Connect with us

1393انتخابات

باید تمامی آرای هر دو نامزد بار دیگر شمارش شود

Avatar

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سرطان ۲۱, ۱۳۹۳)

Breaking Dari

گزارش های تایید ناشده از نشست جان کری وزیر خارجه امریکا با دور نامزد انتخابات ریاست جمهوری میرساند که برای بیرون رفت از بن بست انتخاباتی فیصله صورت گرفته است تا تمامی آرای هردو نامزد دوباره باز شماری گردد که اینکار بیشتر از دو ماه را در بر خواهد گرفت.

اما این خبر تاکنون از سوی کدام منبع موثق تایید نشده است.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

1393انتخابات

اتحادیه‌ شرکت‌های ترانسپورتی باربری فعالیت‌های شان را متوقف ساختند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: حوت ۱, ۱۳۹۷)

بخش باربری اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی، فعالیت‌های شان را در تمام کشور متوقف ساختند.

بخش باربری اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی به دلیل آنچه افزایش فساد در وزارت ترانسپورت، ریاست ترافیک، وزارت مالیه، وزارت داخله و وزارت فواید عامه می‌خوانند دست به اعتصاب کاری زده و فعالیت‌های شان را در سراسر کشور متوقف ساخته اند.

مسوولان در این اتحادیه‌ها می‌گویند تا زمانی‌که حکومت خواسته‌های آنان را بر آورده نسازد به اعتصاب شان ادامه می‌دهند.

محمد والی، معاون اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی باربری اظهار می‌دارد: “ما از رییس جمهور این خواست را داریم تا مشکلات مان را حل کند اگر این وضعیت ادامه یابد ما در تمام بخش ها فعالیت خود را توقف می‌دهیم.”

همچنان عبدالصبور، یک تن راننده موتر باربری می‌گوید: “در هر ترازو، پولیس، ترانسپورت و شاروالی از ما پول می گیرد، کاملاً دل ما را از کار و از این سکتور سیاه کرده اند.”

در همین حال، بزرگ راه کابل-قندهار را موترهای باربری بسته اند، به گفته ی آنان تا زمانی‌که به خواست‌های شان رسیدگی نشود به اعتصاب شان ادامه می‌دهند.

همزمان با این مسوولان در اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی می‌گویند که حکومت باید هر چه عاجل به خواست‌های آنان جواب مثبت بدهد.

حزب الله، راننده موتر باربری در این مورد بیان می‌دارد: “از نزد ما از فراه تا ارغندی پول تقاضا می‌شود، خط سیر، کتابچه، شاروالی و ترازو، همه ی آنان مشکل شده است برای ما.”

از سویی هم، مهدی روحانی، سخنگوی وزارت فواید عامه می‌گوید: “سکتور خصوصی بخش مهم نظام ما است، اعتصاب کاری حق قانونی آنان است ما تلاش می‌کنیم تا این مشکل را از طریق گفتگو حل کنیم.”

این در حالی‌ست که چندی پیش وزارت ترانسپورت گفته بود که در چند سال گذشته با کشورهای مختلف منطقه در مورد رفت و آمد وسایط باربری تفاهم صورت گرفته است، اما اتحادیه‌های ترانسپورتی در کشور نتوانسته اند که معیارها را برای این رفت و آمدها تکمیل کنند. همچنان مسوولان وزارت ترانسپورت از اتحادیه‌های خصوصی ترانسپورتی خواسته بودند که هر چه عاجل‌تر وسایط باربری شان را به اساس معیارهای جهانی برابر سازند. این وزارت نیز تاکید ورزیده بود که حکومت از این اتحادیه‌ها در این بخش حمایت خواهد کرد.

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

انتخابات ۹۷: چالش‌های انتخاباتی ریاست جمهوری

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۴, ۱۳۹۷)

به خواندن ادامه دهید

1393انتخابات

یک قاچاقچی مواد مخدر در فرودگاه بین المللی بلخ بازداشت شد

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۱۹, ۱۳۹۷)

وزارت امور داخله با نشر اعلامیه ای از کشف و ضبط بیش از ۲ کیلوگرام مواد مخدر در فرودگاه بين المللی ولایت بلخ خبر میدهد.

در این اعلامیه آمده است که پولیس سرحدی یک قاچاقچی مواد مخدر را با ۲ کیلو و ۱۸۸گرام مواد مخدر نوع هرویین شناسایی و بازداشت کرده است.

گفته می شود قاچاقچی دستگیر شده، این مقدار مواد مخدر را که به شکل ماهرانه در بکس سفری اش جابجا کرده بود  و قصد انتقال آنرا به خارج  از کشور داشت.

دستگیری این فرد در حالی صورت می گیرد که اخیرا وزارت داخله اعلام کرده است که با مجرمان جنایی برخورد جدی صورت می گیرد و فهرست بزرگی از متخلفان قانون را به نشر رسانده است که ازین جمع شماری از مظنونین بازداشت شده اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending