Connect with us

رویداد های اخیر

تمامی مهاجمان حمله بر مهمانخانه اسپانیایی در شیرپور از پا درآمد

Avatar

منتشر شده

 در

(Last Updated On: قوس ۲۱, ۱۳۹۴)

KABUL BLAST

عبدالرحمن  رحیمی  فرمانده پولیس کابل می گوید :

 دراین  رویداد دو  شهروند اسپانیایی کشته ، پنچ  نظامی کشته و زخمی شده اند و نه غیر نظامی  دیگر زخم  برداشته  است.

باآنکه  وزارت  امور  خارجه  اسپانیا  از  حمله  افراد وابسته به گروه  طالبان  به  سفارت این کشور در کابل خبر داده بود، اما  ماریانو  راخوی  نخست  وزیر  اسپانیا  گفتهاست که،  سفارت کشور اش هدف این  حمله نبوده است.

   آقای راخوی درحساب  تو یتر خود گفته که ،   به هیچ کدام از شهروندان  اسپانیا در این حمله آسیبی نرسیده است، اما یکتن از نگهبانان  اسپانیایی این  سفارت  کشته  شده  است.

 ذبیح  الله  مجاهد، سخنگوی گروه  طالبان  به  رهبری ملا محمد  اختر منصور،در صفحه  تویتر  خود  مسوولیت  اینحمله را  برعهده  گرفته  و  نوشته  که، تعدادی از  مهاجمان  انتحاری وابسته  به  این  گروه به یک مهمانخانه  خارجی در  شیرپور  حمله  کرده اند.

 

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

تجارت

رشد ذخایر ناخالص بانک مرکزی افغانستان

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۱, ۱۳۹۹)

سطح ذخایر ناخالص بانک مرکزی افغانستان برای نخستین بار به بیش از ۹ میلیارد دالر رسیده است.

مسوولان در این نهاد می‌گویند که با آنکه کمک‌های جهانی به افغانستان کاهش یافته، اما تلاش می‌کنند تا قدرت مالی این بانک را افزایش دهند.

آگاهان اقتصادی می‌گویند که تلاش های بانک مرکزی سبب جلب کمک‌های جهانی می‌شود.

مسوولان در بانک مرکزی افغانستان می‌گویند که برای نخستین بار توانسته اند سطح ذخایر ناخالص این نهاد را به بیش از ۹ میلیارد دالر افزایش دهند.

به گفته آنان، سال گذشته نیز حدود ۲۲ میلیارد افغانی از درک سرمایه گذاری‌ها در نهادهای مالی خارجی به ذخایر حکومت واریز شده بود.

آنها همچنان گفته اند: با آنکه شیوع ویروس کرونا سبب کاهش ارزش پول افغانی در برابر دالر شده است، اما تاکید دارند تا برنامه های موثر برای ثابت نگهداشتن ارزش پول افغانی روی دست گرفته شود.

آگاهان با استقبال از تقویت ذخایر ناخالص بانک مرکزی می‌گویند که تلاش های بانک مرکزی می‌تواند سبب جلب کمک‌های جهانی شود.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

نگرانی ها از گسترش سریع ویروس کرونا در افغانستان

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۱, ۱۳۹۹)

وضعیت گسترس کرونا در کشور به یک فاجعه بزرگ مبدل شده و اما تدابیر بهداشتی برای آن اندک است.

وزارت صحت عامه می گوید که ۶۸۰ رویداد مثبت تازه ویورس کرونا به ثبت رسیده که شمار مبتلایان به این ویروس در افغانستان به ۱۵۲۰۵ رسیده است.

وزارت صحت می گوید تجهیزات لازم برای رسیده گی به تمامی بیماران ویروس کرونا وجود ندارد و هر گونه بی توجهی پیامد های ناگوار انسانی در کشور به جا خواهد گذاشت.

وحید الله مجروح، معیین وزارت صحت عامه، می گوید: “تا فعلآ در بیست و چهار ساعت گذشته یک هزار و یک صدو دوازده سمپل آزمایش شده که شش صدو هشتاد واقعه آن مثبت بوده و در این مدت هشت تن فوتی داشته ایم.”

او علاوه نمود: “متاسفانه دامنه کرونا بی رویه گسترده شده و مصیبت در حال آمدن است و یگانه امید ما همکاری مردم است و اگر همکاری کنند ما می توانیم وضعیت را مدیریت کنیم، زیرا مصرف تنها آکسیجن در یک شبانه روز بسیار زیاد است اما تولید آن کمتر است.”

با آنهم وزارت صحت تاکید می ورزد که کارکنان صحی در هر گونه شرایط آماده عرضه خدمات به مردم است و با امکانات موجود در برابر ویروس کرونا پیکار می کنند.

از سوی هم، ریاست حج و اوقاف هرات به خطبای مساجد این ولایت هشدار میدهد تا توصیه های صحی را هنگام ادای نماز جماعت رعایت کنند، در غیر آن از وظیفه سبک دوش خواهند شد.

به خواندن ادامه دهید

جهان

مسجد الاقصی دوباره به روی نمازگزاران باز شد – بیت المقدس

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۱, ۱۳۹۹)

پس از گذشت بیش از دو ماه انسداد بخاطر شیوع ویروس کرونا، مسجد الاقصی در بیت المقدس دوباره بازگشایی شد.

 

خبرگزاری های بین المللی گزارش داده اند که شورای وقف اسلامی که نظارت بر مقدسات اسلامی را بر عهده دارد، پس از کند شدن شیوع ویروس کرونا در این محل، این محدودیت ها برداشته شد.

این شورا همچنین از روی دست گرفتن بعضی اقدامات احتیاطی برای کاهش خطر ابتلای دوباره به ویروس کرونا در مسجد الاقصی، سومین مکان مقدس اسلام، خبر داد.

بر اساس این اقدامات، نمازگزاران باید ماسک بپوشند و در وقت نماز خواندن در داخل و یا صحن، میتوانند با خود جا نماز شخصی بیاورند.

قابل یادآورست که مسجد الاقصی که در شهر قدیمی بیت المقدس واقع است، سومین مکان مقدس در جهان اسلام به شمار می رود.

این مسجد در بالای کوه معبد ساخته شده است که در تاریخ اسلام به عنوان مجتمع الاقصی یا حرم شریف معروف است.

برای تجلیل از بازگشایی مسجد الاقصی، ده‌ ها تن از مسلمانان در مقابل درهای بزرگ چوبی این مسجد گرد هم آمدند و شعارهایی “الله اکبر (خدا بزرگترین است) و ما با روح و جان خود از الاقصی محافظت خواهیم کرد” را سر دادند.

براساس گزارش ها، از سرگیری نماز در مسجد الاقصی، دوران مشقت بار و دلهره آور را برای مسلمانان بیت المقدس به پایان رساند. مسلمانانی که امسال ماه مبارک رمضان و تعطیلات عید سعید فطر را بدون بازدیدهای روزمره معمول خود از مسجد الاقصی گذراندند.

 

به خواندن ادامه دهید

Trending