Connect with us

رویداد های اخیر

تحول: ارائه گزارش ناقص از سوی مسئولین امنیتی به ارگ

Ariana News

منتشر شده

 در

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

اخبار ویژه

کاردار سفارت امریکا در کابل: امروز «دوشنبه‌ی صلح» است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اسد ۲۰, ۱۳۹۹)

راس ویلسن کاردار سفارت امریکا در کابل، از تمام کسانی که در پنج ماه گذشته در برنامه گفتگوهای صلح اشتراک کرده اند، سپاسگزاری کرده است.

آقای ویلسن گفته که امروز «دوشنبه‌ی صلح» است؛ کسانی که تا هنوز در این روند صلح اشتراک کرده بودند، بینش ارزشمندی را درمورد اینکه صلح برای افغان ها به چه معنی است و چه اهمیتی برای آینده کشور دارد، فراهم کرده است.

شارژدافیر سفارت امریکا در یک پیام ویدویی گفته است که به هیات مذاکره کننده صلح در مورد روند صلح و نتایج آن روشنی داده است.

آقای ویلسن به آنان گفته است: “امریکا دو نتیجه مهم در این گفتگوها را حمایت میکند؛ نخست امریکا از یک افغانستان مستقل، متحد و دیموکراتیک که با خود و همسایه هایش در صلح باشد حمایت میکند. دوم، از دستاورد و پیشرفت در بخش سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که در طی ۱۹ سال پسین به دست آورده است محافظت میکند.”

وی گفته است که در پرتو این، سفارت امریکا در مورد پیشرفت های قابل ملاحظه افغانستان پس از سال ۲۰۰۱ به مردم جزییات ارایه خواهد کرد.”

او گفته است که راه‌های مشاركت پایدار خود با افغانستان و برخی اهداف بلند مدت برای آینده این کشور را نیز برجسته می كند.

آقای ویلسن گفته است که مذاکرات میان افغانان به رهبری و مالکیت خود افغان‌ها برگزار خواهد شد.

کاردار سفارت امریکا در پیام واضحی به مردم افغانستان گفته است: “این بستگی به شما دارد تا آینده کشور تان را تعیین کنید.”

اما وی خاطرشان نشان کرد که امریکا در هر قدمی با مردم افغانستان برای حمایت آنان خواهد بود.

این در حالی است که روز یکشنبه، لویه جرگه مشورتی تصمیم به رهایی ۴۰۰ زندانی جنجال برانگیز طالبان گرفت تا آخرین مانع سد راه گفتگوهای میان افغان ها برداشته شود.

انتظار میرود که مذاکرات میان افغان‌ها در روزهای آینده برگزار شود. رادیو و تلویزیوین ملی گزارش کرده است که این مذاکرات به تاریخ ۱۶ آگست برگزار خواهد شد.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

استقبال خلیلزاد از فرصت تاریخ برای صلح افغانستان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اسد ۲۰, ۱۳۹۹)

زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان از خواست لویه جرگه و تصمیم رییس جمهور غنی مبنی بر رهایی ۴۰۰ زندانی طالبان استقبال کرده است.

آقای خلیلزاد در یک رشته تویت‌هایی گفته است که این اقدام برجسته است، “پس از ۴۰ سال جنگ، حالا یک فرصت برای صلح مهیا شده است که در قدم نخست به نفع تمام افغان ها است و برای ثبات منطقه ای و امنیت جهانی نیز کمک خواهد کرد.”

وی گفته است که امریکا انتظار دارد در روزهای آینده روند رهایی زندانیان تکمیل شود و سپس هیات مذاکره کننده حکومت راهی دوحه شود و آنجا گفتگوهای میان افغان‌ها فورا آغاز شود.”

آقای خلیلزاد گفته است: “طرف ها به سوی رسیدن به یک توافق روی نقشه‌راه سیاسی و یک آتش‌بس سراسرس برای پایان جنگ افغانستان خواهند رفت.”

وی افزوده است: “طوری که ما در ۱۹ سال از مردم افغانستان حمایت کرده ایم حالا نیز از مرد و زن افغان برای رسیدن به صلح پایدار که سال ها در انتظارش اند، حمایت می‌کنیم.”

فرستاده ویژه امریکا گفته است که امریکا خواهان یک افغانستان مستقل، متحد و دیموکراتیک است که خود آن و همسایه های آن در صلح باشند و تهدیدی برای جهان محسوب نگردد.

آقای خلیلزاد گفته است: ” امروز یک گام به صلح نزدیکتر شده ایم.”

 این در حالی است که روز یکشنبه، لویه جرگه مشورتی به شمول ۳۲۰۰ نماینده از تمام اقشار کشور، روی رهایی ۴۰۰ زندانی طالبان رای دادند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

نصرت حق‌پرست حریف آمریکایی‌اش را شکست داد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اسد ۱۹, ۱۳۹۹)

نصرت حق‌پرست ورزشکار مبارزات آزاد کشور حریف آمریکایی‌اش را مغلوب کرد .

حق پرست بامداد یکشنبه در بزرگ‌ترین سازمان مبارزات آزاد دنیا «UFC» توانست در سه راوند “الکس مونز” مبارز از امریکا را شکست بدهد.

این دوازدهمین پیروزی نصرت حق‌پرست در رقابت های مبارزات آزاد می‌باشد.

نصرت حق‌پرست پس از سیر بهادرزاده دومین نماینده‌ی افغانستان است که زیر پرچم این کشور در بزرگترین و معتبرترین سازمان مبارزات آزاد جهان «UFC» به مبارزه می‌پردازد.

به خواندن ادامه دهید

Trending