Connect with us

رویداد های اخیر

امریکا: افغانستان در زمره بدترین کشورها برای قاچاق انسان است

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سرطان ۸, ۱۳۹۹)

وزارت خارجه ی امریکا می‌‌گوید که گزارش های مداوم از بچه بازی توسط نیروهای ارتش٬ پولیس و سربازان محلی افغانستان وجود داشته است ولی هرگز افسران به خاطر بچه بازی مورد پیگرد قرار نگرفته اند.

گزارش سالانه وزارت خارجه امریکا که به تاریخ ۲۵ جون به نشر رسید آمده است که امریکا ده کشور به شمول افغانستان، چین، اریترا، ایران، کوریای شمالی، روسیه، سودان جنوبی، سوریه، ترکمنستان و وینزیویلا، را در زمره‌ی کشورهای حامی قاچاق انسان معرفی کرده است.

در این گزارش که «قاچاق انسان» عنوان گرفته است، اما محتوای گزارش بحث از بچه بازی و حضور کودکان زیر سن ۱۸ سال را میان نیروهای امنیتی دارد.

 در گزارش آمده است: “حتی در جریان تهیه این گزارش چندین مورد خبرهایی از بچه بازی در نهادهای دولتی و همچنان استخدام کودکان سرباز در افغانستان دریافت شد٬ بر بنیاد گفته هایی مقام های محلی شماری از افراد پولیس٬ به ویژه فرماندهان در پاسگاه های دور افتاده کودکان را برای بچه بازی استخدام می کنند.”

بچه بازی در افغانستان به گونه ی کلی جرم شناخته شده است، کمیسیون حقوق بشر منتقدانه از این دست رفتارها در میان نیروهای امنیتی می‌گوید که این کار نقض قوانین حقوق بشری و حقوق اطفال است و دولت باید جلو چنین اعمال را بگیرد.

وزارت خارجه ی امریکا در باره ادعای قاچاق ۱۶۵ کودک در ولایت لوگر به منظور استفاده ی جنسی، از تحقیق دادستانی کل کشور و شناسایی ۲۰ نفر در این ارتباط یاد کرده است.

در این گزارش سالانه ی وزارت خارجه امریکا امده است که برخی قربانیان قاچاق مجبور به رابطه جنسی در ازای پیگیری پرونده می شوند،  و یا هم اگر در صدد افشای قاچاقبران انسان برآیند، مورد تجاوز قرار گرفته و روانه زندان می شوند.

اخبار ویژه

تاکید غنی و نخست وزیر پاکستان بر آتش‌بس در کشور

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۵, ۱۳۹۹)

محمد اشرف غنی ريیس جمهوری کشور و عمران خان نخست وزیر پاکستان طی تماس تیلفونی در مورد روابط میان دو کشور، پروسه صلح و برقراری آتش بس در افغانستان، بحث و تبادل نظر کردند.

ارگ ریاست جمهوری در اعلامیه ای گفته است: “در این مکالمه تیلفونی، رییس جمهور غنی به برقراری آتش بس تاکید کرد و از صدراعظم پاکستان بخاطر سفر رسمی به افغانستان، دعوت بعمل آورد.”

اعلامیه افزوده است که نخست وزیر پاکستان نیز گفته است: “ما از آتش‌بس در افغانستان حمایت کامل میکنیم.”

آقای خان همچنان گفته است که بنابر دعوت رییس جمهوری در آینده نزدیک به کابل سفر خواهد کرد.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

خلیلزاد: طالبان احتمالا پیش از رسیدن به توافق سیاسی آتش‌بس نمی‌کنند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۵, ۱۳۹۹)

زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان میگوید که فکر نمی‌کند طالبان پیش از رسیدن دو طرف به یک توافق سیاسی،آتش‌بس کند.

آقای خلیلزاد شب گذشته در مصاحبه ای با پی بی اس نیوز گفت: ” فکر میکنم شما، حق با شماست که طالبان آتش‌بس دایمی و فراگیر را پیش از رسیدن به توافق سیاسی قبول نمی‌کنند.”

آقای خلیلزاد گفته است: “متعهد ایم که با هر دو طرف کار کنیم تا روی کاهش خشونت ها به توافق برسیم. ما در چند ماه آینده پس از آنکه نیروهای مان را به ۴ یا ۵ هزار کاهش دادیم ارزیابی خواهیم کرد که طالبان در تعهد شان در کجا قرار دارند.”

نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان شامل بودن مستقیم ایالات متحده در گفتگوهای صلح افغانستان را رد می کند. اما وی تاکید می‌ورزد که واشنگتن از توافقی حمایت می کند که در آن به حقوق همه افغان ها به ویژه زنان و اقلیت ها احترام گذاشته شود.

خلیلزاد افزوده است: “ما هیچ موعد قانونی برای تعیین زمان موفقیت این مذاکرات تعیین نکرده ایم. ما به گونه مستقیم در مذاکرات شامل نیستیم. این مذاکرات میان افغان‌ها است. آنها نخواستن که خارجی ها به عنوان تسهیل کننده و میانجی در این روند شامل باشند.”

از سوی هم عمران خان نخست وزیر پاکستان در ۷۵مین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد از انجام مسوولت کامل کشورش نسبت به روند صلح افغانستان به جهانیان گفته است.

آقای خان گفته است: “پاکستان از آنچه که دارد بسیار خرسند است که بخشی از مسوولیت خود را در روند صلح افغانستان انجام داده است. رهبران افغان باید اکنون از این فرصت تاریخی برای دستیابی به آشتی و برقراری صلح استفاده کنند. “

قرار است در روز های نزدیک عبدالله عبد الله رییس شورای مصالحه ملی به دعوت عمران خان نخست وزیر پاکستان برای تقویت اجماع منطقه ای نسبت به روند صلح افغانستان به پاکستان سفر کند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

مسابقه تست میان تیم‌های کرکت افغانستان و استرالیا به تعویق افتاد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۵, ۱۳۹۹)

مسابقه برنامه ریزی شده تست بین تیم های کرکت افغانستان و استرالیا به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

کرکت بورد استرالیا (ACB) روز جمعه اعلام کرد که سلسله مسابقات یک روزه استرالیا و نیوزیلند نیز تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاده است.

بر اساس برنامه، مسابقه تست در برابر افغانستان قرار بود در اواخر ماه نوامبر در ورزشگاه پرت برگزار شود.

کرکت استرالیا روز جمعه تایید کرد که به دنبال بحث و گفتگو با هیات های کرکت افغانستان و نیوزلند تصمیم گرفته شده است که این مسابقات را به تابستان سال آینده به دلیل “پیچیدگی برنامه ریزی مسابقات بین المللی در طی همه گیری جهانی ویروس کرونا” به تاخیر بیندازد.

نیک هاکلی مدیر اجرایی موقت کرکت آسترالیا گفته است: “کرکت استرالیا مشتاق همکاری با دوستان خوب ما در کرکت بورد افغانستان و کرکت نیوزلند برای ارایه مسابقات در زمانی است که امیدوارم محدودیت های ایجاد شده توسط بیماری همه گیر کووید-۱۹ کاهش یابد.”

هاکلی گفته است: “همه ما فوق العاده سخت کار کردیم تا این سلسله مسابقات در تابستان امسال برگزار شود، اما چالش های مربوط به سفرهای بین المللی و محدودیت های قرنطینه در نهایت همه طرفین را متقاعد کرد که این مسابقات باید در تاریخ دیگری برگزار شود.”

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending