Connect with us

اخبار ویژه

جام جهانی T20 کرکت مردان به تعویق افتاد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سرطان ۳۱, ۱۳۹۹)

مسابقات T20 جام جهانی کرکت مردان که قرار بود در جریان سال روان میلادی در آسترالیا برگزار شود، به تعویق افتاده است.

این مسابقات قرار بود از ۱۸ام اکتوبر تا ۱۵ ام نوامبر برگزار شود که شیوع کرونا کمیته بین المللی کرکت را مجبور کرد تا آن را به تعویق بیاندازد.

در جلسه روز دوشنبه، هیات مدیره کرکت جهانی در مورد تاریخ های مربوط به سه رویداد بعدی کرکت توافق كرد تا تاریخ درست معین شود و به این ورزش فرصتی نیز دهد كه از اختلال ایجاد شده توسط کووید-۱۹ بهبود یابد

 تاریخ های جدید برای برگزاری رقابت های مردانه کرکت قرار زیر است:

جام جهانی سال ۲۰۲۱ میلادی: از ماه اکتوبر تا ماه نوامبر که آخرین بازی آن به تاریخ ۱۴ نوامبر برگزار خواهد شد.

جام جهانی سال ۲۰۲۲ میلادی: از ماه اکتوبر تا ماه نوامبر که آخرین بازی آن به تاریخ ۱۳ نوامبر برگزار خواهد شد.

جام جهانی سال ۲۰۲۳ میلادی: این مسابقات از ماه اکتوبر تا ماه نوامبر در هند، که آخرین بازی آن به تاریخ ۲۶ نوامبر برگزار خواهد شد.

کمیته جهانی جهانی کرکت گفته است که اوضاع را تحت بررسی قرار خواهند داد که تجدید نظری در مورد تصمیم گرفته شود تا از برگزاری مصوون این مسابقات مطمین شود.

این نهاد همچنان ارزیابی های خویش در مورد برگزاری جام جهانی ۲۰۲۱ کرکت زنان در نیوزیلند نیز انجام خواهد داد.

اخبار ویژه

حکومت خواستار پایان سانسور گفتگوهای صلح افغانستان است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲, ۱۳۹۹)

وزارت اطلاعات و فرهنگ میگوید که عدم حضور رسانه ها در گفتگوهای صلح افغانستان در دوحه عقب گرد سیاسی و برخورد طالبانی با رسانه های کشور است.

این وزارت از آنچه که عدم حضور رسانه ها و نمایند‌گان آنان در گفتگوهای صلح دوحه گفته می شود ابراز نگرانی کرده و خواهان دسترسی خبرنگاران به پوشش خبری این نشست شد.

پس از مراسم افتتاحیه مذاکرات افغانستان در دوحه پایتخت قطر، دسترسی خبرنگاران به هیات مذاکره کننده هر دو طرف محدود شد و تا اکنون خبرنگاران نمی توانند به هیات مذاکره کننده هر دو طرف دسترسی داشته باشند و شماری زیادی از خبرنگاران نیز به گونه عمدی از دوحه به کابل فرستاده شدند.

اما اکنون وزارت اطلاعات و فرهنگ تاکید بر بازگرداندن دوباره خبرنگاران به دوحه جهت پوشش خبری گفتگوهای صلح افغانستان دارد و می گوید باید نمایندگانی از جامعه رسانه‌یی افغانستان نیز در این گفتگوها حضور داشته باشد.

عبدالمنان شیوای شرق معین نشراتی وزارت اطلاعات  فرهنگ میگوید: “سانسور گرایی خدای ناخواسته و طالبانیزه شدن کار رسانه‌یی از همینجا آغاز نشود، ما می خواهیم که چنین چیزی از همین اکنون و از همین‌جا مهار شود و جامعه رسانه‌یی کشور حضور خود را داشته باشد مبتنی بر حق دسترسی به اطلاعات.”

در همین حال مسوولان شماری از رسانه ها نیز برگرداندن خبرنگاران از دوحه قطر به کابل را یک بازی و عمل عمدی می دانند و خواهان بازگرداندن دوباره آنان به دوحه هستند.

