Connect with us

ورزش

افغانستان زمبابوی را در نخستین بازی ۲۰آوره با تفاوت ۴۸دوش شکست داد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: مارس 17, 2021)

تیم ملی افغانستان امروز چهارشنبه (۲۷حوت) در اولین بازی مسابقات ۲۰آوره ابوظبی سن‌شاین در ورزشگاه شیخ زاید به مصاف تیم زمبابوی رفت که در نهایت بازی با تفاوت ۴۸دوش به سود تیم ملی کرکت افغانستان پایان یافت.

قرعه بازی را تیم زمبابوی برد و تصمیم گرفت که نخست در برابر تیم ملی افغانستان توپ اندازی نماید.

بازیکنان افغان در نیمه نخست بازی به توپزنی آغاز کردند که در ۲۰آوره تعین شده با ازدست دادن پنج بازیکن ۱۹۸ دوش هدف تعین کردند.

دراین بازی بازیکنان افغان رحمن‌الله گربز ۸۷ دوش، اصغر افغان ۵۵ دوش و کریم جنت ۲۶ دوش به سود تیم کسب نمایند، در حالی‌که بازیکنان تیم مقابل ریچارد و مزربانی هرکدام دو ویکیت و ریان برل یک ویکیت به سود تیم شان کسب نمودند.

در نیمه دوم بازی تیم زمبابوی به توپزنی پرداخت که در ۲۰آوره تعین شده با ازدست دادن هفت ویکیت ۱۵۰ دوش انجام داد و بازی را با تفاوت ۴۸ دوش به افغانستان وگذار کرد. تیناش ۴۴ دوش، ویلیمس و سکندر رضا هرکدام ۲۲ دوش به سود تیم زمبابوی انجام دادند، در حالیکه راشد خان سه ویکیت، فرید احمد ملک و کریم جنت هرکدام دو ویکیت بدست آوردند.

درپایان بازی بازیکن افغان رحمن‌الله گربزبا انجام ۸۷ دوش، جایزه بهترین بازیکن این بازی را بدست آورد.

بازی دوم این مسابقات به تاریخ ۱۹ ماه مارچ در ورزشگاه شیخ زاید ابوظبی برگزار خواهد شد.

ورزش

مسابقه تیم‌های‌ کرکت کلکته و بنگلور به تعویق افتاد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 3, 2021)

لیگ برتر کرکت هند (آی پی ال) میگوید که مسابقه میان تیم کلکته نایت رایدرز و تیم رویال چلنجرز بنگلور از بهر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده است.

این لیگ میگوید این مسابقه پس از مبتلا شدن دو بازیکن تیم کلکته نایت رایدرز به ویروس کرونا به تعویق افتاده است.

قرار بود تیم کرکت کلکته و تیم کرکت بنگلور امروز (دوشنبه، ۱۳ ثور) در شهر احمد آباد با هم رقابت کنند.

اعلامیه‌ی لیگ برتر هند افزوده که دیگری اعضای این تیم صحت مند استند.

در این اعلامیه آمده که ” هر دوی این بازیکنان خود را قرنطین کرده است. تیم صحی با آنها در تماس است و از وضعیت آنها مراقبت میکند. تیم کلکته هم اکنون زیر بررسی است تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.”

این اعلامیه افزوده که ” تیم صحی در حال بررسی افراد است که در ۴۸ ساعت گذشته با این دو فرد در تماس بوده است.”

قرار است این رقابت‌ها به تاریخ ۳۰ ماه روان میلادی بگزار شود.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

علی‌رضا قربانی دروازبان تیم ملی فوتسال کشور در ایران گج‌کاری می‌کند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: آوریل 27, 2021)

علی رضا قربانی دروازبان تیم ملی فوتسال افغانستان؛ در ۲۰۱۷، پنجه‌های طلایی وی در رقابت‌های داخل سالون آسیا به میزبانی عشق‌آباد “ترکمنستان” برای سرخپوشان کشور آبرو داری کرد که شهروندان افغانستان به ویژه مشتاقان فوتسال آن‌را فراموش نکرده‌اند.

در ۲۰۲۱ اما؛ دستانی برای انجام کارهای ساختمانی در ایران؛ آقای قربانی به تازگی به گج‌گاری ساختمانی در ایران آغاز کرده و با سختی‌های زندگی دست و پنجه نرم می‌کند و خبری از توپ و دروازه نیست.

درواز‌بان ۲۹ ساله‌ی تیم ملی فوتسال کشور، در گفتگوی تلفونی با خبرنگار آریانا نیوز، از کم توجهی حکومت و عدم حمایت از وی انتقاد کرده و می‌گوید: “من این همه برای کشورم زحمت کشیدم و تلاش کردم ولی این مرا به شدت اذیت می‌کند که بازتابی نداشته و هیچ کسی نمی‌پرسد که حالت چطور است.”

وی تنها نیست، بلکه در حال حاضر برخی دیگر از بازیکنان تیم ملی نیز همچون علی رضا شرایط مشابهی را تجربه می‌کنند.

حالا اگر بر گردیم به سال ۱۳۹۸ هجری خورشیدی، بیست‌ ساله‌های ملی پوش فوتسال کشور، از انجام کار شاقه (مردی کاری در ایران) افغانستان را در نیمه نهایی مسابقات آسیا رساند.

از سویی‌ هم فدراسیون فوتبال کشور می‌گوید: بازیکنان تیم ملی باید به لحاظ مالی وابسته به لیگ‌ها باشند.

همچنان این نهاد حاکم بر فوتبال افغانستان می افزاید که در حال حاضر لیگ منظم و دوامدار در داخل کشور وجود ندارد، چون لیگ‌های فوتبال-فوتسال و هم تیم‌های باشگاهی، پشتیبانی مالی ندارند.

این در حالیست که روند لابی‌گری مسوولان فدراسیون فوتبال به خاطر جذب حمایت سرمایه‌گذاران، اکثرا مورد انتقاد هواداران فوتبال بوده که تا کنون این نهاد در این راستا موفق نبوده است.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

حامد شینواری به عنوان رییس اجراییوی بورد کرکت افغانستان معرفی شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: آوریل 26, 2021)

بورد کرکت افغانستان امروز (دوشنبه، ۶ ثور) میگوید که داکتر حامد شینواری، بحیث رییس اجراییوی این نهاد معرفی شده است.

به اساس معلومات بورد کرکت افغانستان آقای شینواری مدرک دکترا در مدیریت پالیسی صحت دارد و همچنان بشمول اداره بورد کرکت افغانستان در چندین ادارات ملی و بین المللی در سطح رهبری و مدیریت کار کرده است.

شینواری میگوید که اولویت‌های وی توسعه دست آوردها در بخش کرکت میباشد.

او در این باره گفت:” افغانستان عضویت دایمی شورای بین المللی کرکت را دارد و برای حفظ این امتیاز نیاز است که یکجا باهم کار کنیم. اینکه جهان در حال پیشرفت و تغیر است همچنان ما نیز تلاش خواهیم کرد تا اداره را عصری سازی (دیجیتلایز) خواهیم کرد تا از ظرفیت موجوده به گونه بهتر استفاده صورت بگیرد.”

رییس اجراییوی بورد کرکت افزود که “برای بازیکنان سهولت ایجاد خواهد شد و برای بدست آوردن این هدف یکجا با هم کار خواهیم کرد.”

قبل از این رحمت الله قریشی بحیث رییس اجراییوی این نهاد وظیفه اجرا میکرد.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است