Connect with us

رویداد های اخیر

بازگشت زلمی خلیلزاد به صحنه سیاست افغانستان

Avatar

منتشر شده

 در

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

رویداد های اخیر

ویروس کرونا در افغانستان؛ در ۲۴ ساعت گذشته ۹ نفر جان باختند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۶, ۱۳۹۹)

وزارت صحت عامه کشور از جان باختن ۹ نفر در اثر ویروس کرونا خبر می‌دهد.

این وزارت با نشر اعلامیه ای میگوید که سه نفر در بلخ، دو دو تن دیگر در ولایت های هرات، سمنگان و قندز در جریان ۲۴ ساعت گذشته جان باخته اند.

بر اساس این اعلامیه، در ۲۴ ساعت گذشته ۹۱۵ مورد جدید ویروس کرونا در کشور به ثبت رسیده است.

در اعلامیه آمده است که آزمایش ۴۲۳ نفر در کابل، ۲۰۱ تن در هرات، ۱۱۶ نفر در بلخ، ۲۹ تن در قندز، ۲۳ تن در کنر، ۲۱ نفر در قندهار، ۲۱ تن در فراه، ۲۱ تن در سرپل، ۲۰ تن در هلمند، ۱۵ تن در سمنگان، ۱۱ نفر در پکتیا، ۷ تن در ننگرهار، ۴ تن در میدان وردک و سه نفر دیگر در لغمان، مثبت بوده است.

با این حساب شمار مبتلایان ویروس کرونا در افغانستان به ۱۸۹۶۹ نفر رسیده است.

در همین حال وزارت صحت میگوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۸ نفر پس از بهبود از بیمارستان‌های کشور مرخص شده اند.

بر اسا آمارها تا هنوز ۳۰۹ نفر در اثر ویروس کرونا در کشور جان باخته و ۱۷۶۳ تن دیگر نیز درمان شده اند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

فیسبوک رسانه های تحت کنترول حکومت‌ها را علامت گذاری می‌کند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۶, ۱۳۹۹)

شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کرده است که رسانه‌های تحت کنترول حکومت ها را علامت گذاری می‌کند.

این غول رسانه‌ی اجتماعی صفحه‌های مانند سپوتنیک روسیه، پرس تی وی ایران و خبرگزاری سیهنوا چین علامه گزاری میکند. به گفته فیسبوگ هدف از این کار این است که مردم بدانند که این رسانه ها از سوی حکومتی کنترول میشود.

فیسوک روز گذشته در اعلامیه ای گفت که در تابستان امسال پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور هرگونه تبلیغات از این رسانه‌هایی در امریکا، را مسدود خواهد شد.

در اعلامیه فیسبوک آمده است: ” ما شفافیت بیشتری را برای این ناشران فراهم می کنیم زیرا آنها تاثیر یک سازمان رسانه ای اهداف استراتژیک یک دولت را دنبال میکنند، و ما معتقدیم مردم باید بدانند آیا خبرهایی که آنها می خوانند ممکن است تحت تاثیر دولتی باشد.”

این نهاد گفته است که رسانه‌های غیر وابسته به حکومت ها علامه گذاری نخواهد شد.

فیسبوک گفته است که این تصمیم را از بهر جلوگیری از مداخله کشورهای خارجی در امور انتخابات ریاست جمهوری امریکا گرفته است.

این در حالی است که اخیرا این شرکت به دلیل عدم افزودن برچسب هشدار به اظهارات دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا در رابطه با خشونت های جاری در سراسر این کشور، با واکنش شدید کارکنان خود مواجه شده است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

پیکر داکتر ایاز نیازی در مراسم ویژهء به خاک سپرده شد

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۵, ۱۳۹۹)

پیکر داکتر ایاز نیازی عالم برجسته دینی در مراسم ویژهء در محوطهء مسجد وزیر اکبر خان به خاک سپرده شد.

مرحوم نیازی شام سه شنبه در نتیجه انفجاری در محراب مسجد متذکره آماج قرار گرفت که پس از انتقال به بیمارستان جان داد.

سرپرست وزارت حج و اوقاف می گوید که این حمله هیچ توجیه ندارد و عالمان دین باید وحدت علما را برای جلوگیری از ادامه چنین جنایت ها تشکیل دهند.

باید گفت که داکتر ایاز نیازی از چهره های مطرح دینی بود که تعلیمات اش را از دانشگاه الازهر مصر با دو ماستری به پایان رسانیده بود.

سرپرست وزارت حج و اوقاف می گوید که با چنین حمله های غیراسلامی و انسانی فعالیت عالمان دین در افغانستان هیچ گاهی توقف نخواهد کرد.

عبدالحکیم منیب، سرپرست وزارت حج و اوقاف، گفت: “این حمله هیچ توجیه ندارد و با این حمله ها دشمنان کشور هیچ گاهی مانع فعالیت های دینی عالمان شده نمی توانند و بیشتر از پیش عالمان دین در کار آگاهی دهی بربیناد آموزه های اسلام به مردم تلاش خواهند کرد.”

درهمین حال شماری از عالمان دین با محکوم کردن این رویداد هشدار می‌دهند که اگر حکومت در شناسایی عاملان حمله بر داکتر ایاز نیازی کوتاهی کند، دست به اعتراضات گسترده خواهند زد.

عبدلقادر قانت، عالم دین، گفت: “ما ده روز ضرب الاجل تعین کردیم که حکومت باید عاملان این قضیه را شناسایی کند، در غیر آن دست به تظاهرات میزنیم.”

فضل هادی وزین، استاد دانشگاه، چنین می گوید: “این سلسله باید متوقف شود. امید وار هستیم که حکومت برای جلوگیری قتل عالمان دین دست به کار شوند.”

هر چند طالبان دست داشتن در حمله بر آقای نیازی را رد کرده و آن را یک جنایت خوانده اند، اما معاون اول رییس جمهور در صفحه فیس بوک اش گفته است که طالبان نمی توانند با جملات کوتاه دست داشتن شان را تبرعه کنند و اکثر عالمان دین هدف قرار می گیرند که در پاکستان نه بل در

به خواندن ادامه دهید

Trending