Connect with us

ورزش

درخشش خوب راشدخان افغانستان را به پیروزی رساند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: مارس 14, 2021)

تیم ملی افغانستان امروز یک شنبه (۲۴حوت) دومین بازی مسابقات تست ابوظبی سن‌شاین را با تفاوت شش ویکت برنده شد و این سلسله بازی‌ها ۱-۱ تساوی به پایان رسید.

قرعه این بازی را تیم ملی افغانستان برنده شده بود و فیصله کرد که نخست در برابر تیم زمبابوی توپزنی نماید.

دراین بازی راشدخان در ورزشگاه شیخ زاید ابوظبی در اینینگ دوم تیم زمبابوی با بهترین توپ اندازی توانست هفت ویکیت بدست بیاورد و یک ریکارد جدید در بین بازیکنان افغان به نام خود ثبت نماید.

در آخرین پرتاب‌اش، راشدخان توانست نیاچی دهمین بازیکن تیم زمبابوی از بازی حذف نماید.

این درحالی است که بیشترین تعدادی‌ ویکیت‌هایی‌است که توسط یک بالر از سال ۱۹۹۸ تا کنون، زمانی که مورالیتاران ۱۱۳.۵ آور مقابل انگلستان کسب کرده بود، به ثبت می‌رسد.

همچنان در این بازی حشمت‌الله شهیدی خوش درخشید و ۲۰۰ دوش بدون حذف به نفع تیم به ثمر رسانید، در حالی‌که اصغر افغان ۱۶۴ و ابراهیم زدران ۷۲ دوش را رقم زدند.

ورزش

مسابقه تیم‌های‌ کرکت کلکته و بنگلور به تعویق افتاد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 3, 2021)

لیگ برتر کرکت هند (آی پی ال) میگوید که مسابقه میان تیم کلکته نایت رایدرز و تیم رویال چلنجرز بنگلور از بهر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده است.

این لیگ میگوید این مسابقه پس از مبتلا شدن دو بازیکن تیم کلکته نایت رایدرز به ویروس کرونا به تعویق افتاده است.

قرار بود تیم کرکت کلکته و تیم کرکت بنگلور امروز (دوشنبه، ۱۳ ثور) در شهر احمد آباد با هم رقابت کنند.

اعلامیه‌ی لیگ برتر هند افزوده که دیگری اعضای این تیم صحت مند استند.

در این اعلامیه آمده که ” هر دوی این بازیکنان خود را قرنطین کرده است. تیم صحی با آنها در تماس است و از وضعیت آنها مراقبت میکند. تیم کلکته هم اکنون زیر بررسی است تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.”

این اعلامیه افزوده که ” تیم صحی در حال بررسی افراد است که در ۴۸ ساعت گذشته با این دو فرد در تماس بوده است.”

قرار است این رقابت‌ها به تاریخ ۳۰ ماه روان میلادی بگزار شود.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

علی‌رضا قربانی دروازبان تیم ملی فوتسال کشور در ایران گج‌کاری می‌کند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: آوریل 27, 2021)

علی رضا قربانی دروازبان تیم ملی فوتسال افغانستان؛ در ۲۰۱۷، پنجه‌های طلایی وی در رقابت‌های داخل سالون آسیا به میزبانی عشق‌آباد “ترکمنستان” برای سرخپوشان کشور آبرو داری کرد که شهروندان افغانستان به ویژه مشتاقان فوتسال آن‌را فراموش نکرده‌اند.

در ۲۰۲۱ اما؛ دستانی برای انجام کارهای ساختمانی در ایران؛ آقای قربانی به تازگی به گج‌گاری ساختمانی در ایران آغاز کرده و با سختی‌های زندگی دست و پنجه نرم می‌کند و خبری از توپ و دروازه نیست.

درواز‌بان ۲۹ ساله‌ی تیم ملی فوتسال کشور، در گفتگوی تلفونی با خبرنگار آریانا نیوز، از کم توجهی حکومت و عدم حمایت از وی انتقاد کرده و می‌گوید: “من این همه برای کشورم زحمت کشیدم و تلاش کردم ولی این مرا به شدت اذیت می‌کند که بازتابی نداشته و هیچ کسی نمی‌پرسد که حالت چطور است.”

وی تنها نیست، بلکه در حال حاضر برخی دیگر از بازیکنان تیم ملی نیز همچون علی رضا شرایط مشابهی را تجربه می‌کنند.

حالا اگر بر گردیم به سال ۱۳۹۸ هجری خورشیدی، بیست‌ ساله‌های ملی پوش فوتسال کشور، از انجام کار شاقه (مردی کاری در ایران) افغانستان را در نیمه نهایی مسابقات آسیا رساند.

از سویی‌ هم فدراسیون فوتبال کشور می‌گوید: بازیکنان تیم ملی باید به لحاظ مالی وابسته به لیگ‌ها باشند.

همچنان این نهاد حاکم بر فوتبال افغانستان می افزاید که در حال حاضر لیگ منظم و دوامدار در داخل کشور وجود ندارد، چون لیگ‌های فوتبال-فوتسال و هم تیم‌های باشگاهی، پشتیبانی مالی ندارند.

این در حالیست که روند لابی‌گری مسوولان فدراسیون فوتبال به خاطر جذب حمایت سرمایه‌گذاران، اکثرا مورد انتقاد هواداران فوتبال بوده که تا کنون این نهاد در این راستا موفق نبوده است.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

حامد شینواری به عنوان رییس اجراییوی بورد کرکت افغانستان معرفی شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: آوریل 26, 2021)

بورد کرکت افغانستان امروز (دوشنبه، ۶ ثور) میگوید که داکتر حامد شینواری، بحیث رییس اجراییوی این نهاد معرفی شده است.

به اساس معلومات بورد کرکت افغانستان آقای شینواری مدرک دکترا در مدیریت پالیسی صحت دارد و همچنان بشمول اداره بورد کرکت افغانستان در چندین ادارات ملی و بین المللی در سطح رهبری و مدیریت کار کرده است.

شینواری میگوید که اولویت‌های وی توسعه دست آوردها در بخش کرکت میباشد.

او در این باره گفت:” افغانستان عضویت دایمی شورای بین المللی کرکت را دارد و برای حفظ این امتیاز نیاز است که یکجا باهم کار کنیم. اینکه جهان در حال پیشرفت و تغیر است همچنان ما نیز تلاش خواهیم کرد تا اداره را عصری سازی (دیجیتلایز) خواهیم کرد تا از ظرفیت موجوده به گونه بهتر استفاده صورت بگیرد.”

رییس اجراییوی بورد کرکت افزود که “برای بازیکنان سهولت ایجاد خواهد شد و برای بدست آوردن این هدف یکجا با هم کار خواهیم کرد.”

قبل از این رحمت الله قریشی بحیث رییس اجراییوی این نهاد وظیفه اجرا میکرد.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است