نجیبه ایوبی مسوول کلید گروپ میگوید: “رسانه ها و نماینده‌های رسانه ها از قطر برگرانده شدند و زمانی که در میدان هوایی پاسپورت های شان برای‌شان داده شد که بر می ‌گشتند به افغانستان، تازه خبرنگاران فهمیدند ویزه شان سی روزه بوده ولی این ها را در ظرف پنج روز برگرداندند.”

جامعه رسانه های کشور می‌گوید که دسترسی خبرنگاران به معلومات از نشست های دوحه، بسیار محدود است و آنان خواهان دسترسی به سطح بالاتری اند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

برگزاری نمایشگاه سه روزه تجاری ایران و افغانستان در کابل

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲, ۱۳۹۹)

ایران برای تقویت روابط بازرگانی دو جانبه با افغانستان میزبان نمایشگاه سه روزه تجاری در کابل است.

بهادر امینیان، سفیر ایران در کابل گفته است که هدف این نمایشگاه ارتقا تجارت و به اشتراک گذاشتن “دانش فنی” با افغانستان است.

جوانمرد قصاب کنسول بازرگانی ایران در کابل نیز گفته است که این نمایشگاه به منظور معرفی محصولات ایرانی به مشتریان افغان به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

آقای قصاب افزوده است که سفارت ایران امیدوار است که توافقات بازرگانی با افغانستان به امضا برسانند.

تجارت بین دو کشور سالانه به میرسد که ایران بیشترین صادرات را در افغانستان دارد.

ارزش تجارت بین دو کشور اکنون به ۱.۵ میلیارد دالر رسیده است و ایران سالانه مقدار زیادی کالا به افغانستان صادر می کند.

در این نمایشگاه بازرگانان افغان نیز محصولات خود را برای تاجران ایرانی به نمایش می‌گذارند.

نمایندگان ۲۱ شرکت ایرانی که در بخش شهرداری خدمات ارایه می دهند به همراه ۵۴ شرکت ایرانی دیگر، در این نمایشگاه اشراک ورزیده اند.

این شرکت‌ها از بخش‌های مختلف مانند خدمات فنی و مهندسی، برق، انرژی و مخابرات فعالیت دارند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

عبدالله برای گفتگو در مورد روند صلح افغانستان به اسلام‌آباد می‌رود

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲, ۱۳۹۹)

عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی میگوید که در روزهای آینده سفری به پاکستان خواهد داشت.

این اولین سفر آقای عبدالله پس از سال ۲۰۰۸ میلادی به این کشور است.

شورای عالی مصالحه ملی در اعلامیه ای گفته است که آقای عبدالله “در روزهای پیش رو در یک سفر رسمی به منظور ملاقات با سران جمهوری اسلامی پاکستان به اسلام‌آباد می‌رود و در پیوند به مذاکرات صلح و آشتی در افغانستان گفت‌وگو خواهد کرد.”

در همین حال رییس شورای عالی مصالحه ملی سه‌شنبه شب در نشست آنلاین شورای روابط خارجی ایالات متحده امریکا گفت: ” انتظار داریم مذاکرات تاریخی بین‌الافغانی در دوحه به پایان چهار دهه جنگ و خون‌ریزی در کشور بیانجامد.”

وی افزود” متاسفانه همزمان با مذاکرات صلح، سطح خشونت در کشور بسیار بالاست و این برای مردم افغانستان غیرقابل قبول است.”

رییس شورای عالی مصالحه ملی گفت که مردم افغانستان انتظار دارند که خشونت‌ها به طور قابل توجهی کاهش یابد و آتش بس بشردوستانه در کشور برقرار گردد.

آقای عبدالله گفت که تامین صلح و ثبات در افغانستان به نفع همه کشورهای منطقه است، “چنانچه، همه کشورهای منطقه در معرض تهدید گروه‌های تروریستی قرار دارند.”

وی خاطر نشان کرد که برای هیات حکومت صیانت از ارزش‌های جدید به ‌ویژه حقوق زنان، انتخابات، آزادی رسانه‌ها و فعالیت جامعه مدنی مهم است.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending