Connect with us

رویداد های اخیر

اپلکیشن سیگنال در چین مسدود شد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: مارس 16, 2021)

به نظر می‌رسد که چین پیام رسان رمزنگاری شده سیگنال را مسدود کرده است.

کاربران این پیام‌رسان بدون استفاده از «وی‌پی‌ان» قادر به استفاده از این برنامه نیستند.

رویترز گزارش کرده است که مقامات سایبری چین طی سالهای پسین به طور فزاینده ای سختگیرانه عمل کرده و دامنه ممنوعیت برنامه ها، رسانه ها و سایت های رسانه های اجتماعی در این کشور را گسترش داده است.

برنامه سیگنال از صبح روز سه‌شنبه غیر قابل دسترس است.

این برنامه از صبح روز سه شنبه هنوز در فروشگاه برنامه «اپل چین» در دسترس بود و به نظر می رسید که این برنامه و وب سایت به طور معمول در هنگ کنگ کار می کنند.

بخش رسانه ای برنامه سیگنال هنوز در این مورد ابراز نظر نکرده است.

اخبار ساحوی

قتل فرمانده پولیس حوزه اول شهر پل علم از سوی افراد مسلح ناشناس

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 10, 2021)

شاهپور احمدزی فرمانده پولیس حوزه اول امنیتی شهر پل علم، مرکز ولایت لوگر از سوی تفنگداران نشانس به قتل رسید.

حسيب الله استانکزی رییس شورای ولایتی لوگر به آریانانیوز گفته است که آقای احمدزی شام امروز در نزیکی چهارراهی شهیدان پل علم از سوی افراد مسلح ناشناس به قتل رسیده است.

آقای استانکزی که فرمانده پولیس حوزه اول پس از زخم برداشتن در بیمارستان جان باخته است.

تا هنوز فرد و یا گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

عفو بین الملل: جنایات در افغانستان ناکامی حکومت برای تامین امنیت را نشان می‌دهند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 10, 2021)

عفو بین الملل در واکنش به بمب گذاری مرگبار روز شنبه بالای مکتب سیدالشهدا در کابل و بمب گذاری یکشنبه شب بالای موتر مسافربری در زابل، گفته است که این دو رویداد باید زنگ هوشیاری برای جهان باشد.

سمیرا حمیدی، فعال عفو بین الملل برای آسیای جنوبی گفته است: “صحنه های وحشتناک در غرب کابل و ولایت زابل باید به عنوان زنگ هوشیار برای جهان باشد.”

مقام های افغان تایید کرده اند که تلفات حمله روز شنبه بالای مکتب سیدالشهدا در غرب کابل به ۸۵ نفر و شمار قربانیان زابل نیز به ۱۱ تن رسیده است.

خانم حمیدی گفت: “این جنایات وحشیانه غیرقابل بیان عدم توانایایی مقام ها برای حمایت از غیرنظامیان، به ویژه دختران و گروه های اقلیت را برجسته می کند. مردم هر هفته سلاخی می‌شوند و پایانی برای خونریزی وجود ندارد.”

وی افزود: “حالا زمان پشت کردن جامعه جهانی به افغانستان نیست.”

حمیدی گفت: “حمله در برابر غیرنظامیان به ویژه کودکان و مکتب ها جرایم جنگی و نقض قوانین بشردوستانه قمداد میشود. تمام طرف های درگیر روند صلح باید تمام تلاش شان را برای محافظت از غیرنظامیان به خرج دهند، حقوق بشر را احترام و به فرار از مجازات چنین جنایات پایان دهند.”

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

دیدار رییس ستاد ارتش پاکستان با غنی و عبدالله

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 10, 2021)

قمر جاوید بجوا رییس ستاد ارتش پاکستان امروز (دوشنبه، ۲۰ ثور) با محمد اشرف غنی رییس جمهوری و عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی و شماری از مقام افغان دیدار کرده است.

ریاست جمهوری می گوید که رییس جمهوری در دیدار با آقای بجوا در مورد روند صلح افغانستان گفتگو کرده و تاکید کرده است، جنگ افغانستان راه حل نظامی ندارد خواستار تلاش صادقانه پاکستان در روند صلح افغانستان شده است.

شورای عالی مصالحه ملی در اعلامیه ای گفته است که رییس ستاد ارتش پاکستان در دیدارش با آقای عبدالله بر شروع مذاکرات معنادار بین‌الافغانی تاکید کرده است.

در اعلامیه آمده است که آقای بجوا گفته است که پاکستان معتقد است که راه‌حل نظامی در افغانستان وجود ندارد؛ “یگانه راه حل دست‌یافتن به یک موافقه سیاسی از طریق مذاکره و گفت‌وگو و تفاهم روی تشکیل یک حکومت همه‌شمول و تدویر انتخابات می‌باشد.”

در همین حال آقای عبدالله نیز گفته است که طالبان از فرصت پیش آمده برای مذاکره و صلح استفاده درست نکردند.

آقای عبدالله افزوده است که اگر طالبان خواهان تحمیل راه‌حل نظامی باشند، این رویکرد باعث تدوام جنگ و مخالفت مردم در برابر آنان خواهد شد.

وی گفته است: “یک افغانستان صلح‌آمیز که طالبان بخشی از سیستم باشند، به نفع مردم افغانستان، کشورهای منطقه و جهان است.”

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است