Connect with us

ورزش

حضور داوران فوتبال افغانستان در مسابقات آسیایی

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ثور ۳, ۱۴۰۰)

فدراسیون فتبال افغانستان گفته‌است که حلیم آقا شیرزاد داور بین‌المللی فوتبال افغانستان که جز داوران نخبه آسیا به حساب می‌آید، برای قضاوت درمرحله گروهی رقابت‌های AFC CUP درمنطقه غرب آسیا دعوت شده است.

همچنان ننگیالی سادات به عنوان کمک‌داور در امر قضاوت مسابقات گروپ‌های B و C این مسابقات حضور خواهد داشت.

رقابت‌های فوتبال AFC CUP کپ ( جام باشگاه‌های آسیا ) پس از لیگ‌ قهرمانان آسیا، دومین تورنمنت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا است که میان باشگاه‌های برتر زون‌های مرکز، غرب و جنوب قاره کهن برگزار می‌شود.

به گفته‌ی فدراسیون فتبال قرار است حلیم آقا شیرزاد به عنوان داور وسط و ننگیالی سادات به عنوان کمک داور در امر قضاوت مسابقات گروپ های B و C منطقه غرب آسیا در این مسابقات حضور پیدا کنند.

رقابت‌های این دو گروپ به صورت متمرکز از تاریخ ۲۱ الی ۲۸ می ۲۰۲۱ در شهر امان کشور اردن برگزار خواهد شد.

تیم‌های ال سلت اردن، بالاتا سنتر فلسطین، النصر لبنان، محرق بحرین ( گروپ B ) تیشرین سوریه، ال فیصلی اردن، ال سیب عمان و برنده دیدار پلی آف نمایندگان کویت و فلسطین ( گروپ C ) در این رقابت ها با هم پیکار خواهند کرد.

این برای نخستین بار است که تیم داوری فوتبال افغانستان در مسابقات باشگاهی در سطح آسیا شرکت میکند.

آقای شیرزاد سال گذشته هم به برای قضاوت در این مسابقات دعوت شده بود اما این رقابت ها به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد.

ورزش

برگزاری نخستین دور رقابت‌های اسکی در غزنی

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۲۶, ۱۴۰۰)

اولین دور رقابت‌های اسکی جوانان و نوجوانان درشهرک البیرونی (مهاجرین) ولایت غزنی برگزار گردیده بود امروز یک شنبه به پایان رسید.

ریاست عمومی تربیت بدنی می‌گوید که در این رقابت‌ها ۱۲ورزشکار شرکت نموده و برای یک روز دربرابر هم پیکار کردند.

هدف این رقابت‌ها رُشد ورزش اسکی میان جوانان گفته شده است.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

راشد خان با حذف کردن ۶بازی کن در لیگ کرکت آسترالیا رکورد تازه ثبت کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۲۳, ۱۴۰۰)

راشد خان، بازیکن تیم ملی کرکت افغانستان در باز‌های تجارتی ۲۰‌آوره بیگ‌بش آسترالیا یک رکورد تازه به ثبت رساند.

روزگذشته (چهار‌شنبه، ۲۲ جدی)، راشد خان در بازی در لیگ تجارتی ۲۰‌آوره بیگ‌بش آسترالیا در یک بازی با حذف شش بازیکن کرکت تیم مقابل نتیجه را به نفع تیم خودش تغییر داد.

راشد خان که برای تیم ایدیلید دسترایکرز توپ می‌انداخت، در چهار آور، بازیکنان تیم مقابل را حذف کرد و یک ریکورد تازه در جهان ثبت کرد.

راشد خان، بازیکن تیم ملی کرکت کشور به‌عنوان یکی از توپ‌اندازان برتر در بازی‌های کرکت جهان شناخته می‌شود.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

کوریایی شمالی از عدم حضور در بازی‌های المپیک زمستانی خبر داد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۱۷, ۱۴۰۰)

به نقل از خبرگزاری رویترز کوریایی شمالی با ارسال نامه‌ای به چین از عدم حضور سران خود در بازی‌های المپیک زمستانی خبر داد.

رسانه‌های دولتی روز جمعه اعلام کردند، کوریایی شمالی در نامه‌ای به چین، نیروهای متخاصم و خطرات کرونا را دلیل عدم امکان حضور در بازی‌های المپیک زمستانی آینده در پکن دانسته و ایالات متحده را به تلاش برای جلوگیری از موفقیت این بازی‌ها متهم کرد.

مشخص نیست که آیا نامه کمیته المپیک و وزارت ورزش کوریایی شمالی فقط به ورزشکاران این کشور اشاره دارد که پس از تعلیق کوریایی شمالی از سوی کمیته بین‌المللی المپیک تا پایان سال ۲۰۲۲ واجد شرایط شرکت در مسابقات نیستند یا مسئولان را نیز شامل می شود. به این ترتیب هیچ مسئول و فردی از کوریایی شمالی در این رقابت‌ها حضور نخواهد داشت.

در این نامه از موضع نامشخص ایالات متحده انتقاد شد که در ماه دسامبر اعلام کرد مقام‌های دولتی خود بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ را به دلیل سابقه حقوق بشر چین تحریم خواهند کرد و در عین حال ورزشکاران امریکایی را برای سفر به پکن برای رقابت آزاد گذاشت.

به گزارش رویترز در حالی که تقریبا یک ماه به مراسم افتتاحیه باقی مانده است، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، با پذیرش دعوت به بازی‌ها، به سازمان IOC کمک کرد. فرانسه که میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۴ خواهد بود، همین کار را انجام داده است و گزارش شده است که بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا به دلیل ترس از آسیب رساندن به روابط تجاری با چین، درباره تحریم شاکی هستند.

به خواندن ادامه دهید

Trending