Connect with us

ورزش

تفاهم‌نامه نشر رقابت‌های حرفه‌یی با شبکه جهانی آریانا امضا شد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: نوامبر 12, 2020)

سازمان “اچ اف سی” امروز (پنجشنبه ۲۲ عقرب) تفاهمنامه نشر رقابت‌های حرفه‌ی مبارزات آزاد این سازمان را با شبکه جهانی تلویزیون آریانا، به امضا رساند.

این رقابت‌ها که به زودی به میزبانی کابل آغاز خواهد شد به گونه‌ی قانونی و زنده از سوی شبکه‌ی جهانی آریانا پوشش نشراتی داده می شود.

خوشحال آصفی ، رییس نشرات تلویزیون جهانی آریانا، در این باره گفت: “چند سال پی هم مسابقات جام جهانی فوتبال را در افغانستان از طریق تلویزیون آریانا به گونه اختصاصی و قانونی نشر کردیم و رقابت‌های بین المللی کرکت را در سطح منطقه و فرا منطقه در افغانستان نشر کردیم این بار تصمیم گرفتیم که با سازمان “اچ اف سی” یک تفاهم را به امضا برسانیم که بتوانیم چهره هایکه در سطح محل و در سطح ولایتی این‌ها کوشا هستند در بخش مبارزات آزاد کار میکنند این ها را بتوانیم یک چهره بسازیم.”

ورزشکاران سه مرحله رقابت نفسگیر را پشت سر میگذرانند تا جواز نبرد در رقابت‌های حرفه‌ی مبارزات آزاد سازمان “اچ اف سی” را، به دست بیآورند.

این رقابت ها در سال شش بار، و هر دو ماه بعد یک بار با برگزاری شش رقابت پیگیری خواهد شد.

نصرتالله آخند زاده، رییس سازمان “اچ اف سی” افغانستان، گفت:”چهره های است که تا امروز سر زبان‌ها نیست و او الماس های هستند که در زمین افتادن و کسی نیست که آنها را بردارد و یک صافی بزند و او ارزش خود اش را نمایان بسازد، هدف سازمان اچ اف سی و شبکه جهانی تلویزیون آریانا، همو چهره ها را ما می کشیم.”

یکی دیگر از اهداف برگزاری این رقابت‌ها، بلند بردن ظرفیت و نیز تشویق جوانان به رشته مبارزات آزاد گفته شده است.

ورزشکاران مبارزات آزاد کشورهم امضای این تفاهم نامه را بر رشد و روحیه ی شان گام مثبت میدانند.

احمد سهیل حسن زاده، ورزشکار مبارزات آزاد، در این باره گفت: “قرار داد شان خیلی موثر است برای جوانانیکه واقعاً استعداد بسیار بالا دارند و در ولایت های دور دست افغانستان زندگی می کنند.”

قدرت الله بابکرخیل، ورزشکار مبارزات آزاد، در این مورد گفت:”این مسابقاتیکه از سوی تلویزیون آریانا به گونه زنده نشر می‌شود برای رشد جوانان واقعاً خیلی خوب است.”

دست آوردهای ورزشی نسبت به هر چیز دیگر بهترین زمینه برای همدلی و یکپارچه گی میان مردم به ویژه جوانان خوانده می شود.

شبکه جهانی تلویزیون آریانا نیز همواره تلاش کرده تا با نشر رقابت‌های ورزشی دل هواداران ورزش را شاد نگهدارد.

ورزش

رقابت‌های اسکی در بامیان برگزار شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 16, 2021)

رقابت‌های اسکی با اشتراک ده‌ها اسکی‌باز دختر و پسر بامیانی و صدها تماشاچی در میدان اسکی شهید مزاری در مرکز ولایت بامیان برگزار شد.

این رقابت‌ها زیر نام “جام صلح و دوستی؛ بامیان امن آرزوس” از سوی باشگاه ورزشی عقاب و آمریت ورزشی ولایت بامیان برگزار شده است.

این رقابت‌ها در سه بخش دختران، نوجوانان و جوانان پسر راه‌اندازی شده است.

افضل نوری، مسئول باشگاه ورزشی عقاب و از برگزارکننده‌گان نخستین رقابت اسکی در زمستان ام‌سال می‌گوید، بیش از ۶۰ اسکی‌باز که ۸ تن آنان را دختران شامل می‌شود، در این مسابقات به مصاف هم رفته‌ا‌ند.

به گفتۀ او، در بخش بانوان این رقابت‌ها زهرا نوری، سحر و سومر به ترتیب مقام‌های اول تا سوم و در بخش نوجوانان محمدامین، یحیا و مرتضی و در بخش جوانان مجتبی، محسن و ستار هرکدام به ترتیب مقام‌های اول تا سوم این رقابت‌ها را به‌دست آورده‌اند.

اشتراک کننده‌گان از برگزاری این‌گونه رقابت‌ها استقبال می‌کنند، اما از نبود امکانات مناسبی مانند؛ اسکی، پست اسکی و بالابر (لیفت) شاکی‌اند.

آنان می‌گویند که اسکی‌بازان در بامیان با مشکلات و فقدان‌های بسیاری روبه‎رو اند و همه‌ساله مشکلات‌شان را با مسئولان در میان می‌گذارند؛ اما تاکنون هیچ‌گونه نتیجه‌یی نداشته است.

مقام‌های تربیت بدنی و ورزش بامیان با تأیید مشکلات و نبود امکانات معیاری اسکی‌بازان این ولایت، از فدراسیون ورزش اسکی خواستار کمک شده اند.

برگزارکننده‌گان رقابت‌های اسکی می‌گویند که افزایش خشونت‌ها از سوی گروه‌های درگیر و گفت‌وگوهای صلح، وضعیت دشواری را برای شهروندان کشور پیش آورده است.

به گفته‌ی آنان، جوانان بامیانی با برگزاری رقابت مسالمت‌آمیز اسکی از جهانیان می‌خواهند که با آنان هم‌صدا شده، جنگ و ترور را در افغانستان پایان دهند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

تیم ملی کرکت افغانستان برای بازی پنجاه آوره با ایرلند به امارات متحده عربی رفت

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 5, 2021)

تیم ملی کرکت افغانستان امروز(سه‌شنبه، ۱۶ جدی) برای سه بازی پنجاه آوره با ایرلند در چوکات لیگ بازی های پنجاه اوره شورای بین المللی کرکت، راهی امارات متحده عربی شد.

هیات مدیره کرکت در اعلامیه ای گفته است که تیم ملی کرکت بجای عمان، به امارات متحده عربی سفر می‌کند.

در اعلامیه آمده است: “به دلیل متوقف شدن پروسه صدور ویزای امارات متحده عربی، قرار بود تیم ملی افغانستان سلسله بازی های پنجاه اوره با ایرلند را در عمان میزبانی نماید که خوشبختانه ناوقت دیروز ویزای اعضای تیم ملی و هئیت همراه شان صادر شد و اکنون این سلسله بازی ها در امارات متحده عربی برگزار خواهد شد.”

بر اساس اعلامیه: “اداره کرکت بورد افغانستان در نظر داشت که این سلسله بازی ها در امارات متحده عربی انجام شود، اما صدور ویزای این کشور به دلیل گسترش ویروس کرونا بشمول افغانستان برای بیشتر کشور ها متوقف شد که به همین دلیل کار ویزای بازیکنان و تیم تخنیکی با مشکل مواجه و زمانگیر شد.”

به خواندن ادامه دهید

ورزش

رییس کرکت بورد خواهان تفویض مدال دولتی به راشد خان است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دسامبر 29, 2020)

فرحان یوسفزی، رییس کرکت بورد افغانستان گفته است که وی از رییس جمهور غنی خواسته تا راشد خان، بازیکن تیم ملی کرکت کشور، را به یک مدال دولتی ستایش کند.

این درحالی است که راشد در مسابقات بین المللی ۲۰ اوره موفق به کسب جایزه بازیکن دهه گذشته شد.

یوسفزی در این مورد میگوید:” وقتی من به حیث رییس کرکت بورد تعیین شدم، راشدخان کفتان تیم ملی بود. بعد از مشوره‌‌ها ما تصمیم گرفتیم که راشد خان از فشار کفتانی نجات باید و بیشتر روی بازی‌های خود تمرکز کند.”

 یوسفزی افزوده است که ” راشد خان بعد از این روی بازی‌های خود تمرکز کرد تا اینکه به سطح بین المللی درخشید.”

 کرکت بورد افغانستان همچنان گفته است که قرار است قهرمانی راشد خان در مسابقات ۲۰ اوره بین المللی در یک محفل پرشکوه تجلیل شود.

 راشد خان در این باره گفته است که او برای گفتن چیزی ندارد اما از حمایت و تشویق تمامی هواداران خود ابراز قدردانی کرده است.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است