Connect with us

ورزش

بازی های جام جهانی فوتسال ۲۰۲۱ امروز آغاز می‌شود

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سنبله ۲۱, ۱۴۰۰)

بازی های جام جهانی فوتسال ۲۰۲۱ امروز در لیتوانیا آغاز می‌شود.

این مسابقات در سه ورزشگاه – ویلنیوس ، کاووناس و کلایپیدا – در سراسر لبتوانیا برگزار می شود.

علاقمندان می‌توانند مسابقات جام جهانی فوتسال را از تلویزیون آریانا تماشا کنند. تلویزیون آریانا حق پخش این مسابقات را از آن خود کرده است.

اولین بازی این مسابقات ساعت ۹:۳۰ امشب از تلویزیون آریانا پخش می‌شود. این بازی ها به صورت مشترک از سوی لیتوانیا و ونزویلا میزبانی خواهد شد.

در این مسابقات ۲۴ تیم کشورهای جهان شرکت میکنند و آخرین دیدار این رقابت ها نیز به تاریخ ۳ اکتوبر سال روان میلادی در ورزشگاه کاووناس برگزار خواهد شد.

آرجانتین مدافع عنوان قهرمانی روز سه‌شنبه هفته آینده در شهر ویلنیوس در برابر امریکا وارد میدان خواهد شد.

در همین حال برازیل که تا هنوز پنج بار عنوان قهرمانی جام جهانی فوتسال را از آن خود کرده است، روز دوشنبه آینده در برابر ویتنام وارد میدان خواهد شد.

اسپانیا؛ از تیم های اروپایی نیز که تا هنوز دو بار قهرمان شده است، تلاش می کند تا برای اولین بار از سال ۲۰۰۴ عنوان قهرمانی را به اروپا بازگرداند.

تیم ملی اسپانیا قرار است اولین بازی خود را در برابر تیم پاراگویی از امریکای جنوبی انجام دهد.

از سوی هم تیم ملی پرتگال اولین بازی خود را مقابل تایلند انجام می دهد و اتحادیه فوتبال روسیه نیز در اولین دیدار به مصاف مصر خواهد رفت.

ایران و ازبیکستان دو همسایه افغانستان نیز در این رقابت ها شرکت میکنند. ایران در «گروه اف» روز سه‌شنبه به مصاف صربستان می‌رود و ازبیکستان و گواتیمالا نیز در «گروه بی» با هم به رقابت خواهند پرداخت.

برای دریافت معلومات بیشتر در مورد جام جهانی فوتسال ۲۰۲۱ به اینجا مراجعه کنید.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

ورزش

۱۰۰ روز تا آغاز بازی‌های زمستانی المپیک ۲۰۲۲

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: عقرب ۵, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که تا ۱۰۰ روز دیگر بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در شهر بیجینگ برگزار خواهد شد.

گزارش‌ها می‌افزایند که بیست و چهارمین دوره بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ از تاریخ ۴ تا ۲۰ فبروری ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد.

مقام‌های چینی می‌گویند که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تدابیر صحی وضع کرده اند.

این درحالی است که قبل از این کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی از مدال‌های این دوره رونمایی کرد.

مدال‌های بازی‌های ۲۰۲۲ که در پارالمپیک نیز به ورزشکاران اهدا خواهد شد به شکل پنج حلقه طراحی شده است که در مرکز آن نماد المپیک دیده می‌شود.

این درحالی است که گروه‌های حقوق بشر و برخی قانون‌گذاران امریکایی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته‌اند تا بازی‌های زمستانی را به تعویق بیاندازد و این رویداد را به مکان دیگری منتقل کند، مگر اینکه چین به نسل‌کشی مداوم علیه اویغورها و سایر گروه‌های اقلیت مسلمان پایان دهد.

در حالی که هیچ کشوری نگفته است که ورزشکارانش این بازی‌ها را تحریم خواهند کرد، قانونگذاران اروپایی، بریتانیایی و امریکایی همگی به دیپلمات‌های خود رای داده اند تا این بازی‌ها را تحریم کنند.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

حضور بازیکنان تیم ملی کرکت در بازی‌های جام جهانی تنها امید خوشی برای افغان‌ها

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: عقرب ۳, ۱۴۰۰)

در اوج نا امیدی‌ها، شهروندان از حضور تیم ملی کرکت افغانستان در بازی‌های جام جهانی ۲۰ آوره استقبال می‌کنند.

ملی پوشان کرکت کشور قرار است امروز (دوشنبه ۰۳عقرب) حوالی ساعت ۶:۳۰ شام در نخستین بازی رسمی خود در این بازیها به مصاف اسکاتلند بروند.

این درحالی است کخه حق نشر قانونی بازی‌های جام جهانی ۲۰ آوره‌ی ۲۰۲۱ کرکت را شبکه جهانی تلویزیون آریانا در اختیار دارد.

