Connect with us

اخبار ساحوی

حمله موتربم طالبان در گردیز پکتیا تلفات ملکی بجا گذاشت

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ثور ۲۵, ۱۳۹۹)

حوالی صبح امروز یک حمله موتربم بر تاسیسات دولتی در شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا صورت گرفته است.

مقامات در ولایت پکتیا وقوع رویداد را تایید می کنند و می گویند که این حمله ۵ کشته و ۱۹ زخمی که اکثر آن غیرنظامیان اند، بجا گذاشته است.

قوماندان امنیه پکتیا سلطان داود تائید می کند که یک حمله موتر بمب، با استفاده از یک عراده واسطه نوع مازدا جازسازی شده با مواد انفجاری، بالای تاسیسات نظامی در شهر گردیز ولایت پکتیا صورت گرفته است.

سخنگوی قول اردوی ۲۰۳ تندر، ايمل مؤمند، می ‌گوید که درین حمله ۵ غیرنظامی کشته و ۱۹ تن دیگر، به شمول پنج نظامی، زخم برداشته اند.

به قول وی، احتمال دارد تعداد تلفات افزایش نماید.

دفتر مطبوعاتی ولایت پکتیا در بیانیه ای گفته است که در این حمله ۲۸ نفر کشته و زخمی شده که در بین کشته شده گان یک سرباز اردوی ملی و سه غیرنظامی شامل اند؛ ۱۹غیرنظامی و ۵ سرباز اردوی ملی زخمی شده اند.

براساس این بیانیه، این حادثه در محلی رخ داده است که عبور و مرور غیرنظامیان درآنجا زیاد بوده و شیشه های ادارات و منازل مسکونی در نزیدیکی این محل شکسته و خسارات جانی و مالی به اهالی آنجا وارد شده است.

طالبان مسئولیت حمله موتربم بر کلوب عسکری قول اردو در شهر گردیز پکتیا را پذیرفته و ادعا دارند که شماری از سربازان اردو درین رویداد کشته و زخمی شده اند.

این در حالیست که رئیس جمهور غنی پس از وقوع حملات مسلحانه در ولایات کابل، ننگرهار و لغمان، به نیروهای افغان دستور داد تا از حالت “دفاع فعال” بیرون شده و حالت تهاجمی را علیه مخالفین مسلح اختیار نمایند.

اخبار ساحوی

وزارت دفاع گزارش‌ها مبنی بر تلفات غیرنظامیان در حمله هوایی قندز را بررسی می‌کند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۳۰, ۱۳۹۹)

وزارت دفاع کشور تایید میکند که نیروهای افغان روز شنبه یک قرارگاه طالبان را در ولسوالی خان آباد ولایت قندز آماج حمله هوایی قرار دادند.

این وزارت گفته است که گزارش ها مبنی بر وارد شدن تلفات به افراد ملکی را نیز بررسی میکند.

وزارت دفاع تاکید کرده است که این حمله بر اساس «دفاع فعال» نیروهای افغان صورت گرفته است.

این وزارت گفته است که در این رویداد ۳۰ طالب مسلح به شمول دو فرمانده شان به نام های قاری عبدلرزاف و مولوی عباس کشته شدند.

همچنان هشت طالب مسلح دیگر به شمول دو فرمانده شان به نام های فیضانی و قاری ابراهیم در این حمله هوایی زخمی شده اند.

این وزارت افزوده است که در این رویداد شمار زیاد از وسایط نقلیه، یک انبار بزرگ مهمات نیز از بین رفته است.

اما گزارش هایی مبنی بر آسیب دیدن افراد ملکی نیز منتشر شده است که وزارت دفاع از بررسی این موضوع خبر داده است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

غنی حمله بر معاون شورای ولایتی پکتیا را محکوم کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۹, ۱۳۹۹)

ارگ ریاست جمهوری در اعلامیه ای حمله بر ایوب غروال معاون شورای ولایتی پکتیا را که صبح امروز در شهر گردیز در یک سوقصد جان باخت، را شدیدا محکوم کرد.

در اعلامیه ارک آمده است که رییس جمهور غنی یک بار دیگر از طالبان خواست که آتش بس بشری، سرتاسری و دایمی را که همانا خواست مردم، حکومت افغانستان و جامعه جهانی است، بپذیرند.

وی همچنان “به ارگان های مربوطه بخاطر بررسی همه جانبه رویداد و شناسایی و مجازات عاملین آن، هدایت داد و با تاکید گفت که مبارزه نیروهای امنیتی و دفاعی ما در برابر تروریستان و جنایتکاران ادامه خواهد داشت.”

مقام های ولایت پکتیا گفته اند که آقای غروال حوالی ساعت ۵:۳۰ بامداد امروز در شهر گردیز که در حال رفتن به سوی دانشگاه گردیز بود، مورد حمله قرار گرفت.

وی در این رویداد جراحت شدید برداشت که بعدا در بیمارستان جان داد.

حمله بر غروال در ادامه حملات هدفمند بالای چهره های شناخته شده و مقام های حکومتی است.

اوایل این ماه امرالله صالح و معاون اول ریاست جمهوری نیز در کابل مورد سوقصد قرار گرفت.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

در حمله طالبان در ننگرهار ۲۰ تن از نیروهای امنیتی جان باختند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۷, ۱۳۹۹)

در پی حمله طالبان بالای چند پاسگاه نیروهای امنیتی در ولایت ننگرهار دست کم ۲۰ نفر از نیروهای افغان جان باخته اند.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به آریانانیوز گفته است که شب گذشته شمار زیاد از جنگجویان طالبان بالای پاسگاه های امنیتی در ولسوالی های خوگیانی، حصارک و شیرزاد حمله کردند که با مقاومت نیروهای افغان مواجه شد.

به گفته آقای خوگیانی در نتیجه درگیری میان دو طرف دست کم ۲۰ تن از نیروهای افغان به شمول ۱۲ سرباز پولیس، سه پولیس محلی و پنج نفر از خیزش های مردمی جان باخته و سی تن دیگر زخم برداشته اند.

آقای خوگیانی می‌افزاید که به طالبان نیز تلفاتی وارد شده است. به گفته وی در این رویداد دست کم سی جنگجوی طالبان کشته و شمار زیاد دیگر آنان نیز زخمی شده اند.

طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

این در حالی است که مذاکرات میان افغان ها برای یافتن راه حل سیاسی برای ختم جنگ افغانستان در دوحه، پایتخت قطر آغاز شده است.

روز سه شنبه نمایندگان حکومت و طالبان اولین نشست رودررو شان را برگزار کردند که روی اصول کار و تقسیم اوقات نسشت های بعدی به توافق رسیدند.

معصوم ستانکزی رییس هیات مذاکره کننده حکومت در این نشست از طالبان خواست که دست از خشونت بردارند.

آقای ستانکزی گفت: “مهم‌ترین اولویت مردم افغانستان توقف خون ریزی در کشور است.”

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending