Connect with us

علم و تکنالوژی

اینترنت اکسپلورر بازنشست شد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: می 23, 2021)

مایکروسافت رسما اعلام کرد در سال آینده میلادی به پشتیبانی از مرورگر اینترنت اکسپلورر پایان ‌می‌دهد.

البته این موضوع چندان هم دور از ذهن نبود، چراکه مرورگر اج (Edge) این شرکت که مبتنی بر موتور کرومیوم طراحی شده، طی سال‌های اخیر توجه بسیاری از کاربران و همچنین توسعه‌دهندگان را به خود جلب کرده و جزو مرورگرهای محبوب به‌شمار می‌رود.

مایکروسافت سال گذشته نیز اعلام کرده بود به‌زودی به پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر برای همیشه پایان خواهد داد. در آگوست ۲۰۲۰، این شرکت اعلام کرد که مایکروسافت ۳۶۵ در تاریخ ۱۷ آگست امسال به پشتیبانی از این مرورگر قدیمی ‌پایان ‌می‌دهد.

به‌دنبال اعلام این خبر و بعد از گذشت چند ماه، گزارش‌‌های برخی از کاربران حاکی از آن بود که اینترنت اکسپلورر به‌دلیل آنچه مسایل مربوط به سازگاری اعلام ‌می‌شد، باز کردن برخی وب‌سایت‌‌ها را به مرورگر اج منتقل ‌می‌کرد.

‌شان لیندرسی، مدیر برنامه مایکروسافت اج در این رابطه ‌می‌گوید:” در یک‌سال اخیر، احتمالا متوجه تلاش‌‌های ما برای کنار گذاشتن اینترنت اکسپلورر شده‌اید. امروز ما در مرحله جدیدی هستیم و اعلام ‌می‌کنیم که آینده اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۰، در مایکروسافت اج است.

لیندرسی اعلام کرد که مرورگر اج ‌می‌تواند تجربه بهتری را در مقایسه با اینترنت اکسپلورر در وبگردی برای کاربران رقم بزند.

به گفته این مدیر مایکروسافت، تاکنون تنها مشکل، رندر کردن برخی وب‌سایت‌‌های قدیمی ‌بود که خوشبختانه توسعه‌دهندگان از طریق اضافه کردن قابلیت IE Mode یا همان «حالت اینترنت اکسپلورر» این مشکل را برطرف کرده‌اند.

بنابراین، مایکروسافت اج ‌می‌تواند از این پس به عنوان مرورگر رسمی ‌مایکروسافت و ویندوز ایفای نقش کند.

طبق آخرین گزارش‌‌ها، مایکروسافت در ۱۵ جون ۲۰۲۰ به پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر در برخی نسخه‌های ویندوز ۱۰ پایان خواهد داد.

رویداد های اخیر

یک موجود در روسیه پس از ۲۴ هزار سال دوباره زنده شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

Photo credit Reuters
(Last Updated On: ژوئن 10, 2021)

یک موجود ذره‌بینی «میکروسکوپی» پس از ۲۴ هزار سال یخ‌زدگی در سایبری روسیه دوباره زنده شد و سپس با موفقیت اقدام به تکثر کرد.

دانشمندان روسی این موجود را در هسته خاک یخ زده استخراج شده از لایه منجمد سایبری با استفاده از یک دستگاه حفاری پیدا و نامش را بدلویید روتیفر گذاشته اند.

این موجود چند سلولی به ‌طور معمول در محیط‌های حاوی آب زندگی می‌کنند و توانایی فوق‌العاده‌ای برای زنده ماندن در محیط فوق العاده سر را دارند.

دانشمندان گفته اند که این موجود زمانی که در دمای منفی ۲۰ درجه یخ زده شود، برای یک دهه می‌تواند زنده بماند.

به خواندن ادامه دهید

علم و تکنالوژی

روز جهانی مخابرات: تلاش‌ها برای دسترسی یکسان افغان‌ها به خدمات ادامه دارد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 27, 2021)

مقام‌های اداره اترا به مناسبت روز جهانی مخابرات گفته که افغانستان در بخش استفاده از انترنت و دسترسی به فن آوری معلوماتی دست آوردهای زیادی داشته و بیشتر مردم از سهولت‌های فن آوری بهره می برند.

عمر منصور انصاری، رییس عمومی اداره تنظیم خدمات مخابراتی، میگوید که چالش‌ها در بخش‌های مخابراتی  وجود دارد، اما تلاش‌ها بر این است تا دسترسی یکسان همه مردم به خدمات مخابراتی و انترنتی فراهم شود.

انصاری این باره گفت:” خدمات انترنتی درکشور دست آورد داشته و مردم از وسیله های زیاد انترنتی استفاده می کنند و نسل پنجم انترنیت ( 5g)  در تمام جهان رواج دارد و ما هم علاقه مندی داریم تا انترنت ( 5g)  برای استفاده مردم در افغانستان فراهم شود.”

ازسوی هم ملالی شینواری، مشاور رییس جمهور از هک شدن حساب‌ها در صفحات اجتماعی ابراز نگرانی میکند و میگویند که جلو این کار باید گرفته شود.

شینواری در این باره گفت:” “از کسانیکه بالای شبکه های انترنتی حاکم است اگر اترا است، اگر وزارت مخابرات است می خواهیم که چنین اکونت ها را شناسایی کنند و بلاک شود، نه تنها اکونت بلاک شود بلکه فردی مذکور هم زیر تعقیب قرار بگیرد.”

با این حال شماری از شرکت‌های مخابراتی فن آوری و برنامه‌های انترنتی شان را به نمایش گذاشتند، تا مردم از سهولت‌های این شبکه‌ها آگاهی پیدا کنند.

به خواندن ادامه دهید

علم و تکنالوژی

کشف فوسیل دایناسور با قدامت ۷۲ میلیون سال در مکسیکو

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 16, 2021)

انستیتیوت ملی بشر شناسی و تاریخ مکسیکو میگوید که یک تیم باستان شناسان انواع جدید دایناسورها را که ۷۲ میلیون سال قدامت تاریخی دارد شناسایی کرده است.

بر اساس گزارش رویترز فوسیل جدیدی از دایناسورها در منطقه اوکامپای ایالت کاهویلای این کشور یافت شده است.

دانشمندان میگویند که این فوسیل متعلق به قدیمی ترین گونه دایناسورها در این منطقه بوده که ۱،۳۲ متر قد و بیش از نیم تن وزن داشته است.

به اساس این گزارش بعد از پیدا کردن این عناصر دانشمندان در باره وجود دایناسورها بررسی‌های خود را آغاز کردند.

یک ساینس دان این انستیتیوت به رویترز گفته که ” وقتی ما دم آن را کشف کردیم، ما در آنجا بررسی‌های خود را آغاز کردیم. و  جای تعجب این بود ما در آنجا استخوان‌های ران را پیدا کردیم و عناصر دیگر را نیز پیدا کردیم.”

تخمین زده می شود که گونه های کشف نشده دیگری از دایناسورها در ایالت کاهویلای مکسیکو نیز وجود دارد.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است