Connect with us

کوید۱۹

ترکیه پروازهای شش کشور را ممنوع کرد

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سرطان ۸, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که ترکیه پروازهای از شش کشور را از بهر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع کرده است.

وزیر داخله ترکیه روز گذشته (دوشنبه، ۷ سرطان) گفته که پروازها و ورود مستقیم مسافران از بنگله‌دیش، برازیل، افریقای جنوبی، هند، نیپال و سریلانکا را ممنوع کرده است.

به اساس این گزارش کسانی که از این کشورها وارد ترکیه میشوند ۷۲ ساعت قبل از ورود باید آمازیش منفی پی‌سی‌آر را داشته باشند و بعد از آن باید ۱۴روز در ترکیه قرنطین شوند.

وزیر داخله ترکیه افزوده است که شهروندان افغانستان و پاکستان و یا کسانی که در آنجا زنده‌گی می‌کنند و می‌خواهند وارد ترکیه شوند باید ۱۰روز در آن کشور قرنطین شوند.

مقام‌های ترکی می‌گویند که کسانی که از بریتانیا، ایران، مصر و سینگاپور وارد ترکیه میشوند ۷۲ ساعت قبل از سفر باید آزمایش منفی پی‌سی‌آر را با خود داشته باشند.

کوید۱۹

تست کرونای نخست وزیر زیلاند جدید مثبت شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۴, ۱۴۰۱)

دفتر نخست وزیری زیلاند جدید در بیانیه‌ای از مثبت شدن آزمایش کرونای جاسیندا آردرن با علائم خفیف این بیماری خبر داد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، در بیانیه دفتر نخست وزیری زیلاند جدید آمده است:”جاسیندا آردرن به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در جلسات پارلمان این کشور در روزهای دوشنبه و سه شنبه شرکت نخواهد کرد اما سفر وی به امریکا برای انجام امور تجاری در این مرحله طبق برنامه قبلی است.”

نخست وزیر زیلاند جدید از عصر روز جمعه علائم خفیف ویروس کرونا داشته و صبح امروز تست شناسایی ویروس او مثبت شده است. به دلیل مثبت شدن تست شناسایی کرونا  لازم است نخست وزیر زیلاند جدید تا روز ۳۱ ثور در قرنطینه بماند و به مسئولیت هایش از راه دور بپردازد.

گرنت رابرتسون، معاون نخست وزیر امروز به عنوان جایگزین نخستین وزیر برای این مدت در رسانه‌های این کشور معرفی شد.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

کوریایی شمالی اولین موارد مرگ ناشی از ابتلا به کرونا را ثبت کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۳, ۱۴۰۱)

کوریایی شمالی اولین مورد رسمی مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را در محدوده مرزهای خود اعلام کرده و خبرگزاری رسمی این کشور نیز گفته است که ده‌ها هزار نفر از مردم، دچار تب و علائم بیماری شده‌اند.

امروز (جمعه ۲۳ثور) رسانه دولتی کوریایی شمالی اعلام کرد که شش نفر در این کشور بعد از بروز تب شدید جان خود را از دست داده‌اند و در این میان تست کووید ۱۹ یک نفر مثبت بوده است.

براساس گزارش این رسانه، بیماران تب‌دار قرنطینه می‌شوند و تحت مراقبت و درمان قرار می‌گیرند.

درحالی که برخی متخصصان معتقدند ویروس کرونا پیش از این هم در کوریایی شمالی وجود داشته، مقام‌های دولتی پیونگ یانگ روز گذشته (پنجشنبه) برای اولین بار، نخستین مورد رسمی ابتلا به کووید ۱۹ را اعلام کردند.

به گفته این مقام‌ها، سویه امیکرون ویروس کرونا در پایتخت شایع شده و مقررات قرنطینه در پی آن اعلام شده است. با این حال تعداد دقیق موارد ابتلا گزارش نشده است.

هرچند امروز رسانه دولتی این کشور گزارش داد که همه‌گیری از محدوده پایتخت فراتر رفته و تبی که دلیل آن هنوز نامشخص است از اواخر ماه اپریل در کشور شایع شده است.

خبرگزاری مرکزی کوریایی شمالی می‌گوید نزدیک به ۳۵۰هزار نفر به این تب مبتلا شده‌اند اما مشخص نمی‌کند که چه تعداد تست تشخیصی کرونا در این میان مثبت بوده است.

تحلیل‌گران می‌گویند تازه‌ترین آمار اعلام شده از سوی رسانه‌ دولتی که در آن از تبی نامعلوم در کل کشور شایع شده احتمالا از دشواری کوریایی شمالی در مقابله با شیوعی بی‌سابقه حکایت می‌کند.

خبرگزاری دولتی کوریایی شمالی می‌گوید رهبر این کشور برای مهار ویروس فوریت حداکثری اعلام کرده که ظاهرا شامل قرنطینه‌های محلی و محدودیت تجمع در اماکن کاری می‌شود.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

ثبت اولین مورد ویروس کووید-۱۹ و وضع قرنطین در کوریای شمالی

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۲, ۱۴۰۱)

ثبت اولین مورد کووید-۱۹ در کوریای شمالی به عنوان “بزرگ‌ترین حادثه اضطراری” در این کشور توصیف شده‌ است.

از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا این اولین بار است که یک مورد کووید ۱۹ در این کشور گزارش داده شده است

کوریای شمالی امروز (پنجشنبه ۲۲ثور) رسماً ثبت اولین مورد کووید-۱۹ را در این کشور تایید کرد و دستور قرنطین را در سراسر این کشور صادر کرد.

رسانه های دولتی گزارش داده اند که در شهر پیونگ یانگ این کشور یک مورد نوع امیکرون شناسایی شده است.

در حالی‌که تا اکنون در سراسر جهان حدود ۵۲۰ میلیون مورد ویروس کرونا ثبت شده، کوریای شمالی اولین بار است که از آغاز همه گیری ویروس کرونا یک مورد مثبت کرونا گزارش داده است.

براساس گزارش، آژانس مرکزی کوریای شمالی، این بزرگترین حادثه اضطراری است که در این کشور رخ داده است.

کیم جونگ-اون رهبر کوریای شمالی به مسئولین تمامی شهرهای این کشور دستور داده است تا بخاطر جلوگیری از گسترش ویروس کرونا قرنطین وضع کنند.

به خواندن ادامه دهید

Trending