Connect with us

انتخابات ۹۸

حکمتیار: اگر در انتخابات تقلب صورت گیرد دوباره به سنگر جنگ بر خواهیم گشت

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: میزان ۱۵, ۱۳۹۸)

گلبدین حکمتیار، یک تن نامزدان ریاست جمهوری، می‌گوید که اگر نتیجه انتخابات با آرای تقلبی اعلام شود، مجبور خواهد شد دوباره به سنگر جنگ برگردد.

رهبر دسته انتخاباتی «صلح و عدالت اسلامی» در یک گردهمایی انتخاباتی، می‌گوید که نتیجه انتخابات شفاف را می‌پذیرد، اما تاکید می‌ورزد که باید جلو تغییر نتایج از راه  تقلب گرفته شود.

آقای حکمتیار، میگوید: “نتایج را بپذیرید و از راه تقلب نتایج را سعی نکنید تغییر دهید و مردم را مجبور نکنید و از سنگر آمدن مصالمت آمیز را قبول کردیم و ما را وادار نکید که دوباره به سنگر برویم.”

بااین حال این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خودش را در انتخابات پیش رو پیروز می‌داند. آقای حکمتیار می‌گوید باید به رای واقعی مردم حرمت گذاشته شود، درغیرآن هر گونه تقلب در انتخابات وی را مجبور به رفتن دوباره به سنگر خواهد کرد.

آقای حکمتیار، اظهار میدارد:”ما انتخابات را برده ایم همین حالی علام می کنم و جلسات و حضور مردم نشان داد که پیروز استیم و به حکومت و نیروهای خارجی می گوییم که به آرای مردم تمکین کنید و از تقلب جلوگیری کنید و قهرمانان کاغذی نسازید.”

آقای حکمتیار می‌افزاید که رئیس‌جمهور غنی، از امکانات دولتی در پیکارهای انتخاباتی اش به گونه گسترده استفاده می‌کند.

آقای حکمتیار، می‌افزاید: “رئیس جمهور ولایت‌ها را رشوه میدهد و از امکانات دولتی برای کمپاین‌ها استفاده می کند و حتی در ارگ جلسات کمپاینی را برگزار می‌کند.”

قرار است نامزدان انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان وارد میدان‌های رقابت شوند، اما هنوز هم نگرانی‌ها از وضعیت بد امنیتی و زمینه‌های تقلب در این روند وجود دارد.

گزارشگر: رفیع صدیقی

انتخابات ۹۸

سفر خلیلزاد به کابل برای روند صلح

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

توافق‌نامه سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۱, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

واکنش‌ها به توافق سیاسی غنی و عبدالله

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۰, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

Trending