Connect with us

رویداد های اخیر

ایمرجنسی: در حمله بر شفاخانه سردار محمد داوود خان ۹ تن زخم برداشتند

منتشر شده

 در

(Last Updated On: عقرب ۱۱, ۱۴۰۰)

مقام‌های امارت اسلامی افغانستان تایید میکنند که در پی دو انفجار در نزدیکی شفاخانه سردار محمد داوود خان تلفات وارد شده است، اما در باره آن جزییات نمیدهند.

قاری سعید خوستی، سخنگوی وزارت داخله در صفحه تویتر خود نگاشته است که یک انفجار در نزدیکی درب ورودی شفاخانه نظامی سردار محمد داوودخان رخ داده که تلفات در پی دارد.

خوستی افزوده که نیروهای ویژه امارت اسلامی به محل رویداد رسیده اند.

اما گزارش‌ها میرسانند که دو انفجار در نزدیکی شفاخانه سردار محمد داوودخان رخ داده و پس از انفجارها درگیری میان نیروهای امارت اسلامی و مهاجمان رخ داده است.

در همین حال، شفاخانه ایمرجنسی کابل تایید میکند که ۹ زخمی از محل رویداد به این شفاخانه منتقل شده اند.

شاهدان رویداد می‌گویند که یک مهاجم در نزدیکی درب ورودی شفاخانه سردار محمد داوود خان مواد منفجره خود را انفجار داده و مهاجمان دیگر وارد شفاخانه شده اند.

تاکنون کدام گروه مسلح مسوولیت این رویداد را بر عهده نگرفته است.

این درحالی است که قبل از این نیز شفاخانه نظامی سردار محمد داوودخان هدف انفجارها قرار گرفته بود که در پی آن چندین تن کشته و زخمی شده بود.

—- 

کمپین چشم به راه کمک – برای ارسال کمک‌های نقدی با این ویبسایت مراجعه نمایید: http://www.helpafg.org

آریانانیوز و تلویزیون آریانا از ابتکار «بنیاد بیات» برای جمع آوری کمک برای تامین مواد غذایی به خانواده‌های نیازمند در افغانستان حمایت همه جانبه میکند.

ما به عنوان همکار رسمی رسانه ای از شما تقاضای کمک میکنیم تا بتوانیم در این شرایط دشوار برای خانواده‌های افغان مواد غذایی تهیه کنیم.

رویداد های اخیر

بریتانیا یک میلیون پوند برای حمایت از افغان‌ها در ایران کمک کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۲۸, ۱۴۰۰)

برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد در ایران میگوید که بریتانیا یک میلیون پوند برای حمایت از مهاجران آسیب پذیر افغان در ایران کمک کرده است.

برنامه جهانی غذا در یک اعلامیه از کمک یک میلیون پوندی بریتانیا استقبال کرده و گفته که این کمک اجازه می‌دهد تا برای پناهنده‌گان تازه وارد افغان کمک کند.

بر اساس این اعلامیه این پول برای حمایت از ۳۱ هزار پناهنده افغان که در سراسر ایران زنده‌گی میکند مصرف خواهد شد.

نگار گرامی، نماینده و مدیر برنامه جهانی غذا در ایران گفته “ما از اداره امور خارجه کشورهای مشترک‌المنافع و توسعه بریتانیا برای این کمک سخاوت‌مندانه و حمایت آنها از پروژه‌های ‌مان در ایران بی‌نهایت سپاسگزاریم. ماه‌های سخت زمستان، بیکاری، کمبود نقدینگی و افزایش قیمت‌ها، بحران انسانی در افغانستان را به بالاترین حد خود رسانده است و نزدیک به ۲۴ میلیون نفر در خطر ناامنی غذایی قرار دارند. بسیار مهم است که برنامه جهانی غذا آماده پاسخگویی به هرگونه شرایط اضطراری در پی ورود ناگهانی پناهنده‌گان باشد.”

سایمون شرکلیف، سفیر بریتانیا در تهران گفته کشور اش به ایران کمک می‌کند تا از تعداد زیادی از پناهجویان افغان که قصد خروج از کشور را دارند حمایت کند.

سفیر بریتانیا افزوده “بریتانیا در کنار مردم افغانستان و شرکای منطقه‌ای برای دست یافتن به آینده‌ با ثبات و صلح‌آمیز برای این کشور قرار دارد.”

این درحالی است که پس از تسلط امارت اسلامی بر افغانستان شماری زیادی از مردم افغانستان به کشورهای خارجی سفر کرده اند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

زلزله شدید در ولایت بادغیس جان ۲۶ تن را گرفت

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۲۸, ۱۴۰۰)

مقام‌های محلی ولایت بادغیس می‌گویند که آمار تلفات ناشی از زلزله روز دوشنبه (۲۷جدی) در این ولایت در حال افزایش است.

مرکز این زلزله ولسوالی قادس گفته شده است که در نتیجه ۷۰۰ خانه مسکونی تخریب شدند و ۲۶ تن هم جان باختند.

دراین زلزله به قریه‌های بادروک، خاک پلک، و بند سفید ، سلطان‌ها، قالی چرخ، درزره غوندی و گلچین ولسولی قادس بیشترین تلفات و خسارات وارد شده است.

مولوی بازمحمد سروری، رئیس اطلاعات و فرهنگ و سخنگوی امارت اسلامی در ولایت بادغیس می‌گوید که درمیان جان باخته‌گان، ۵ زن و ۴ طفل نیز شامل می‌باشند.

به گفته مقام‌ها تیم‌های کمک رسان صبح امروز به محل رویداد رسیده اند، و به گفته آنان میزان خسارات در قادس زیاد است و نیاز بیشتر به کمک‌های فوری وجود دارد.

گفته می‌شود این زلزله حتی ولایت‌های هرات و غور را هم تکان داده است که منار جام در غور نیز آسیب دیده است.

بر اساس اعلام مرکز زلزله نگاری مدیترانه‌ای اروپا، این زلزله در عمق ۳۰ کیلومتری بوده است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

مقام‌ها: نیروهای پاکستانی ۲۱ راکت به ولایت کنر شلیک کردند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۲۸, ۱۴۰۰)

حمدالله همدرد، سخنگوی لوای اول سرحدی امارت اسلامی در زون شرق به آریانانیوز گفته است که دو روز قبل (یکشنبه۲۶جدی) درگیری بین نیروهای مرزی پاکستان و امارت اسلامی در نزدیکی خط دیورند در ولسوالی سرکانو ولایت کنر رخ داد که به کسی آسیب نرسیده است.

به گفته همدرد این درگیری تا ساعت ۹ شب ادامه داشت و نیروهای امارت اسلامی در پاسخ به آنسوی خط راکت شلیک کرده اند، اما از تلفات آن اطلاعات در دست نیست.

همدرد افزود:”شب گذشته (یکشنبه شب) در ولسوالی سرکانو ولایت کنر میان نیروهای پاکستانی و امارت اسلامی درگیری رخ داد که در پاسخ، نیروهای امارت اسلامی به سوی پاکستان راکت شلیک کردند و احتمالاً در آنجا تلفاتی وارد شده باشد، اما به نیروهای ما و مردم آسیبی نرسیده است.”

راکت پراگنی‌های پاکستان به کنر پس از آن صورت می‌گیرد که اخیرأ نیروهای امارت اسلامی مانع حصارکشی نیروهای پاکستانی را در امتداد خط دیورند در ولسوالی لعلپور ولایت ننگرهار شدند.

پیش از این، مقام‌های امارت اسلامی در شرق گفته بودند که ۳۲ پوسته جدید امنیتی را در امتداد خط دیورند در چهار ولسوالی ولایت کنر ایجاد می‌کنند تا به حملات پاکستان پاسخ دهند.

به خواندن ادامه دهید

Trending