Connect with us

رویداد های اخیر

امیدواری زمبابوی برای میزبانی از افغانستان در مسابقات T20

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جولای 20, 2020)

تیم کرکت زمبابوی با وجود نگرانی های همه گیری ویروس کرونا هنوز هم امیدوار است در آینده نزدیک در یک رقابت پنج مسابقه ای T20 جهانی میزبان افغانستان باشد.

بر اساس گزارش خبرگزاری «زمبابوی نیوز»  تیم ملی این کشور در حال تمرین برای آمادگی برای مسابقه احتمالی با افغانستان است.

دارلینگتون ماجونگا مدیر ارتباطات کرکت زمبابوی، گفته است که کرکت زمبابوی و کرکت بورد افغانستان توافق کرده اند که این مسابقه در صورت برداشتن ممنوعیت از سوی دولت زمبابوی برگزار خواهد شد.

صحبت ها از برگزاری این مسابقه در حالی مطرح میشود که زمبابوی اقدامات شدیدتری برای مهار شیوع ویروس روی دست گرفته است.

آقای ماجونگا گفت: “ما با افغانستان توافق كردیم تا به سیر هایی بپردازیم كه قبل از قرنطینه روی آن تعهد کرده بودیم. با این حال، تور فقط در صورت تصویب از سوی دولت می تواند اتفاق بیفتد و ما از مقامات خواسته ایم كه مجوز برگزاری این مسابقات را بدهند.”

با این حال ، گزارش های رسانه های محلی نشان می دهد که هیات مدیره کرکت زمبابوی با چالش سختی روبرو است تا برگزاری این مسابقات را تصویب کند.

هفته گذشته ، دولت زمبابوی اعلام کرد که در پاسخ به آمار “نگران کننده” که روز یکشنبه از ۱۶۰۰ فراتر رفته بود، محدودیت های قرنطینه را سخت تر می کند.

در همین حال، کرکت بورد افغانستان هفته گذشته در بیانیه ای اعلام کرد بازیکنان تیم ملی ماه گذشته تمرینات خود را برای آمادگی برای مسابقات آینده آغاز کردند.

این بورد همچنین گفته است که تمام بازیکنان تیم ملی آزمایش کرونا داده اند که نتیجه ی همه شان منفی بوده است.

تجارت

عمران خان: صلح در افغانستان تجارت منطقه‌ای را تقویت می‌کند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 30, 2020)

عمران خان نخست وزیر پاکستان می گوید که صلح و ثبات در افغانستان برای کل منطقه مفید خواهد بود زیرا باعث افزایش فرصت های اقتصادی می شود.

آقای خان روز پنجشنبه در دیدار با نثار احمد فیضی غوریانی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان، گفت: “صلح در افغانستان با افزایش اتصال منطقه ای و ایجاد فرصت های جدید برای همکاری اقتصادی برای کل منطقه مفید خواهد بود.”

نخست وزیر پاکستان خاطرنشان کرد که پاکستان و افغانستان فرصت های اقتصادی استفاده نشده ای دارند که به گفته وی تنها از طریق همکاری در حوزه اقتصادی و تجاری امکان تحقق دارد.

آقای خان همچنین بر حمایت مداوم پاکستان از صلح و ثبات در افغانستان تاکید کرد و بر لزوم توافق سیاسی مذاکره شده تاکید کرد.

در همین حال، آقای غوریانی نیز از نقش پاکستان در تسهیل روند صلح افغانستان و “تمایل به تقویت روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور” تشکر کرد.

آقای غوریانی که برای شرکت در نشست تجارت و سرمایه گذاری پاکستان و افغانستان به اسلام آباد سفر کرده است، با مقامات عالی رتبه این کشور دیدار کرده و در مورد مسایل ترانزیت و گسترش تجارت بین دو کشور گفتگو کرده است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

غنی: مبنای گفتگوهای صلح باید قرآن و شریعت اسلامی باشد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 30, 2020)

محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور گفته است که مبنای گفتگو های صلح افغانستان باید بر اساس قرآن و شریعت اسلامی باشد.

رییس جمهوری که روز گذشته در مراسمی به مناسبت میلادی پیامبر اسلام در گفت که گروه طالبان چهل سال به نام دین جنگیدند، اما اکنون به جای احکام شریعت اسلامی، توافق امریکا با این گروه را در گفتگو های صلح  مبنا قرار داده اند.

آقای غنی رییس جمهور گفت: “آنانی که چهل سال به نام دین جنگیدند حالا می گویند پیمان امریکا! بیایند با علمای دینی کشور گفتگو و تبادل نظر کنند.”

آقای غنی تاکید می کند به جز راه صلح هیچ جیزی از راه جنگ به دست نمی آید و خونریزی افغانان در در وضعیت کنونی جایز نیست.

رییس جمهوری هشدار می دهد هر تلاشی  که بر تقسیم حکومت افغانستان صورت می گیرد ناکام خواهد بود.

در این میان سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف نیز می گوید جهان اسلام جنگ کنونی در افغانستان را حرام عنوان کرده و مبارزه سربازان افغان را در برابر این جنگ شرعی گفته است.

این در حالی است که سطح بالای خشونت ها با تاثیر ویرانگر آن بر افراد نظامی و غیر نظامی در کشور ادامه دارد، به باور عالمان دینی باید برای پایان جنگ و رسیدن به صلح طرف های منازعه باید از سنت پیامبر پیروی کنند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

قرارداد یک نوجوان افغان با باشگاه میلبورن رنیگدز آسترالیا

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 29, 2020)

نور احمد نوجوان افغان قراردادی با باشگاه میلبورن رنیگدز آسترالیا به امضا رسانده است و قرار است وی در لیگ کرکت «بیگ‌ باش» برای این تیم بازی کند.

میلبورن رنیگدز در اوایل این هفته با محمد نبی بازی کن تیم ملی کشور نیز دوباره قرار امضا کرد و این باشگاه امروز اعلام کرد که نور احمد ۱۵ ساله از کابل با این تیم می‌پیوند.

مایکل کلینگر مربی تیم رنیگدز گفته است: “ما بیش از یک سال است که نوراحمد را از نزدیک زیر نظر داریم و اگرچه او در مراحل اولیه کار حرفه ای خود قرار دارد؛ او یک چشم انداز هیجان انگیز است و چند ترفند دارد که کار را برای بتمن ها (توب‌زن) سخت می کند.”

احمد توپ انداز چب دست است که در سراسر جهان مورد ستایش زیادی قرار گرفته است.

احمد در اوایل سال جاری قراردادی در لیگ برتر کارایب بست و در سال ۲۰۱۹ با هدایت محمد نبی یک جام T20 را نیز از آن خود کرد.

آقای نبی گفته است: “طرفداران رنیگدز و پیروان بیگ باش ممکن است در این مرحله چیز زیادی در مورد نور نداشته باشند اما من می توانم به شما بگویم، او یک استعداد بسیار هیجان انگیز است که احساس می کنم آینده درخشانی خواهد داشت.”

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending