Connect with us

جهان

دادگاه میانمار آنگ ​​سان سوچی را به فساد متهم کرد

منتشر شده

 در

Photo credit Reuters
(Last Updated On: جوزا ۲۰, ۱۴۰۰)

مقامات نظامی میانمار، آنگ سان سوچی، رهبر برکنار شده این کشور را به فساد مالی متهم کرده ‌اند.

این جدی‌ترین اتهامی است که تاکنون علیه او مطرح شده است.

خانم سوچی متهم به دریافت پول و طلا شده و در صورت اثبات جرم به ۱۵ سال زندان محکوم خواهد شد.

او با شش اتهام دیگر در رابطه با ادعای واردات غیرقانونی و تحریک به ناآرامی های عمومی نیز روبروست.

خانم سوچی در فبروری سال روان در پی یک کودتایی نظامی در میانمار از مقامش برکنار شد و از زمان خلع قدرت در حبس خانگی بسر می‌برد.

جهان

روسیه: با عضویت سویدن و فنلند در ناتو، شرایط آنها فرقی نخواهد کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۷, ۱۴۰۱)

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که اگر سویدن و فنلند به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بپیوندند تفاوت زیادی در وضعیت آنها به وجود نمی آید.

به گزارش شبکه آرتی، لاوروف امروز سه شنبه در کنفرانسی به نام “افق های جدید” گفت که درحالیکه سویدن و فنلند در بلند مدت در رزمایش های ناتو شرکت داشتند، عضویت آنها در این اتحاد نظامی تغییری در شرایط و وضعیت آنها ایجاد نمی کند.

وزیر خارجه روسیه در جمع شرکت کنندگان این کنفرانس افزود که هیچ کشوری نمی تواند امنیت خود را با تکیه به دیگران تقویت کند.

وی همچنین درباره تصمیم سویدن و فنلند برای پیوستن به ناتو و گسترش این ائتلاف نظامی بیان کرد:”گسترش ناتو به سمت شرق منجر به هیچ اتفاق خوبی نمی شود و می تواند به امنیت ما آسیب برساند.”

در حالی است که کشورهایی همچون ناروی، دانمارک و ایسلند رسما عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هستند، دو کشور سویدن و فنلند بنابر دلایل تاریخی و ژئوپلتیک به این پیمان نظامی ملحق نشدند؛ سویدن و فنلند در دوران جنگ سرد موضعی بی‌طرف داشته و از همسویی با مواضع امریکا و اتحاد جماهیر شوروی خودداری کردند.

اما پس از تهاجم روسیه به اوکراین و احساس خطر این دو کشور نسبت به حمله احتمالی مسکو به آنها، تصمیم به عضویت در سازمان ناتو گرفتند.

به خواندن ادامه دهید

جهان

کشف بزرگترین تونل قاچاق مواد مخدر از سوی پولیس امریکا در مرز با مکزیکو

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۷, ۱۴۰۱)

مقام‌های ایالات متحده روزگذشته دوشنبه از کشف یک تونل بزرگ قاچاق مواد مخدر در مرز مکزیکو خبر دادند که طول یک زمین فوتبال در خاک ایالات متحده را تا یک انبار در یک منطقه صنعتی کشیده است.

مقام‌ها گفتند که این تونل مخفی دارای سیستم‌های خط ریل و تهویه، برق و دیوارهای تقویت شده است.

مقام‌ها ایالات متحده گفتند که معلوم نیست این تونل چه مدت کار کرده است و چه مقدار مواد مخدر، در صورت وجود، کشف نشده از آن عبور کرده است. آنها در رابطه با تحقیقات ۸۰۰ کیلوگرم کوکائین، ۷۵ کیلوگرم مت و ۱.۶ کیلوگرم هروئین کشف و ضبط کردند.

این تونل در یکی از مستحکم‌ترین بخش‌های مرزی قرار دارد که محدودیت‌های دیوار مرزی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق امریکا را نشان می‌دهد.

مقام‌ها از سال ۲۰۰۶ حدود ۱۵ تونل پیچیده را در مرز کالیفرنیا با مکزیکو پیدا کرده اند.

بسیاری از تونل ها، از جمله تونلی که دوشنبه اعلام شد، در منطقه صنعتی اوتای مسا در سن دیاگو هستند، جایی که خاک برای حفاری مناسب است و انبارها پوشش می دهند.

طبق قانون فدرال، مقام‌های ایالات متحده باید بعد از کشف تونل ها، سمت ایالات متحده را باید با کانکریت پر کنند.

به خواندن ادامه دهید

جهان

ناتو: جنگ در اوکراین، بر خلاف برنامه‌ریزی روسیه پیش می‌رود

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۶, ۱۴۰۱)

به نقل از خبرگزاری رویترز، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اروز یکشنبه (۲۵ثور) ادعا کرد که درگیری‌ها در اوکراین مطابق با برنامه روسیه پیش نرفته است.

دبیرکل ناتو مدعی شد که حمله روسیه به اوکراین شکست خورده و عملیات در منطقه دونباس متوقف شده است.

استولتنبرگ در ادعایی به خبرنگاران گفت:”جنگ روسیه در اوکراین، آنطور که آنها برنامه ریزی کرده بودند، پیش نمی رود. آنها نتوانستند کی یف را تصرف کنند. آنها در حال عقب نشینی از خارکیف هستند و حملات آنها در دونباس متوقف شده است.”

دبیرکل ناتو در حالی مدعیست که روسیه در این نبرد شکست خورده، که ساعاتی پیش ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که هوانوردی عملیاتی-تاکتیکی ارتش روسیه ۳۲ منطقه تمرکز نیروی انسانی و تجهیزات نظامی ارتش اوکراین را مورد هدف قرار داده است.

کوناشنکوف افزود:” همچنین دو پرتابگر سامانه موشکی اس -۳۰۰ و یک پست رادار در منطقه سومی منهدم شدند.

به خواندن ادامه دهید

Trending