Connect with us

اخبار ویژه

تیک‌تاک در امریکا به طور موقت همچنان فعال می‌ماند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سپتامبر 28, 2020)

برنامه تیک‌تاک برخلاف نظر دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا مبنی بر ممنوعیت این برنامه، در امریکا همچنان در دسترس است.

اگر خواست کاخ سفید عملی میشد، دانلود این برنامه محبوب برای کاربران جدید در ایالات متحده مسدود می‌شد.

پس از آن که نگرانی ها مبنی بر احتمال استفاده چین از اطلاعات کاربران امریکایی افزایش یافت، تیک‌تاک یک موضوع اختلافی دیگر بین امریکا و چین مبدل شد.

برای هفته ها حکومت امریکا خواستار فروش بخش امریکایی تیک‌تاک شده بود و شرکت مایکروسافت نیز مایل به خریداری آن شده بود.

با این حال، به نظر می رسد که حالا اوراکل و والمارت علاقه مند به تصاحب آن هستند.

 روز یکشنبه یک قاضی در امریکا حکم داد که به طور موقت جلوی ممنوعیت دریافت برنامه تیک‌تیک از فروشگاه‌های مجازی آمریکایی گرفته شود.

اما این قاضی جلوی ممنوعیت گسترده تری را که از ۱۲ نوامبر لازم الاجرا می شود و به طور کلی این برنامه در امریکا غیرقابل استفاده، نگرفت.

تیک‌تاک در اعلامیه ای گفته است: ” ما خوشحالیم كه دادگاه با استدلال های قانونی ما موافقت كرد و دستور جلوگیری از اجرای ممنوعیت برنامه تیک‌تاک را صادر كرد.”

اعلامیه افزوده است: ” ما به دفاع از حقوق خود به نفع جامعه مان و کارمندان خود ادامه خواهیم داد.”

اخبار ویژه

روسیه خواهان ادامه حضور نظامی امریکا در افغانستان است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 26, 2020)

ولادمیر پوتین رییس جمهوری روسیه گفته است که ادامه حضور نظامی امریکا در افغانستان به نفع امنیت کلی کشور است و خروج نیروهای امریکایی خطرهای زیادی ایجاد می‌کند.

آقای پوتین گفته است: “در ابتدا، ما از حضور نیروهای امریکایی در افغانستان حمایت کردیم و قبلا به قطعنامه مربوطه شورای امنیت سازمان ملل رای مثبت دادیم. من هنوز هم معتقدم که حضور امریکا در افغانستان مغایر با منافع خارجی ما نیست.”

وی افزوده است:  “برعکس، هنگامی که اعلام شد امریکایی ها در حال آماده سازی برای خروج نیروهای خود هستند – بله ، موضع رسمی ما این است که شاید این شرایط دیگری را برای نوعی صلح افغانستان ایجاد کند – اما من شخصا فکر می کنم که این خطرات زیادی ایجاد می کند.”

رییس جمهوری روسیه گفته است: “نخست، ما باید هزینه های بیشتری برای حفظ ثبات بپردازیم و دوم ، مهم نیست ، حضور ایالات متحده در افغانستان به ثبات در کشور کمک می کند و اما خروج آنها خطرات ایجاد می کند.”

پوتین همچنان گفته است که کشورش و امریکا با هم همکاری می‌کرده اند.

به گفته پوتین، ایالات متحده اطلاعات ضد ترور را با روسیه به اشتراک می گذارد. پوتین تاکید کرد: “ما تلاش امریکایی ها در افغانستان را اقدامی ضد تروریستی می دانیم.”

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

حمله انتحاری بر یک مرکز آموزشی در غرب کابل؛ تلفات به ۲۴ کشته افزایش یافت

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

Reuters
(Last Updated On: اکتبر 25, 2020)

شمار قربانیان حمله انتحاری در کوچه آموزشگاه «کوثر دانش» در پل‌خشک دشت برچی به ۲۴ کشته و حدود ۶۰ زخمی افزایش یافته است.

گواهان رویداد می‌گویند که مهاجم انتحاری در میان دانش‌آموزان این آموزشگاه مواد انفجاری خود را منفجر کرد و بیشتر قربانیان دانش‌آموز اند.

انفجار در کوچه‌ی رخ داده است که در آن سه مرکز آموزشی بوده است. اما قربانیان همه دانش‌آموزان صنف آماد‌گی کانکور آموزشگاه کوثر دانش اند.

اکرم عزیزی؛ باشنده مالستان غزنی و از دو ماه بدین‌سو دانش‌آموز این آموزشگاه است؛ در مقابل خوابگاهی که وی زندگی میکند حمله انتحاری صورت گرفته است. وی در این رویداد یک هم صنفی اش را از دست داده است و شب را هم روی آرامگاه رفیق‌اش سپری کرده‌ است.

اکرم عزیزی مایوسانه میگوید: “متاسفانه یک هم صنفی ام روح الله شهید شد. دیشب را هم در تشییع جنازه اش بودیم.”

گروه داعش با نشر اعلامیه ای مسوولیت این حمله را به عهده گرفته است. این گروه دو سال پیش نیز یک مرکز آموزشی را آماج قرار داد. یک مهاجم انتحاری این گروه مواد همراهش را در داخل صنف درسی انفجار داد که در نتیجه دست کم ۴۸ نفر کشته و نزدیک به صد نفر دیگر زخمی بر جای گذاشت.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

خداحافظی حبیب نورماگومدوف از دنیای مبارزات آزاد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 25, 2020)

حبیب نورماگمدوف، ورزشکار ۳۲ ساله‌ی روسی مبارزات آزاد شب گذشته (شنبه، ۳ عقرب) پس از پیروزی در برابر حریف امریکایی اش بازنشستگی اش را اعلام کرد.

حبیب در آخرین مبارزه اش در برابر جاستین گیجی داخل قفس قرار گرفت و توانست حریف قدرتمند خود را شکست دهد.

او در روند دوم با گره زدن پاهایش دور گردن جاستین گیچی راه تنفس حریف امریکایی را بست و او را در آستانه خفگی قرار داد و با این تکتیک توانست وی را شکست بدهد.

این نخستین مبارزه وی بود که بدون پدرش به قفس وارد شد. وی در پایان مبارزه از زحمات پدرش سپاس گزاری کرد.

پدر حبیب چندی پیش بنا بر مشکلات تنفسی و ویروس کرونا جان باخته بود.

حبیب گفته است:” سه روز تلاش کردم تا اجازه مادرم را برای حضور در این مبارزه را بگیرم، اما راضی نمیشد در غیاب پدرم مبارزه کنم. به او قول دادم که این آخرین بار باشد.”

وی در ادامه گفت:” این آخرین مبارزه من بود. من فقط یک چیز را از سازمان UFC می دانم – شما باید نام من را در صدر جدول قرار دهید، زیرا من لیاقت این را دارم.”

حبیب ۳۲ ساله در کل ۲۹ برد با هیچ باخت در کارنامه های مبارزات حرفه‌ای خود دارد.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending