Connect with us

ورزش

بازی‌های ناتمام لیگ کرکت هند در امارات برگزار خواهد شد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: می 29, 2021)

بورد کرکت هند (BCCI) امروز (شنبه، ۸ جوزا) گفته است که مسابقات باقی مانده لیگ برتر هند، که در اوایل ماه جاری در به دلیل افزایش ویروس کرونا در هند متوقف شده بود، قرار است در ماه‌های سپتامبر و اکتوبر در امارات متحده عربی برگزار شود.

در همین حال بورد کرکت هند در اعلامیه ای گفته است که این نهاد از شورای جهانی کرکت زمان بیشتر برای ارزیابی توانایی هند برای میزبانی از جام جهانی کرکت ۲۰آوره در ماه های اکتوبر و نوامبر خواشته است.

مسابقات المپیک توکیو 2020

نخستین ورزشکار افغان از مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰ حذف شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 25, 2021)

کمیته ملی المپیک افغانستان میگوید که مهدی یاوری، یگانه ورزشگار نشانه‌زنی کشور امروز (یک‌شنبه ۰۳اسد) در فاصله ۱۰ متر تفنگ بادی نتوانست به موفقیت برسد و از ادامه بازی‌ها در دور بعدی حذف شد.

 به گفته‌ی این کمیته یاوری از ساعت ۸:۳۰ صبح امروز به وقت کابل وارد رقابت با حریفان‌اش شد و سرانجام با کسب ۶۰۱،۴ امتیاز از رقابت‌ها حذف شد.

او که به عنوان نفر هشتم این رقابت را شروع کرده بود با ۴۶ حریف روبرو شد که در بخش ۱۰ متر نتوانست امتیاز مورد نظر را کسب نماید.

در پایان این رقابت، یانگ از چین، کوزینیسکی و شانِر از آمریکا، جانی پاتریک از اسلواکیا، آگ‌کان از ترکیه‌، ماسلینیکوف از روسیه، پینی از مجارستان و شِنگ لی‌هائو چینی توانستند به جمع ۸ نفر نهایی راهی مرحله بعد شوند.

در پایان مسابقه امروز یانگ از چین با کسب ۶۳۲،۷ امتیاز توانست رکورد المپیک را جابجا کند که توسط کامپریانی از ایتالیا با ۶۳۰،۲ امتیاز در ۸ آگست ۲۰۱۶ به ثبت رسیده بود.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

برنامه مسابقات پنج نماینده افغانستان در بازی‌های المپیک توکیو نهایی شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 24, 2021)

برنامه زمانی و رقابت‌های پنج نماینده افغانستان در سی‌و دومین دور بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو مشخص شد.

مهدی یاوری ملی پوش نشانه زنی کشور؛ زودتر از دیگر نماینده‌گان افغانستان وارد رقابت برابر حریفان خواهد شد.

او یکشنبه ۲۵م ماه روان میلادی نخستین رقابت‌اش را در بخش ۱۰ متر تفنگ بادی انجام خواهد داد.

دو روز پس از رقابت مهدی، فرزاد منصوری نماینده‌ی مثبت هشتاد کیلوگرام تکواندوی کشور قرار است نخستین رقابت‌اش را روی شیاپ چانگ توکیو برابر حریفی از کوریا برگزار کند.

فرزاد با قد ۱۹۵ سانتی متر و حریف کوریایی وی با قد ۱۹۰ سانتی متر در ۲۷ ماه روان میلادی برابر یک‌دیگر وارد دوشک رقابت خواهند شد.

در ۳۰م ماه روان میلادی اما، دو ملی پوش کشور از دو رشته‌ی اتلتیک و شنا به رقابت خواهند پرداخت.

کیمیا یوسفی در ماده ۱۰۰ متر اتلتیک دومین حضورش را روی تاتار المپیک تجربه خواهد کرد.

فهیم انوری نیز، در بخش ۵۰ متر شنای آزاد برابر حریفانش وارد آب خواهد شد.

اما شاه محمود نور-زَهی دیگر نماینده افغانستان در ماده ۱۰۰ متر اتلتیک، به روز ۳۱م ماه روان میلادی با حریفان‌اش هم‌ردیف می‌شود.

بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ پس از یک سال تأخیر به دلیل ویروس کرونا، با حضور ۱۱ هزار و ۹۰  ورزشکار از ۲۰۴ کشور جهان در ۳۳ ورزش و ۵۰ رشته ورزشی به میزبانی ۴۲ مکان ورزشی در جاپان برگزار شده است.

به خواندن ادامه دهید

مسابقات المپیک توکیو 2020

آغاز بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ در سایه کرونا

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 23, 2021)

المپیک ۲۰۲۰ که به دلیل شیوع ویروس کرونا به سال جاری میلادی به تعویق افتاده بود، پس از چاشت امروز(جمعه، ۱ اسد) به گونه رسمی در ورزشگاه ملی توکیو آغاز شد.

در مراسم افتتاحیه و در بخش رژه‌ی سی‌ودومین دور بازی‌های المپیک، فرزاد منصوری ملی پوش تکواندوی کشور و کیمیا یوسفی ورزشکار رشته اتلتیک، پرچم سه رنگ افغانستان را به عنوان ششمین کاروان حمل کردند.

همچنان در این مراسم احسان الله بیات رییس عمومی شبکه مخابراتی افغان بیسیم، شبکه های رادیو تلویزیون آریانا و آریانانیوز و بیات پاور نیز کاروان المپیکی کشور را به عنوان مهمان ویژه همراهی کرد.

این رقابت‌ها با حضور ۱۱ هزار و ۹۰ ورزشکار از ۲۰۴ کشور جهان در ۳۳ ورزش و ۵۰ رشته ورزشی به میزبانی ۴۲ مکان برای ۱۷ روز در جاپان پی‌گیری خواهد شد.

افغانستان با پنج نماینده از چهار رشته‌ی تکواندو، اتلتیک، شنا و نشانه زنی بر اساس کارت اعتبار در این دور بازی‌های المپیک حضور یافته اند.

گفتنی است که این رقابت ها به گونه‌ی قانونی و زنده در جغرافیایی افغانستان از سوی تلویزیون جهانی آریانا به دست نشر سپرده می شود.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است