Connect with us

اخبار ساحوی

تأکید رئیس اجرائیه حکومت به بی‌طرفی پولیس در روند انتخابات

Avatar

منتشر شده

 در

(Last Updated On: اسد ۱۳, ۱۳۹۸)

عبدالله عبدالله، رئیس اجرئیه حکومت و یک تن از نامزدان ریاست جمهوری، می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی باید در روند انتخابات بی‌طرف باشند و به هیچ فشاری تن ندهند.

آقای عبدالله، در نشستی با مسئولان ارشد پولیس، تأکید می‌ورزد که اگر نیروهای امنیتی به ویژه پولیس به سود هر نامزدی تلاش کنند، این کار صدمه جبران ناپذیر بر اعتماد مردم به جا خواهد گذاشت.

آقای عبدالله، می‌گوید: “پروسه انتخابات در پیش رو است و بی‌طرفی پولیس و برخورد مسلکی در این عرصه مهم است و انتخابات می‌گذرد، اگر نیروهای امنیتی و دفاعی جانب داری کنند، صدمه جبران ناپذیر براعتماد مردم می‌زنند و اگر پولیس و هرکس و قوماندان و وزیر حق ندارند که مردم به کی رأی می‌دهد و وظیفه خورد را بربنیاد قانون به پیش ببرند، درشعار بگویم و درعمل نقض کنیم خلاف قانون است و باز نگویید که زور ما بر فلانی نفر نرسید.”

درهمین حال رئیس مشترک بورد جهانی هم‌آهنگی پولیس، تأکید می‌ورزد که پولیس افغانستان مکلف است تا فضای مصئون را برای برگزاری انتخابات ایجاد کند و نفش بی‌طرفانه داشته باشد.

ازسویی هم کشورهای کمک کننده برای پولیس افغانستان نیز خواستار بی‌طرفی نیروهای امنیتی در روند انتخابات هستند و می‌گویند که مکلفیت این نیروها تنها ایجاد فضای امن برای مردم است.

الیسون بلیک، سفیر انگلستان در افغانستان، اظهار می‌دارد: “انتخابات افغانستان نزدیک است و مهم این است که نیروهای امنیتی درک واضح از انتخابات داشته باشند و فضای مصئون را فراهم کنند و پولیس نقش بی‌طرفانه را در انتخابات بازی کند، هرچند چالش‌های زیادی در برابر آنان وجود دارد.”

همچنان، مسئولان ارشد در وزارت امور داخله هم تأکید می‌ورزند که تعهد پولیس افغانستان این است تا درروند انتخابات بی‌طرف بماند.

پمسعود اندرابی، وزیر امور داخله در این مورد می‌گوید: “وزارت داخله تعهد دارد تا امنیت را تامین کند و تعهد دارد که در انتخابات بی‌طرف باشد تا بتوانیم مسئولیت مان را به گونه لازم انجام دهیم.”

هر چند افزایش ناامنی‌ها در بیشتر از مناطق در کشور نگرانی‌ها را برای اشتراک گسترده مردم درروند انتخابات فراگیر ایجاد کرده، اما مسوولان امنیتی تاکید می‌ورزند که برنامه‌های اثر گذاری برای تأمین امنیت روز انتخابات سنجیده شده تا شهروندان کشور بتوانند از حق رأی شان استفاده کنند.

گزارشگر: رفیع صدیقی

اخبار ساحوی

فرمانده پولیس ولسوالی سید کرم پکتیا کشته شد

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۳۹۹)

فرمانده پولیس ولسوالی سید کرم ولایت پکتیا با سه سرباز پولیس جان باخته است.

شریف کلیوال ولسوال سید کرم به آریانانیوز میگوید که موتر حامل همایون همت فرمانده پولیس این ولسوالی شب گذشته با ماین کنار جاده ای برخورد کرده است.

آقای کلیوال می‌افزاید که این رویداد زمانی رخ داده است که فرمانده پولیس برای کمک به پاسگاه پولیس که از سوی طالبان مسلح مورد حمله قرار گرفته بود، در حرکت بود.

این مقام محلی تایید میکند که در این رویداد فرمانده پولیس ولسوالی سید کرم و سه پولیس جان باخته  و چهار سرباز دیگر زخم برداشته اند.

آقای کلیوال از وارد شدن تلفات به گروه طالبان نیز خبر داده امامی جزییاتی در این مورد شریک نکرده است.

گروه طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

پکتیا از جمله ولایت‌های ناامن در شرق کشور است که گروه طالبان در شماری از ولسوالی های آن فعالیت گسترده دارد.

 

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

مقام‌ محلی: طالبان چهار غیرنظامی را در بدخشان تیر باران کردند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۳, ۱۳۹۹)

مقام‌های محلی ولایت بدخشان تایید میکنند که طالبان مسلح چهار غیرنظامی در این ولایت را تیر باران کرده اند.

نیک محمد نظری سخنگوی والی بدخشان میگوید که طالبان مسلح شام روز دوشنبه در ساحه شیوه ولسوالی ارغنجخواه این ولایت چهار فرد ملکی را به گلوله بستند.

به گفته آقای نظری قربانیان این رویداد دو مرد با پسران شان بوده اند.

این مقام محلی می‌افزاید که تا هنوز دلیل این گلوله باری روشن نشده است و ساحه رویداد نیز زیر حاکمیت طالبان قرار دارد.

گروه طالبان تا هنوز در زمینه چیزی نگفته است.

بدخشان از جمله ولایت های ناامن هم سرحد با پاکستان، چین و تاجیکستان است که گروه های طالبان، القاعده و داعش در شماری از ولسوالی آن فعالیت گسترده دارند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

آمر تنظیم ترافیک ولایت کاپیسا ترور شد

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۲, ۱۳۹۹)

تفنگداران ناشناس آمر تنظیم ترافیک ولایت کاپیسا را ترور کردند.

شایق شورش سخنگوی پولیس کاپیسا میگوید که سیدمنیر حوالی ساعت ۸:۰۰ صبح ام‌روز(دوشنبه، ۱۲جوزا) هنگام رفتن به سوی وظیفه در روستای قلعه‌ی سیدخان مرکز ولایت کاپیسا از سوی تفنگ‌داران ناشناس کشته شده است.

شورش این‌رویداد را تروریستی دانسته و می گوید در این باره بررسی های شان‌را آغاز شده است.

تا اکنون فرد یا گروهی مسوولیت این ‌رویداد را به دوش نگرفته است.

به خواندن ادامه دهید

Trending