Connect with us

اخبار ساحوی

بنا بر برف باری های سنگین و بدامنی راه های ولسوالی ها در بدخشان مسدود است

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جدی ۲۴, ۱۳۹۴)

bad

شورای ولایتی وباشندگان ولایت بدخشان ازبی توجهی مقامات محلی مبنی بردوام بسته شدن مسیرراه۹ ولسوالی این ولایت میگویند، از چند ماه به اینسو بنابر برف باری های سنگین وبدامنی مسیر ولسواليهایشان مسدود شده است که، مردم هم اکنون در آن ولسوالی ها با انواع مشکلات دست وپنجه نرم میکنند وحکومت درزمینه هیچ تدابیر روی دست نگرفته است.

ولایت بدخشان از ولایت آسیب پزیردر شمال شرق کشور میباشد که همه ساله در فصل سرما بیش از ۱۴ ولسوالی این ولایت بنابربرف  باری های سنگین بر روی ترافیک بسته میشود که،  در سالهای گذشته پیش از بسته شدن مسیر ولسوالی ها تدابیر بهداشتی وزخیره مواد خوراکی بخاطر وقوع رویداد های طبیعی  وکمک به متضررین وخانواده های بی بضاعت از طرف حکومت گرفته میشد که طی سال روان چنین ابتکار صورت نگرفته است.

باشندگان ولسوالی های بسته شده که، پیش از بسته شدن راه های مواصلاتی به مرکز ولایت آمده اند وبیش از یک ماه میشودکه در ولسوالی بهارک این ولایت انتظار باز شدن راه را دارند.

اما والی ولایت بدخشان باتایید چالش های فراروی مردم درآن ولسوالی هامیگوید باهماهنگی بانهاد های امداد رسان دراین ولایت به زودی مواد خوراکی اولیه به مستحقین وخانوادهای بی بضاعت از طریق هوا رسانیده خواهدشد.

همچنان والی بدخشان میگوید، یک سرک که بدیل راه فعلی بسته شده ۹ ولسوالی است هم اکنون تحت تعمیر بوده که، در سال آینده مشکل راه بندان کاملا مرفوع خوهد شد.

 

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

اخبار ساحوی

انفجار ماین در غزنی؛ ۶ غیرنظامی جان باختند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۲۲, ۱۳۹۹)

در نتیجه انفجار ماین کنار جاده ای در ولایت غزنی شش غیرنظامی کشته و هشت تن دیگر زخم برداشته اند.

واحدالله جمعه‌زاده سخنگوی والی غزنی به آریانانیوز میگوید که این رویداد پس از چاشت روز گذشته زمانی رخ داده است که یک موتر حامل افراد ملکی در ولسوالی جغتو این ولایت با ماین کنار جاده ای برخورد.

این رویداد در دره قیاق – دره ای که مردم آن را به دلیل حضور گسترده طالبان دره مرگ می‌نامند – رخ داده است.

آقای جمعه‌زاده افزده است که این ماین از سوی گروه طالبان جا سازی شده بود که در نتیجه انفجار آن “به شمول زنان و کودکان شش تن شهید و هشت تن دیگر زخم برداشته اند.”

وی تاکید کرده است که تمامی زخمیان این رویداد به بیمارستان انتقال داده شده اند.

گروه طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

گفته میشود که طالبان همواره افراد ملکی و نظامیان را در دره قیاق ولسوالی جغتوی ولایت غزنی مورد هدف قرار میدهند تا حضور گسترده ای شان در این ولسوالی را نشان دهند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

به عقب زدن حمله طالبان در فاریاب؛ ۱۴ جنگجوی این گروه کشته شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۲۲, ۱۳۹۹)

نیروهای افغان حمله طالبان در ولایت فاریاب را به عقب زدند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در اعلامیه ای میگوید که طالبان مسلح پس از چاشت روز گذشته بالای نیروهای افغان در ولسوالی دولت آباد ولایت فاریاب حمله کردند.

در اعلامیه آمده است که این حمله با مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی کشور مواجه شد.

بر اساس اعلامیه، در این رویداد ۱۴ جنگجوی طالبان به شمول حاجی ناصر پدر ولسوالی نام‌نهاد این گروه برای ولسوالی شیرن تگاب کشته شدند.

همچنان یازده طالب مسلح دیگر به شول ملا زرقاوی فرمانده قطعه سرخ این گروه زخم برداشته اند.

گروه طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

نیروهای افغان حمله طالبان در غزنی را به عقب زدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۲۰, ۱۳۹۹)

وزارت دفاع کشور از عقب زدن حملات طالبان در ولایت غزنی خبر می‌دهد.

این وزارت در اعلامیه ای گفته است که روز گذشته طالبان  در ساحات «شالیز» و «عاشقوال» مربوط مرکز ولایت غزنی بالای نیروهای ملی دفاعی و امنیتی حمله کردند.

این حملات از سوی نیروهای افغان با شکست رو به رو گردید که در نتیجه ۸ طالب کشته و ۳ تن دیگر شان زخمی شده اند.

وزارت دفاع در مورد تلفات نیروهای افغان چیزی نگفته است. گروه طالبان نیز در پیوند به این رویداد تا هنوز ابراز نظر نکرده است.

این در حالی است که ظاهرا در روزهای پسین طالبان مسلح بر خلاف توافق دوحه با امریکا برای صلح افغانستان، حملات شان را در شماری از ولایت های کشور افزایش داده اند.

دو روز پیش طالبان مسلح حبیب الله، فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک این ولایت را با ماین کنار جاده ای کشتند. در ولایت قندهار نیز یک موتر مملو از مواد انفجاری را در فرماندهی پولیس ولسوالی شاه ولیکوت این انفجار دادند که در نتیجه سه سرباز کشته و ۱۵ تن دیگر زخم برداشت.

به خواندن ادامه دهید

Trending