Connect with us

کوید۱۹

بیش از ۳۰ میلیون مورد ابتلا به کرونا در جنوب آسیا

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جوزا ۷, ۱۴۰۰)

 خبرگزاری رویترز گزارش داده است که آخرین داده‌های رسمی نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در منطقه جنوب آسیا روز جمعه از سطح سی میلیون نفر گذشت.

روز جمعه شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در منطقه جنوب آسیا -هند، بنگلادش، پاکستان، بوتان، نپال، مالدیو و سریلانکا- از سطح سی میلیون نفر گذشت و هند که با موج دوم همه گیری و کمبود واکسن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، در صدر کشور‌های این منطقه قرار دارد.

هند دومین کشور پرجمعیت جهان، طی ماه کنونی میلادی (می) بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ را از آغاز همه گیری در جهان ثبت کرد که کمی بیش از یک سوم کل قربانیان کرونا در جهان است.

منطقه جنوب آسیا در مجموع ۱۸ درصد موارد ابتلا به ویروس کرونا و حدود ۱۰ درصد موارد مرگ ناشی از کرونا در جهان را به خود اختصاص داده است.

کوید۱۹

افزایش موارد بستری شدن بیماران کرونایی در امریکا

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۱, ۱۴۰۰)

رویترز گزارش داده است، به علت شیوع سویه دلتای ویروس کرونا، مجموع موارد تایید شده ابتلا به کووید -۱۹ در امریکا روزگذشته (شنبه ۲۰سنبله) از مرز ۴۰ میلیون و ۹۲۰ هزار نفر فراتر رفت.

درهمین حال، موارد مرگ و میز ناشی از ابتلا به کرونا در امریکا به بیش از ۶۵۹ هزار تن رسید و موارد بستری شدن ناشی از ابتلا به این ویروس هم از صد هزار نفر فراتر رفته است. سیستم صحی و درمان در بسیاری از ایالت‌های امریکا به سبب شیوع سویه دلتا تحت فشار قرار گرفته اند.

بر اساس اعلام دانشگاه جانز هاپکینز، موارد ابتلا به ویروس کرونا در امریکا روز شنبه به ۴۰ میلیون و ۹۲۰ هزار و ۳۷۹ نفر رسید و تعداد قربانیان هم به ۶۵۹ هزار و ۶۷۵ تن رسیده است.

بر اساس گزارش وزارت صحت و خدمات انسانی امریکا, ۲۶ هزار بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

شفاخانه‌ها در سراسر امریکا با فشار‌های فزآینده‌ای روبرو هستند و میانگین در دسترس بودن تحت در بخش مراقبت‌های ویژه در کل این کشور تنها ۲۰ درصد است. بسیاری از مناطق با کمبود منابع صحی روبرو هستند و پرسنل صحی هم به شدت تحت فشار قرار گرفته اند.

شفاخانه‌ سنت آنتونی در ایالت فلوریدا یکی از ۱۵ بیمارستان این منطقه است که از ماه جون تاکنون شاهد ده برابر شدن موارد بستری شدن افراد بوده است و به گفته رییس این بیمارستان, ۸۵ درصد از بیماران بستری شده در این بیمارستان افرادی هستند که در برابر کووید -۱۹ واکسین نشده اند.

دوکتوران این بیمارستان همچنین گفتند بیماران واکسین نشده در شرایط جدی تری به سر می‌برند و باید با دستگاه تنفس مصنوعی آن‌ها را زنده نگه داشت.

یک پرستار بخش مراقبت‌های ویژه در این بیمارستان گفت به عنوان یک کارمند مراقبت‌های ویژه فکر می‌کرد می‌تواند “بدون واکسین شدن از این بیماری همه گیر در امان باشم”، اما این همه گیری شدید او را مجبور کرده است نگرش خود را تغییر داده و واکسیناسیون انجام دهد.

هنوز شماری بیماران هستند که با وجود آن که در معرض خطر مرگ قرار دارند از انجام واکسیناسیون خودداری می‌کنند.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

افزایش رویدادها مثبت ویروس کرونا در آسترالیا

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۰, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که امروز (شنبه، ۲۰ سنبله) ۱۵۹۹ رویداد مثبت ویروس کرونا در ایالت ویلز جنوبی نو آسترالیا ثبت شده است.

این درحالی است که در این اواخر شیوع ویروس کرونا در سراسر آسترالیا به ویژه در ایالت ویلز جنوبی نو افزایش یافته است.

این گزارش افزوده که تاکنون هشت تن در این ایالت جان باخته اند.

بر بنیاد گزارش‌ها تدابیر جدی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این ایالت به ویژه در شهر سیدنی وضع شده است.

با ثبت این رویدادها شمار واقعه‌های مثبت ویروس کرونا در آسترالیا به ۷۳۰۰۰ و شمار جان باخته‌گان به ۱۰۸۴ تن رسیده است.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

گزارش: روزانه ۲۰۰۰ رویداد کرونا در سیدنی آسترالیا ثبت میشود

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۱۵, ۱۴۰۰)

مقام‌های آسترالیا میگویند که شیوع موج سوم ویروس کرونا در سیدنی، بزرگترین شهر آن کشور هفته آینده به اوج خود میرسد.

مقام‌ها می افزایند که آنها بدنبال ایمن سازی سریع قبل از وضع محدودیت‌ها استند.

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که آسترالیا تلاش میکند تا شیوع موج سوم ویروس کرونا را مهار کند، اما حالا در سیدنی، ملبورن وکانبرا محدودیت‌های جدی بر رفت وبرگشت وضع شده است.

این گزارش افزوده که روزانه حدود ۲۰۰۰ رویداد مثبت ویروس کرونا در سیدنی ثبت میشوند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است