالی سمکنی این ولایت بودند، حمله کردند.

آقای مومند میگوید که در این رویداد دو طالب مسلح به شمول یک شهروند پاکستانی کشته و دو تن دیگر شان زخمی شده اند.

سخنگوی طالبان گفته است که جنگجویان این گروه نیز تلفاتی به نیروهای افغان در ولسوالی زازی آریوب وارد کرده اند. او اما جزییات بیشتر در این مورد نداده است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

انفجار موتربمب در قندهار؛ دو سرباز کشته و ۱۵ زخمی

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

در نتیجه انفجار موتر بمب در ولایت قندهار دست کم دو سرباز پولیس جان باخته و ۱۵تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

یک منبع امنیتی که نخواست نامی از وی گرفته شود، به آریانانیوز گفته است که یک مازدا مملو از مواد انفجاری فرماهندهی پولیس ولسوالی شاه ولیکوت قندهار را هدف قرار داد.

به گفته این منبع، این رویداد حوالی ساعت ۴ بامداد امروز رخ داده است. در همین حال باشندگان محل میگویند که ممکن آمار تلفات افزایش پیدا کند.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته است در این رویداد به شمول فرمانده پولیس این ولسوالی ۲۰ سرباز افغان جان باخته اند.

از سویی هم طالبان مسلح حبیب الله فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی را نیز آماج ماین کنار جاده ای قرار دادند که در نتیجه دو سرباز نیز با وی کشته شدند.

همزمان با شدت حمله‌های تهاجمی طالبان، برخی مقام‌های محلی می‌گویند، نیروهای دولتی از حالت دفاعی بیرون شده‌اند و عملیات‌های تهاجمی را ازسر گرفته‌اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending