Connect with us

خبرهای تازه

حملات هوایی امریکا در افغانستان شدت یافته است

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: دلو ۱۳, ۱۳۹۷)

جاکوب ویست وود، فرمانده قوت‌های هوایی امریکا، در افغانستان می گوید، آنها برای جنگ با شورشیان هر روز آمده تر می‌شوند.

همزمان با اوج گفتگوهای صلح میان واشنگتن و طالبان؛ فرمانده نیروهای هوایی امریکا می گوید، برای پیروزی جنگ در افغانستان، عراق وسوریه بیشتر از گذشته تلاش صورت می‌گیرد.

آقای ویست وود، می‌گوید: “من هر روز برای آماده شدن این وسایل آنها را مشاهده می کنم و از اینکه ما در متن این رویداد ها هستیم خوشحالم؛ ما جهت کاهش تلفات غییر نظامیان از دوربین های پیش رفته استفاده می کنیم تا بتوانیم میزان تلفات را به صفر کاهش بدهیم، این حملات از فضای بالا و با فاصله زیادی انجام می شود هواپیما های بی سرنشین ما در 24 تنها 3 ساعت در زمین اند.”

با این حال فرودگاه نظامی کندهار در جنوب افغانستان، که زیادتر امریکایی ها از این میدان استفاده می کنند؛ میزبان هواپیماهای نظامی و بی سرنشین امریکایی است که این روز ها رادارش بیشتر از هرزمان دیگر روی تخریب روی تخریب پناه گاهای هراس افگنان تنظیم شده است. فرمانده نیروهای هوایی امریکا در افغانستان می افزاید که هواپیماهای جنگی شان  ۲۳ساعت در شبانه روزعملیات دارند و آنها دشمن سرسخت در برابر مواضع مستحکم جنگجویان طالب و دیگر هراس افگنان است.

در همین حال تعهد امریکا در ۲۰۱۸ افزایش حملات هوایی بر مواضع دشمنان نیرهای افغان بوده است، به نظر می رسد آنها این کار را کرده اند.

از سویی هم این عملیات‌های هوایی از غیر نظامیان هم قربانی گرفته است.

محمد رادمنش، یک تن نظامی پیشین اظهار می‌دارد: ” این عملیات ها تنها می تواند که دشمن را اندی از میدان های جنگ دور بسازد موثریت اش همینقدر است و ما نمی توانیم جلو تلفات ملکی را بگیریم دشمن در میان مردم است.”

هرچند سال ۲۰۱۴ پایان ماموریت نیروهای رزمی امریکا و متحدانش گفته می شد، اما ظاهراٌ شدت جنگ هنوز نظامیان امریکایی را در میدان های نبرد افغانستان باقی نگهداشته است، با آنکه خروج نیروهای امریکایی از افغانستان شرط اول طالبان در گفتگو های صلح است، اما تا حال نیروهای بحری امریکا در برابر این گروه می جنگند.

جنرال رابرت بی نیلر، فرمانده نیروهای بحری آمریکا در افغانستان بیان می‌دارد: ” ما همواره در تلاش بهتر شدن هستیم همواره کوشش می کنیم که به پیش برویم و هرنوع موانع را از سد راه خود برداریم، ما دقیق زمانی خود و افراد خود را موفق احساس می کنیم که  نبرد ها  را در میدان جنگ پیروز شویم چه در عراق ، سوریه و افغانستان.”

در همین حال، فرمانده قوت های هوایی امریکا در افغانستان برای دفاع خودشان در پیوند به وارد شدن تلفات به غیر نظامیان می گوید، این عملیات ها از ارتفاعات بلند صورت می گیرد و بی نهایت این نوع برنامه ریزی ها دشوار است اما تلاش می شود که از تلفات ملکی در زمان جنگ جلوگیری شود.

گزارشگر: علی اصغری

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

تکنالوژی

آسترالیا سریعترین سرعت انترنت در جهان را کشف کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۵, ۱۳۹۹)

پژوهشگران دانشگاههای موناش، سوینبورن و آر ام آی تی سریعترین سرعت اینترنت جهان را از یک تراشه نوری با ظرفیت ۴۴ اعشاریه ۲ تیرابیت بر ثانیه کشف کرده اند.

یک مقاله پژوهشی که در مجله “نیچر کمیونیکیشنز منتشر شده است، نشان می دهد که یک گروهی از پژوهشگران متشکل از  دانشگاههای موناش، سوینبورن و آر ام آی تی در آسترالیا، تجربه سریعترین سرعت انترنت را اختراع و با موفقیت آزمایش کرده اند.

این تحقیقات نشان می دهد، که با به کار درآمدن این اختراع، با این سرعت تکنالوژی معلوماتی، داونلود نمودن یک هزار فیلم با کیفیت عالی در ظرف ثانیه ها قادر خواهیم شد.

این پژوهشگران این ظرفیت را با جایگزین کردن ۸۰ لیزر که تا به حال حامل سیگنال‌های ارتباطی بودند، با یک مایکرو-کوم یا یک تراشه نوری به دست آورده اند.

طبق این مقاله منتشر شده این یافته ها، نه تنها ظرفیت ارتباطات استرالیا را سرعت می بخشد، بلکه امکان استفاده از این فناوری در سراسر جهان نیز وجود دارد.

به اساس این یافته ها، این فناوری توانایی پشتیبانی از اتصالات اینترنت پرسرعت یک اعشاریه ۸ میلیون خانواده را همزمان در ملبورن، استرالیا و میلیارد ها مشترک را در سراسر جهان از بالاترین سرعت انترنت برخوردار خواهد کرد.

این اولین بار است که مایکرو-کوم در چنین یک آزمایش مورد استفاده قرار می گیرد و بیشترین معلوماتی تولید شده از یک تراشه نوری را دارد.

داکتر بیل کورکوران، یکی از پژوهشګران، می گوید: “ما در حالا درمیآبیم که چگونه زیرساخت های انترنت در دو یا سه سال به مهیا گردد، به دلیل تعداد بی سابقه ای از افرادی که از انترنت استفاده می کنند. کار از راه دور، معاشرت و مراودات. این واقعاً به ما نشان می دهد که باید بتوانیم ظرفیت اتصالات انترنتی خود را مقیاس کنی.”

به خواندن ادامه دهید

جهان

طالبان از اعلام رهایی ۲ هزار زندانی توسط حکومت استقبال کردند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۵, ۱۳۹۹)

طالبان اعلام رهایی ۲۰۰۰ زندانی از سوی حکومت افغانستان را یک گام نیک دانسته و در عین حال، بر رهایی ۵۰۰۰ زندانی این گروه تاکید ورزیده اند.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان، سهیل شاهین، در تویتی گفته است که اعلام رهایی ۲۰۰۰ زندانی توسط حکومت یک گام خوبی است؛ او افزوده است: “در توافقنامه دوحه خواست رهایی ۵۰۰۰ زندانی بخاطری بود که فضای اعتماد به میان آید و این پروسه باید تکمیل شود تا موانع ازسر راه آغاز مذاکرات بین الافغانی برداشته شود.

در ضمن، نامبرده از تعهد طالبان مبنی بر رهای زندانیان حکومتی خبر داده می نویسد که این گروه “نیز در جانب خود برای رهایی زندانیان متعهد میباشد.”

این اظهارات از سوی طالبان در حالی صورت می گیرد که روز گذشته رییس جمهور غنی در پاسخ به اعلام آتش‌بس سه‌ روزه‌ از سوی طالبان، رهایی ۲۰۰۰ زندانی طالب را برای نشان دادن حسن نیت، اعلان کرد و ضمناً، او از طالبان نیز خواست تا روند رهایی زندانیان نیروهای امنیتی که در بند این گروه قرار دارند را به زودی آغاز کنند.

در همین حال، ایالات متحده نیز از اعلامیه رئیس جمهور اشرف غنی استقبال کرده است.

چنانچه رئیس جمهور در تویتی نوشته که مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریكا، در یک تماس تلفونی از دولت افغانستان بخاطر تصمیم دلیرانه اش مبنی بر آزادی ۲۰۰۰ زندانی طالب تقدیر كرده گفته است: “ایالات متحده خواهان آتش بس دایمی / کاهش در خشونت و آغاز مذاکرات بین الافغانی است.”

باید گفت که حکومت افغانستان پس از امضای توافق‌نامه صلح میان امریکا و گروه طالبان ۱۵۰۰ زندانی طالبان را از بند رها کرد. در مقابل گروه طالبان نیز در حدود ۲۰۰ تن از نیروهای امنیتی را از بند آزاد کرده است.

اما پس از افزایش سطح خشونت‌ها از سوی طالبان، این روند از سوی دولت متوقف شد؛ اکنون دیده می شود که تلاش های اخیر نماینده ویژه ایالات متحده، زلمی خلیلزاد، موثر بوده و ممکن، این روند از سر گرفته شود.

به خواندن ادامه دهید

خبرهای تازه

استقبال نهاد های بین المللی از آتش بس میان حکومت افغانستان و طالبان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۵, ۱۳۹۹)

اعلام آتش بس از سوی گروه طالبان و حکومت افغانستان مورد استقبال شماری زیادی از نهاد های بین المللی و کشورها از جمله آمریکا، ناتو، اتحادیه اروپا، هند و غیره قرار گرفته است.

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح أفغانستان گفت: ” گام های دیگری باید فورا دنبال شود رهایی زندانیان باقی مانده از هر دو طرف همانگونه که در موافقتنامه ایالات متحده و طالبان مشخص گردیده، بر نگشتن به سطح بلند خشونت ها و توافق بر تاریخ جدید برای آغاز نمودن مذاکرات بین الأفغانی”.

ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو هم از دو طرف خواست تا از فرصت بوجود آمده برای صلح و منفعت أفغانستان استفاده کنند.

سخنگوی نیرو های خارجی، نمایندگی دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان ، سفارت امریکا و وزارت خارجه پاکستان نیز با استقبال ازین تصمیم خواهان توقف درگیری ها به گونه دوامدار شده و اصرار به آغاز گفتگو های میان افغانان کرده اند

نمایندگی سازمان ملل متحده در أفغانستان گفته است:  “تنها گفتگو های صلح می تواند پایان برای جنگ افغانستان باشد. سازمان ملل متعهد به حمایت از حکومت و مردم افغانستان از بهر تلاش های شان درین راستا است “.

راس ویلسون سفیر آمریکا هم این آتش بس را نعمت ویژه برای تمام مردم أفغانستان عنوان کرد.

اتحادیه اروپا، هند و ایران هم از این اقدام استقبال کردند.

حکومت أفغانستان و طالبان برای سه روز به مناسبت عید سعید فطر آتش بس را اعلام نموده اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending