Connect with us

جهان

برف‌کوچ‌ ها در کشمیر جان ده‌ها نفر را گرفت

Avatar

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جدی ۲۵, ۱۳۹۸)

در نتیجه برف کوچ‌ها در کشمیر دست کم ۶۹ نفر جان باخته اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های پاکستانی گفته است که در پی برف‌کوچ ها در کشمیر زیر اداره پاکستان دست کم ۵۹ نفر جان باخته و چندیدن تن دیگر ناپدید شده اند.

همپنان در نتیچه برف‌کوچ ها در کشمیر زیر اداره هند نیز دست کم ۱۰ تن کشته شده اند.

به گفته مقام های پاکستانی در نتیجه برف باری های شدید چندین روستا در دره‌ی نیلم کشمیر زیر برف‌کوچ ها شده و زمین نیز لغزش کرده است. تا هنوز چندین تن ناپدید اند که احتمالا جان باخته اند.

به گفته این مقام ها عملیات نجات همچنان ادامه دارد. تا هنوز گروه های نجات ۵۰ نفر را با چرخبال نجات داده اند. مقام‌های این کشور گفته اند که برای مردم کمک های اولیه را فراهم میکنند زیرا احتمال دارد روز جمعه دوباره برف باری های شدید آغاز شود.

در این رویداد دست کم ۵۳ خانه به کلی نابود شده اند.

در همین حال عمران خان نخست وزیر پاکستان در تویتی گفته است: “من از اداره ملی بحران، ارتش و وزیرهای ایالتی خواسته ام که برای آسیب دیدگان در کشمیر کمک های عاجل بشردوستانه فراهم کنند.”

از سوی هم یک مقام ارتش هند به خبرگزاری رویترز گفته است که در این برف‌کوچ ها ده نفر به شمول پنج سرباز در مرز میان هند و پاکستان کشته شده اند.

کشمیر یکی از پر تنش ترین ساحه در جهان است که حاکمیت بر سر آن موضوع مورد مناقشه دو کشور هند و پاکستان بوده است و تاکنون ۳ جنگ در این پیوند رخ داده است.

جهان

بازیگر معروف تنیس متهم به خشونت علیه همسر اسبق اش شده است

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۶, ۱۳۹۹)

به گزارش سی ان ان، همسر سابق نیکولوز باسیلاشویلی، بازیکن تنیس با شهرت جهانی، به دادگاه عارض گردیده که گویا نیکولوز بالای وی تعرض کرده است.

بیاینه ی دادستانی جورجیا حاکی از آن است که نیکولوز باسیلاشویلی که در درجه ۲۷ ام برترین بازیگران تنیس جهان قرار دارد، به اتهام خشونت علیه خانم اسبق اش، نیلی دوروکاشویلی، متهم شده است.

گرچه تحقیقات در مورد این پرونده جنایی هنوز جریان دارد، باسیلاشویلی با ضمانت ۳۱۳۰۰ دالر آزاد شد و قرار است به تاریخ ۱۶ جولای برای جلسه بعدی به دادگاه حاضر گردد.

نمایندگان حقوقی وی در بیانیه ای در صفحه فیسبوک باسیلاشویلی که پس از قرار ضمانت منتشر شده است، گفته اند که این اتهامات “دروغ و کاملاً بی اساس” است.

این زوج که اثر ازدواج شان یک پسر پنج ساله است، سال گذشته از هم طلاق گرفتند.

وکلای او گفته اند: “ما می خواهیم هواداران نیكولوز باسیلاشویلی اطمینان حاصل كنند كه فلم های ویدئویی كه قبلاً به دادگاه ارسال شده، شواهد موضع موكل ما را نشان می دهد و او را از ادعاهای غیرقانونی فوق الذكر تبرئه می كند.”

از سوی دیگر، وکیل دوروکاشویلی نیز می گوید که شواهدی وجود دارد که ادعاهای این خانم را ثابت کند.

وکیل وی گفت:  “افرادی هستند که شاهد رابطه ی آنها بوده اند و میگویند که ویدیوها و سوابق صوتی در مورد پرونده وجود دارد. همچنان برخی از پیام های تلفونی و دیگر موارد هم وجود دارد.”

به خواندن ادامه دهید

جهان

تویتر ویدیوی ترامپ مبنی بر تکریم نمودن فلوید را حذف کرد

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۶, ۱۳۹۹)

تویتر ویدیوی ادای احترام دونالد ترامپ به جورج فلوید را از شبکه حذف نمود.

به اساس گزارشهای رسانه های غربی، تویتر بعد از دریافت شکایت بخاطر قوانین کپی رایت، ویدئوی ادای احترام دونالد ترامپ به جورج فلوید را از شبکه حذف نموده است.

یک نماینده توییتر گفته است: “ما به شکایات معتبر برای حفظ حق کپی رایت که توسط مالک و ناشر یا نمایندگان مجاز آنها ارسال شده باشد، پاسخ می دهیم و رسیدگی میکنیم.”

گفته می شود این کلیپ متشکل از عکس ها و فلم های معترضان و مواردی از خشونت ها در پی مرگ جورج فلوید، با صدای ترامپ در پس منظر ساخته شده است.

این ویدیوی سه دقیقه و ۴۵ ثانیه ای هنوز در یوتیوب با بیش از ۶۰ هزار مشاهده و ۱۳ هزار لایک وجود دارد که به تاریخ ۳ جون توسط تیم ترامپ توییت شده بود.

به خواندن ادامه دهید

جهان

نگاهی بر تظاهرات در آمریکا برخاسته از کشته شدن جورج فلوید

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۵, ۱۳۹۹)

به گزارش الجزیره، هر چهار افسر پولیس مینیاپولیس که در مرگ جورج فلوید دخیل بوده اند، متهم شناخته شده اند.

براساس یک گزارش خبرگزاری الجزیره، دیریک چووین كه روی گردن فلوید زانو زده بود که منجر به کشته شدن فلوید شد، به قتل درجه دوم متهم شده است.

در این میان، سه تن افسر دیگر پولیس متهم به کمک و برانگیختن قتل درجه دوم متهم هستند.

 

از سوی دیگر، رییس جمهور آمریکا دونالد ترامپ مورد انتقاد وزیر دفاع پیشین خود قرار گرفته است؛ جیمز ماتیس ترامپ را متهم به ایجاد نفاق در میان ملت نموده است.

همچنین مارك اسپر، وزیر دفاع فعلی ترامپ، گفته است كه وی با تهدید ترامپ مبنی بر اعزام ارتش برای كنترول تظاهرات مخالفت کرده است.

این گزارش حاکی از آن است که حضور محافظین امنیت ملی در بعضی از شهر ها برای معترضین بی تاثیر بوده است.

گفته می شود که معترضین در بعضی مواقع با واکنش شدید مسئولین امنیتی روبرو شده اند.

 در برخی موارد، برخی خبرنگاران نیز مورد خشم پولیس قرار گرفته اند.

همچنین گزارش هایی مبنی بر مجروح شدن افسران پولیس نیز در این اعتراضات وجود دارد.

 

به خواندن ادامه دهید

Trending