Connect with us

اخبار ویژه

انگلیس به مترجمان بیشتر اجازه اقامت در بریتانیا می‌دهد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سپتامبر 19, 2020)

انگلیس طرح جدیدی برای اقامت ترجمان های افغان، در این کشور را اعلام کرده است.

بن والاس وزیر دفاع و پریتی پاتل وزیر امور داخله امروز اعلام کردند که این تغییرات به طور قابل توجهی معیارهای واجد شرایط بودن برای مترجمان سابق نیروهای بریتانیایی در افغانستان، را برای درخواست اقامت در این کشور را گسترش میدهد.

هم اکنون، ترجمان‌های پیشین که پیش از اول ماه می ۲۰۰۶ میلادی و یا پس از آن حد اقل ۱۲ ماه با نیروهای بریتانیایی در خط مقدم کار کرده و سپس کار شان را از دست داده اند، واجد شرایط برای درخواست مهاجرت به انگلیس اند.

اما بر اساس طرح جدید دولت انگلیس آن عده از مترجمان که پیش از اول ماه می ۲۰۰۶ میلادی و یا پس از آن حداقل ۱۸ ماه در خ مقدم جنگ مترجم بوده اند و سپس استعفا داده اند اجازه درخواست اقامت را دارند.

بر اساس این طرح خانواده‌های این مترجمان نیز میتوانند از مزایای این طرح مستفید شود.

 خانم پاتل گفته است: ” افغان های شجاع در کنار یکدیگر با نیروهای مسلح ما تلاش کردند تا هراس افگنان را شکست دهند و جان خود را در راه صلح به خطر انداختند.”

به گفته وی: “امروز ما برای به رسمیت شناختن فداکاری آنها به قول خود عمل می کنیم و طرح جابجایی آنان را گسترش داده ایم تا افغان های شجاع و خانواده های آنها بتوانند بیایند و زندگی جدیدی در انگلستان بسازند.”

از سوی هم والاس گفته است: “تلاش‌های ما در افغانستان بدون كمک مترجمان شجاعی كه جان خود را به خطر انداختند تا در كنار پرسنل ما در جریان درگیری كار كنند، به سادگی میسر نبود.”

وی افزوده است: “آنها آن زمان ما تنها نگذاشتند و ما هم اکنون آنها را تنها نخواهیم گذاشت. بسیار مهم است که یک سیستم عادلانه برای حمایت از کسانی که می خواهند به انگلستان نقل مکان کنند وجود داشته باشد و به همین دلیل ما حتی بیشتر از پیش میخواهیم مطمین شویم که افراد بیشتری فرصت درخواست مهاجرت را دارند.”

 آقای والاس گفت: “وزارت امور داخله و دفاع همیشه برای رسیدگی به موضوعات سیاسی و ترویج ارزش های انگلیس با هم همکاری خواهند کرد.”

انگلیس در اعلامیه ای خاطرنشان کرده است که تغییرات در این طرح از به طور قانونی در ماه اکتبر انجام می شود و سپس این طرح اجرایی خواهد شد.

اخبار ویژه

قرارداد یک نوجوان افغان با باشگاه میلبورن رنیگدز آسترالیا

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 29, 2020)

نور احمد نوجوان افغان قراردادی با باشگاه میلبورن رنیگدز آسترالیا به امضا رسانده است و قرار است وی در لیگ کرکت «بیگ‌ باش» برای این تیم بازی کند.

میلبورن رنیگدز در اوایل این هفته با محمد نبی بازی کن تیم ملی کشور نیز دوباره قرار امضا کرد و این باشگاه امروز اعلام کرد که نور احمد ۱۵ ساله از کابل با این تیم می‌پیوند.

مایکل کلینگر مربی تیم رنیگدز گفته است: “ما بیش از یک سال است که نوراحمد را از نزدیک زیر نظر داریم و اگرچه او در مراحل اولیه کار حرفه ای خود قرار دارد؛ او یک چشم انداز هیجان انگیز است و چند ترفند دارد که کار را برای بتمن ها (توب‌زن) سخت می کند.”

احمد توپ انداز چب دست است که در سراسر جهان مورد ستایش زیادی قرار گرفته است.

احمد در اوایل سال جاری قراردادی در لیگ برتر کارایب بست و در سال ۲۰۱۹ با هدایت محمد نبی یک جام T20 را نیز از آن خود کرد.

آقای نبی گفته است: “طرفداران رنیگدز و پیروان بیگ باش ممکن است در این مرحله چیز زیادی در مورد نور نداشته باشند اما من می توانم به شما بگویم، او یک استعداد بسیار هیجان انگیز است که احساس می کنم آینده درخشانی خواهد داشت.”

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

دیدار خلیلزاد و ملابرادر در مورد افزایش خشونت در افغانستان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 29, 2020)

زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان شب گذشته با ملا عبدالغنی برادر معاون گروه طالبان در دوحه دیدار و در مورد روند صلح افغانستان به شمول کاهش خشونت در کشور گفتگو کرده است.

آقای خلیل‌زاد و جنرال سکات میلر با ملا غنی برادر و اعضای دفتر سیاسی طالبان روی عامل‌های افزایش خشونت‌ها گفتگو کرده اند.

دفتر سیاسی طالبان در دوحه می‌گوید، عملیات شبانه بر زندانیان آزاد شده این گروه و حمله های هوایی و عملیات در برابر گروه، دلیل‌های افزایش بلند رفتن سطح حملات طالبان است.

این دفتر گفته، با زلمی خلیل‌زاد روی بیرون شدن نام‌های طالبان از فهرست سیاه شورای امنیت سازمان ملل هم گفگو شده است.

در همین حال وزارت خارجه امریکا گفته، زلمی خلیل‌زاد سعی می‌ورزد که با وارد کردن فشار بر هییت‌های مذاکره کننده در دوحه، به گونه فوری از افزایش خشونت‌ها جلوگیری شود و طرف‌ها به یک توافق فوری روی کاهش خشونت‌ها نیاز دارند.

از سوی هم زلمی خلیل‌زاد در واکنش به بلند رفتن خشونت‌ها در افغانستان هشدار داده که دریچه توافق سیاسی برای همیشه باز نخواهد ماند.

آقای خلیلزاد در سلسله تویت هایی گفته است: “دریچه دستیابی به یک تفاهم سیاسی برای ابد باز نخواهد ماند.”

به گفته آقای خلیلزاد: “سختگیری و رد نمودن ترک دشمنی، تعامل با دیگر شهروندان، و توافق بر یک فرمول همکاری/رقابت سیاسی مبانی جنگ جاری اند.”

فرستاده ویژه امریکا تاکید کرده است که قربانی اصلی خشونت های فعلی در کشور، غیرنظامیان اند.

آقای خلیلزاد گفته است: “شمار زیادی از افغان ها می‌میرند، و تخریبکاران منطقه برای امیال نامشروع شان از افغانها همانند باروت مرمی استفاده می‌کنند. خونریزی باید توقف یابد.”

وی افزوده است: “افغان ها باید به جای ویرانی به سوی انکشاف، ثبات به جای هرج و مرج، بخشایش به عوض انتقامجوی، و مصلحت به عوض انعطاف ناپذیری گام بردارند.”

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

باجوا: پاکستان و افغانستان از عهده هرج و مرج بر نمی‌آیند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 29, 2020)

جنرال قمر جاوید باجوا، رییس ستاد ارتش پاکستان روز چهارشنبه گفت که افغانستان و پاکستان از عهده خطر بی قانونی و هرج و مرج برنمی آیند؛ زیرا چنین وضعیتی عواقب فاجعه باری را برای هر دو کشور به همراه خواهد داشت.

آقای باجوا هنگام بازدید از بیمارستانی در پشاور برای عیادت از قربانیان بمب گذاری روز سه‌شنبه در مدرسه ای که دست کم هفت نفر از جمله کودکان را کشته و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر را زخمی کرد، گفت که پناهندگان افغان در پاکستان باید در مورد عناصر نامطلوب احتیاط کنند تا آنها خواسته یا ناخواسته در فعالیت های هراس افگنانه مورد استفاده قرار نگیرند.

رییس ستاد ارتش پاکستان افزوده است که این کشور همیشه خواستار صلح در افغانستان بوده است و برای تامین صلح و ثبات در افغانستان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد ورزید.

آقای باجوا همچنان گفته است که افغانستان و پاکستان در دو دهه پسین با هراس افگنی مواجه بوده اما صلح در هر دو کشور با هم گره خورده است.

پولیس پاکستان تایید کرده است که انفجار روز سه‌شنبه هنگامی اتفاق افتاد که یک عالم برجسته مذهبی این کشور در سالن اصلی مدرسه جامع زبیریه صنف ویژه ای آموزش‌های اسلامی برگزار کرده بود.

مقامات این کشور گفته اند که در این رویداد شماری از افغان ها که در این مدرسه مصروف آموزش بوده نیز زخمی شده اند.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending