Connect with us

اخبار ساحوی

با رسیدن کالا های تجاری از پاکستان، قیمت ها نازل خواهد شد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: حمل ۲۳, ۱۳۹۹)

پاکستان بندر های تورخم و سپین بولدک را به روی حمل و نقل کالا های تجاری دوباره باز نموده است که به زودترین فرصت این اموال به بازارهای کشور مواصلت خواهد کرد و منجر به افت قابل ملاحظه در قیمت ها خواهد شد.

مسئولین اتاق تجارت و سرمایه گذاری می گویند که با این کار، قیمت ها در بازارها نازلتر خواهد شد چنانچه محموله زیادی مواد ارتزاقی در حال انتقال به کشور است.

خان جان الکوزی، یکتن از اعضای اتاق تجارت و سرمایه گذاری، می گوید: “با رسیدن اموال جدید تجاری ما، قیمت ها در بازار پائین خواهد شد و ما اقلامی را وارد می کنیم که موارد نیازبیشتر دارد.” دکانداران اما می گویند که تا کنون تغیری در قیمت ها نیامده است ولی امیدوار هستند که این کار شود.

ظفر خان، یکتن از دکانداران مندوی کابل، می گوید: “تا حال قیمت ها پابرجا است. لوبیا، روغن و سایر مواد به همان قیمت های سابقه است.”

از سوی هم شهروندان کابل شاکی اند و می گویند که از ۲۲ روز بدینسو بیکار هستند و قیمت ها نیز در بازار بلند رفته است. سخی داد، یکتن کارگر، می گوید: “ما از بیکاری غرق شدیم؛ اما حکومت کمک نمی کند.

مردم از گرسنگی خواهند مرد.” نورالله، یکتن کارگر دیگر، چنین می گوید: “ما کار مانرا از دست دادیم؛ اما آیا حکومتی وجود دارد که از حال ما بپرسد؟” سید قیاس سعیدی، کارشناس اقتصادی، از حکومت می خواهد تا بازار ها را بررسی نماید و جلو احتکار کننده گان را بگیرد.

قابل یادهانی است که مسئولین در وزارت صنعت و تجارت در پیوند به بررسی بازارها چیزی نگفته اند.

اخبار ساحوی

دوازده طالب مسلح در پکتیا کشته شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۹, ۱۳۹۹)

به شمول یک فرمانده دست کم ۱۲ جنگجوی طالبان در نتیجه درگیری با نیروهای افغان در ولایت پکتیا کشته شدند.

ایمل مومند، سخنگوی قول اردوی ۲۰۳ تندر به آریانانیوز میگوید که طالبان حوالی ساعت ۵ بامداد امروز بالای پاسگاه های نیروهای افغان در روستای شاه محمد ولسوالی زازی آریوب این ولایت حمله کردند.

به گفته مومند در این رویداد به شمول یک فرمانده طالبان به نام اباسین، ۱۰ جنگجوی این گروه کشته و هفت تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

آقای مومند می‌افزاید که در این رویداد به نیروهای افغان آسیبی نرسیده است.

در یک رویداد دیگر، شب گذشته طالبان مسلح بالای نیروهای ارتش که در حال گزمه در ولسوالی سمکنی این ولایت بودند، حمله کردند.

آقای مومند میگوید که در این رویداد دو طالب مسلح به شمول یک شهروند پاکستانی کشته و دو تن دیگر شان زخمی شده اند.

سخنگوی طالبان گفته است که جنگجویان این گروه نیز تلفاتی به نیروهای افغان در ولسوالی زازی آریوب وارد کرده اند. او اما جزییات بیشتر در این مورد نداده است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

انفجار موتربمب در قندهار؛ دو سرباز کشته و ۱۵ زخمی

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

در نتیجه انفجار موتر بمب در ولایت قندهار دست کم دو سرباز پولیس جان باخته و ۱۵تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

یک منبع امنیتی که نخواست نامی از وی گرفته شود، به آریانانیوز گفته است که یک مازدا مملو از مواد انفجاری فرماهندهی پولیس ولسوالی شاه ولیکوت قندهار را هدف قرار داد.

به گفته این منبع، این رویداد حوالی ساعت ۴ بامداد امروز رخ داده است. در همین حال باشندگان محل میگویند که ممکن آمار تلفات افزایش پیدا کند.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته است در این رویداد به شمول فرمانده پولیس این ولسوالی ۲۰ سرباز افغان جان باخته اند.

از سویی هم طالبان مسلح حبیب الله فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی را نیز آماج ماین کنار جاده ای قرار دادند که در نتیجه دو سرباز نیز با وی کشته شدند.

همزمان با شدت حمله‌های تهاجمی طالبان، برخی مقام‌های محلی می‌گویند، نیروهای دولتی از حالت دفاعی بیرون شده‌اند و عملیات‌های تهاجمی را ازسر گرفته‌اند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

انفجار ماین در غزنی؛ فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک کشته شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی در انفجار ماین جان باخت.

وحید الله جمعه زاده سخنگوی والی غزنی می‌گویند که حبیب الله، فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک این ولایت، حوالی ساعت ۳۰:۴ بامداد امروز هدف ماین کنار جاده ای قرار گرفت.

به گفته جمعه‌زاده، در این رویداد فرمانده پولیس ده‌یک با دو سرباز دیگر جان باخته است.

گفته میشود که طالبان مسلح بامداد امروز بالای شماری از پاسگاه های نیروهای امنیتی در این ولسوالی حمله کرده بودند وآقای حبیب الله هنگام بررسی و کنترول جاده‌ی عمومی این ولسوالی، هدف انفجار ماین قرار گرفته است.

طالبان با گرفتن مسوولیت این حمله گفته است که در این رویداد به شمول فرمانده پولیس ده‌یک پنج تن کشته شده اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending