Connect with us

انتخابات ۹۸

تیم «ثبات و همگرایی» خواهان باطل شدن بیش از ۳۰۰ هزار رای شده است

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: عقرب ۱۳, ۱۳۹۸)

دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی خواهان باطل شدن بیش از ۳۰۰ هزار رای شده است.

کمیسیون مستقل انتخابات پیش از  این رقم آرای بایومتریکی انتخابات ریاست جمهوری را نزدیک به یک میلیون ۸۵۰ هزار رای اعلام کرده است، اما دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی می گوید که این رقم واقعی نیست و کمیسیون باید در این مورد تجدید نظر کند.

این دسته انتخاباتی می افزاید که بیش از ۱۷۳ هزار رای به گونه مبهم، ۱۱۲ هزار رای خارج از زمان رای گیری و ۴۷ هزار رای دیگر هم به تفکیک عکس تکراری وارد سیستم شده اند که باید به زودی از سوی کمیسیون باطل اعلام شوند.

نور رحمان اخلاقی عضو ارشد دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی میگوید: “آرای باطله، آرای تکراری، آرای خارج از تایم (قبل شروع انتخابات و پس از ختم این روند) و آرای که قابل تفکیک نیست… کمیسیون هرچه زودتر موقف اش را در مورد ابطال این آرا مطابق به طرزالعمل اعلام کند.”

این دسته انتخاباتی تاکید دارد که ۱۲ هزار صندوق برای باز شماری مشخص شده است. اما کمیسیون باید پیش از آغاز باز شماری مساله ابطال آرای بی اعتبار را روشن کند.

از سویی هم این دسته انتخاباتی تاکید می‎ورزد که عاملان تقلب های انتخاباتی و گم شدن ۷۰۰ کارت حافظه و دستگاه بایومتریک باید شناسایی و مورد بازپرس قرار بگیرند.

در همین حال قرار بود امروز(دوشنبه، ۱۳ عقرب) روند باز شماری آرا از سوی کمیسیون انتخابات آغاز شود، اما این روند آغاز نشده است.

نهادهای ناظر بر انتخابات نیز نگران اند که با ادامه این وضعیت کمیسیون موفق به اعلام نتایج در زمان تعین آن نخواهد بود.

کمیسیون انتخابات پیش از این ۲۳ عقرب را روز اعلام نتیجه ابتدایی و ۱۵ قوس را روز اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده است.

انتخابات ۹۸

سفر خلیلزاد به کابل برای روند صلح

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

توافق‌نامه سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۱, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

واکنش‌ها به توافق سیاسی غنی و عبدالله

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۰, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

Trending