شهروندان افغان امید وارند تا بازیکنان تیم ملی کرکت کشور در این رقابت‌ها بتوانند با درخشش و دست آورد، لبخند را به لبان شان بیاورند.

ذبیح‌الله زدران، باشنده پکتیا می‌گوید که:”در این روزهای دشوار و پر از اضطراب یگانه دلخوشی ما همین ورزش است و ما از تیم ملی کرکت افغانستان حمایت می‌کنیم و امیدوار هستیم تا بازیکنان ما بتوانند در این رقابت‌ها دست‌آورد خوبی را برای افغانستان رقم بزنند.”

خیبر شریفی، باشنده کابل می‌گوید که:”هیمن ورزش و ورزشکاران است که برای مردم خوشی می‌آفرینند و ما بسیار خوش هستیم که تیم ملی کرکت ما در جام جهانی راه یافتند.”

حیات‌الله درانی، باشنده کابل می‌گوید که:” از تمامی دوست داران کرکت تقاضا میکنم تا برای پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان در جام جهانی دعا کنند، این برای افغانستان یک افتخار بزرک و بسیار یک جای خوشحالی است. ما مردم بسیار رنج دیده هستیم.”

در همین حال بازیکنان تیم ملی کرکت افغانستان می‌گویند هر آنچه در توان دارند را به خرچ خواهند داد تا برای مردم افغانستان لبخند آفرینی کنند.

نبی عیسی‌خیل، کاپیتان تیم ملی کرکت برای بازی‌های ۲۰ آروه می‌گوید که:” محمد نبی، کاپیتان تیم ملی کرکت افغانستان می‌گوید که در چینین شرایط کرکت تنها منبع خوشی برای افغان‌ها است. نبی گفته است که مردم افغانستان انتظار دارند که تیم آنها در مسابقات جهانی ۲۰آوره خوب بدرخشند و به خوبی رقابت کند.

وی دراین باره گفت:”: مردم در رسانه‌های اجتماعی در مورد بازیکنان بسیار صحبت می‌کنند و انشالله بازیکنان هم تلاش خواهند کرد که خوب بدرخشند و الحمدالله روحیه تیم هم بسیار خوب است.”

نجیب‌الله زدران، بازیکن تیم ملی کرکت می‌گوید که:” در این دور جام جهانی ما برای هم‌وطنان خود وعده میدهیم که بازی‌های خوبی انجام بدهیم.”

افغانستان که بگونه مستقیم به این مرحله گام گذاشته است، در گروه دوم با تیم‌های اسکاتلند، پاکستان، نامبیا، هندوستان و نیوزیلند هم گروه است.

بازی‌های جام جهانی ۲۰ آوره کرکت که به میزبانی مشترک عمان و امارات متحده عربی برگزار شده شبکه جهانی آریانا رسما حق نشر این رقابت‌ها را خریداری کرده است.

ملی پوشان کرکت افغانستان تا کنون سه بار در جام جهانی ۲۰ آوره شرکت کرده اند که تنها به دو پیروزی در جام جهانی ۲۰۱۶ دست یافته اند. اما در سه حضور شان در جام جهانی ۵۰ آوره تنها یک پیروزی در برابر اسکاتلند در سال ۲۰۱۵ دست یافته اند.

برای تماشای این بازی‌ها این جا کلیک کنید.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

حریفان افغانستان در مرحله سوپر ۱۲ جام جهانی کرکت مشخص شدند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: عقرب ۱, ۱۴۰۰)

حریفان افغانستان در مرحله سوپر ۱۲ مسابقات کرکت جام جهانی ۲۰ آوره مشخص شدند.

پس از پایان مرحله مقدماتی بازی‌ها؛ ۴ تیم حضور شان را در دور سوپر ۱۲ نهایی ساختند.

در این میان دو حریف افغانستان اسکاتلند و نامیبیا نیز وجود دارند.

نامیبیا با شکست دادن ایرلند گام به این دور گذاشت و اسکاتلند هم حریف‌اش عمان را درهم کوبید.

حالا اولین بازی افغانستان تا دو روز دیگر در مسابقات یاد شده برگزار خواهد شد که ببرهای آبی طی آن از ساعت ۲:۳۰ در تقابل با اسکاتلند بازی خواهد کرد.

پس از انجام بازی با پاکستان که روز جمعه ساعت ۶:۳۰ شام انجام می‌شود، این تیم خود را برای بازی با نامیبیا در روز یکشنبه ساعت ۲:۳۰ بعد از چاشت آماده خواهد ساخت.

بعد از آن نیز افغانستان با هندوستان روز چهارشنبه ۳ نوامبر ساعت ۶:۳۰ و سپس با نیوزیلاند یکشنبه ۷ نوامبر روبرو خواهد شد.

افغانستان برای رفتن به دور بعد بازی‌‌ها حداقل ۴ پیروزی باید کسب کند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است