Connect with us

رویداد های اخیر

تحول: کابل در آستانه ی سفر نخست وزیر پاکستان

Avatar

منتشر شده

 در

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

رویداد های اخیر

فیسبوک رسانه های تحت کنترول حکومت‌ها را علامت گذاری می‌کند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۶, ۱۳۹۹)

شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کرده است که رسانه‌های تحت کنترول حکومت ها را علامت گذاری می‌کند.

این غول رسانه‌ی اجتماعی صفحه‌های مانند سپوتنیک روسیه، پرس تی وی ایران و خبرگزاری سیهنوا چین علامه گزاری میکند. به گفته فیسبوگ هدف از این کار این است که مردم بدانند که این رسانه ها از سوی حکومتی کنترول میشود.

فیسوک روز گذشته در اعلامیه ای گفت که در تابستان امسال پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور هرگونه تبلیغات از این رسانه‌هایی در امریکا، را مسدود خواهد شد.

در اعلامیه فیسبوک آمده است: ” ما شفافیت بیشتری را برای این ناشران فراهم می کنیم زیرا آنها تاثیر یک سازمان رسانه ای اهداف استراتژیک یک دولت را دنبال میکنند، و ما معتقدیم مردم باید بدانند آیا خبرهایی که آنها می خوانند ممکن است تحت تاثیر دولتی باشد.”

این نهاد گفته است که رسانه‌های غیر وابسته به حکومت ها علامه گذاری نخواهد شد.

فیسبوک گفته است که این تصمیم را از بهر جلوگیری از مداخله کشورهای خارجی در امور انتخابات ریاست جمهوری امریکا گرفته است.

این در حالی است که اخیرا این شرکت به دلیل عدم افزودن برچسب هشدار به اظهارات دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا در رابطه با خشونت های جاری در سراسر این کشور، با واکنش شدید کارکنان خود مواجه شده است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

پیکر داکتر ایاز نیازی در مراسم ویژهء به خاک سپرده شد

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۵, ۱۳۹۹)

پیکر داکتر ایاز نیازی عالم برجسته دینی در مراسم ویژهء در محوطهء مسجد وزیر اکبر خان به خاک سپرده شد.

مرحوم نیازی شام سه شنبه در نتیجه انفجاری در محراب مسجد متذکره آماج قرار گرفت که پس از انتقال به بیمارستان جان داد.

سرپرست وزارت حج و اوقاف می گوید که این حمله هیچ توجیه ندارد و عالمان دین باید وحدت علما را برای جلوگیری از ادامه چنین جنایت ها تشکیل دهند.

باید گفت که داکتر ایاز نیازی از چهره های مطرح دینی بود که تعلیمات اش را از دانشگاه الازهر مصر با دو ماستری به پایان رسانیده بود.

سرپرست وزارت حج و اوقاف می گوید که با چنین حمله های غیراسلامی و انسانی فعالیت عالمان دین در افغانستان هیچ گاهی توقف نخواهد کرد.

عبدالحکیم منیب، سرپرست وزارت حج و اوقاف، گفت: “این حمله هیچ توجیه ندارد و با این حمله ها دشمنان کشور هیچ گاهی مانع فعالیت های دینی عالمان شده نمی توانند و بیشتر از پیش عالمان دین در کار آگاهی دهی بربیناد آموزه های اسلام به مردم تلاش خواهند کرد.”

درهمین حال شماری از عالمان دین با محکوم کردن این رویداد هشدار می‌دهند که اگر حکومت در شناسایی عاملان حمله بر داکتر ایاز نیازی کوتاهی کند، دست به اعتراضات گسترده خواهند زد.

عبدلقادر قانت، عالم دین، گفت: “ما ده روز ضرب الاجل تعین کردیم که حکومت باید عاملان این قضیه را شناسایی کند، در غیر آن دست به تظاهرات میزنیم.”

فضل هادی وزین، استاد دانشگاه، چنین می گوید: “این سلسله باید متوقف شود. امید وار هستیم که حکومت برای جلوگیری قتل عالمان دین دست به کار شوند.”

هر چند طالبان دست داشتن در حمله بر آقای نیازی را رد کرده و آن را یک جنایت خوانده اند، اما معاون اول رییس جمهور در صفحه فیس بوک اش گفته است که طالبان نمی توانند با جملات کوتاه دست داشتن شان را تبرعه کنند و اکثر عالمان دین هدف قرار می گیرند که در پاکستان نه بل در

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

کیفیت پایین بیمارستان ها سبب ازدیاد چالش های صحی شده است

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۵, ۱۳۹۹)

بیمارستان های افغانستان با کیفیت پایین که دارند،  نتوانسته اند تا خدمات صحی را به مردم به گونهء لازم ارائه کنند.

سرپرست وزارت صحت که به تازه گی ازسوی رییس جمهور به این سمت گماشته شده است می گوید که پایین بودن کیفیت در بیمارستان های کشور سبب شده تا به چالش های صحی مردم رسیده گی جدی نشود و بحران کرونا نیز به این چالش افزوده است.

احمد جواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت، می گوید: “سکتور شفاخانه ها حتی در شرایط نورمال کیفیت صحی پایین بوده و نتوانسته ایم تا اعتماد مردم را به خود جلب کنیم و در شرایط بحران کرونا ظرفیت خدمات پایین بوده و ضعف رهبری شفاخانه ها بخشی از این عامل است.”

درهمین حال این وزارت تاکید می ورزد که در ۲۴ ساعت گذشته، از میان ۱۲۹۶ نمونه آزمایش شده، ۷۸۷رویداد تازه مثبت ویروس کرونا به ثبت رسیده اند.

در طی همین مدت شش بیمار از اثر ویروس یادشده جان باخته و شصت و سه تن صحت یاب شده اند.

بااین حال وزارت صحت از افزایش سرسام آور مبتلایان به ویروس کرونا هشدار میدهد و می گوید که اگر مردم مسوولیت شان را برای مبارزه با ویروس کرونا به گونهء راستین انجام ندهند، وضعیت از اداره بیرون خواهد شد.

به خواندن ادامه دهید

Trending