Connect with us

ورزش

تیم کرکت کشور در دومین بازی اش در برابر اسکاتلند به پیروزی رسید

Avatar

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ثور ۲۱, ۱۳۹۸)

تیم ملی کرکت افغانستان در دومین دیدار یک روزه بین المللی اش در برابر تیم اسکاتلند به پیروزی رسید.

بازی را در بخش توپ‌زنی نخست اسکاتلندی‌ها آغاز کردند و در پنجاه آور با از دست دادن ۷ بازیکن ۳۲۶ دوش را برای بازیکنان افغان هدف گذاشتند.

در بخش توپ‌اندازی برای ملی پوشان کشور «گلبدین نایب» خوب درخشید و سه بازیکن حریف را از میدان خارج کرد و همچنان «حمید حسن» و «آفتاب عالم» نیز دو – دو ویکت را به نوبه خود به دست آوردند.

در برابر ملی پوشان کرکت کشور در ۴۵ آور بازی با از دست دادن تنها سه بازیکن توانستند ۲۶۹ دوش را انجام دهند وسپس بازی به دلیل ریزش باران متوقف شد که کادری برگذاری این رقابت‌ها به اساس قوانین شورای جهانی کرکت، افغانستان را که از تیم حریف دو دوش پیش بود برنده این دیدار اعلان کرد.

برای افغانستان در بخش توپ‌زنی رحمت شاه زرمتی خوب درخشید و ۱۱۳ دوش را برای تیمش انجام داد و نیز در پایان بهترین بازیکن زمین شناخته شد.

گفتنی است بازی اول میان دو تیم به دلیل ریزش باران لغو شده بود.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

رویداد های اخیر

زمان برگزاری بازی های تیم ملی فوتبال افغانستان مشخص شد

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۷, ۱۳۹۹)

زمان بازی های عقب افتاده تیم ملی فوتبال افغانستان در بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ چین مشخص شد.

بر اساس اعلامیه کنفدراسیون فوتبال آسیا، قرار است تیم ملی فوتبال افغانستان به تاریخ ۱۷ میزان سال روان به مصاف بنگلادیش و ۲۲ میزان در برابر عمان بایستد.

این دو دیدار تیم ملی فوتبال کشور قرار بود در ماه حمل امسال برگزار گردد که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

این در حالیست که فدراسیون فوتبال افغانستان از پیوستن امیر محمد با تیم ملی خبر داد.

بر بنیاد خبرنامه فدراسیون فوتبال افغانستان، امیر محمد مهاجم ۲۴ ساله ی تیم “لجیون دینامو” در لیگ یک روسیه برای دو مسابقه پیش رو در مقدماتی جام جهانی و جام ملت های آسیا، تیم ملی کشور را همراهی خواهد کرد.

قابل یادآوریست که امیر محمد سال گذشته به تیم ملی فوتبال افغانستان دعوت شده بود اما بنابر قوانین که در لیگ یک روسیه وضع شده و برای بازیکنان که دارای تابعیت روسی هستند اجازه داده نمیشود تا برای کشور دیگری بازی کنند، نتوانست پیراهن تیم ملی فوتبال افغانستان را بر تن نماید.

بدین اساس امیر محمد اکنون تصمیم گرفته است که از لیگ روسیه جدا شود تا فرصت بازی کردن برای افغانستان را بدست بیاورد.

به خواندن ادامه دهید

جهان

بازیگر معروف تنیس متهم به خشونت علیه همسر اسبق اش شده است

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۶, ۱۳۹۹)

به گزارش سی ان ان، همسر سابق نیکولوز باسیلاشویلی، بازیکن تنیس با شهرت جهانی، به دادگاه عارض گردیده که گویا نیکولوز بالای وی تعرض کرده است.

بیاینه ی دادستانی جورجیا حاکی از آن است که نیکولوز باسیلاشویلی که در درجه ۲۷ ام برترین بازیگران تنیس جهان قرار دارد، به اتهام خشونت علیه خانم اسبق اش، نیلی دوروکاشویلی، متهم شده است.

گرچه تحقیقات در مورد این پرونده جنایی هنوز جریان دارد، باسیلاشویلی با ضمانت ۳۱۳۰۰ دالر آزاد شد و قرار است به تاریخ ۱۶ جولای برای جلسه بعدی به دادگاه حاضر گردد.

نمایندگان حقوقی وی در بیانیه ای در صفحه فیسبوک باسیلاشویلی که پس از قرار ضمانت منتشر شده است، گفته اند که این اتهامات “دروغ و کاملاً بی اساس” است.

این زوج که اثر ازدواج شان یک پسر پنج ساله است، سال گذشته از هم طلاق گرفتند.

وکلای او گفته اند: “ما می خواهیم هواداران نیكولوز باسیلاشویلی اطمینان حاصل كنند كه فلم های ویدئویی كه قبلاً به دادگاه ارسال شده، شواهد موضع موكل ما را نشان می دهد و او را از ادعاهای غیرقانونی فوق الذكر تبرئه می كند.”

از سوی دیگر، وکیل دوروکاشویلی نیز می گوید که شواهدی وجود دارد که ادعاهای این خانم را ثابت کند.

وکیل وی گفت:  “افرادی هستند که شاهد رابطه ی آنها بوده اند و میگویند که ویدیوها و سوابق صوتی در مورد پرونده وجود دارد. همچنان برخی از پیام های تلفونی و دیگر موارد هم وجود دارد.”

به خواندن ادامه دهید

جهان

بازیکنان فوتبال به یادبود جورج فلوید رسم تعظیم ادا کردند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۳۹۹)

۲۹ تن از بازیکنان لیورپول در یک جلسه تمرینی در دایره مرکزی ورزشگاه آنفیلد به رسم تعظیم زانو زدند.

الجزیره در گزارشی نگاشت که به دنبال مرگ جورج فلوید و اعتراضات سراسری در ایالات متحده آمریکا، بازیکنان تیم فوتبال لیورپول روز دوشنبه در ورزشگاه آنفیلد به یاد جورج فلوید و نشان دادن همبستگی زانو زدند.

بازیکنان تصویری از این اقدام را در حسابهای کاربری شان در شبکه های اجتماعی با عنوان “وحدت قدرت است، زندگی سیاه پوستان ارزش دارد” منتشر کردند.

این عمل برای نشان دادن همبستگی بازیکنان لیورپول به مرگ جورج فلوید است که در توقیف پولیس جان باخت.

مارکس رشفورد، مهاجم منچستریونایتد نیز در مورد مرگ جورج فلوید واکنش نشان داد.

راشفورد نوشت: “زندگی سیاه مهم است. فرهنگ سیاه اهمیت دارد. جوامع سیاه اهمیت دارند. ما اهمیت داریم.”

در کنار لیگ برتر انگلیس، در بوندس لیگای آلمان، بازیکنان بوروسیا دورتموند، جادون سانچو و اشرف حکیمی نیز پیراهن هایی را با پیام “عدالت برای جورج فلوید” در یک مسابقه به تن کردند.

باید خاطرنشان ساخت که فلوید در ۲۵ ماه می در مینیاپولیس آمریکا پس از آنکه یک افسر پولیس سفید پوست برای چند دقیقه زانوی خود را بر روی گردن اش گذاشت، درگذشت.

مرگ وی اعتراضات سراسری و گسترده ی را در چندین شهر ایالات متحده آمریکا به دنبال داشت.

به خواندن ادامه دهید

Trending