Connect with us

ورزش

افغانستان تیم کرکت نامیبیا را با تفاوت ۶۲ دوش شکست داد

منتشر شده

 در

(Last Updated On: عقرب ۹, ۱۴۰۰)

تیم ملی کرکت افغانستان امروز (یکشنبه، ۹ عقرب) در سومین رقابت‌اش در بازی‌های جام جهانی ۲۰ آووره نامیبیا را با تفاوت ۶۲  دوش شکست داد.

بازیکنان افغان نخست به بیتنگ پرداختند و در ۲۰ آوور ۱۶۰ امتیاز حاصل و برای تیم نامیبیا ۱۶۱ دوش هدف تعین کردند.

از جانب افغانستان، محمد شهزاد محمدی ۴۵، حضرت الله زازی ۳۳، محمد نبی عیس‌خیل ۳۲ و اصغر افغان ۳۱ دوش انجام دادند.

این در حالی است که افغانستان پیش از این تیم اسکاتلند را نیز شکست داده اما در بازی روز جمعه در برابر پاکستان تن به شکست داد.

افغانستان دو بازی دیگر در برابر تیم های هند و نیوزیلند پیش رو دارد.

—–

کمپین چشم به راه کمک – برای ارسال کمک‌های نقدی با این ویبسایت مراجعه نمایید: http://www.helpafg.org

آریانانیوز و تلویزیون آریانا از ابتکار «بنیاد بیات» برای جمع آوری کمک برای تامین مواد غذایی به خانواده‌های نیازمند در افغانستان حمایت همه جانبه میکند.

ما به عنوان همکار رسمی رسانه ای از شما تقاضای کمک میکنیم تا بتوانیم در این شرایط دشوار برای خانواده‌های افغان مواد غذایی تهیه کنیم.

ورزش

تیم ملی کرکت افغانستان با سه پیروزی پی‌هم در برابر نیدرلند جام قهرمانی را بالای سر برد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۶, ۱۴۰۰)

تیم ملی کرکت افغانستان از تاریخ ۲۱ الی ۲۵ ماه جنوری در سه بازی یک روزه در چارچوب سوپرلیگ شورای بین‌المللی کرکت به مصاف تیم نیدرلند رفت که در نهایت توانست در هرسه بازی با تفاوت قابل ملاحظه‌ی به پیروزی رسیده و جام قهرمانی این سلسله بازی را بالا سر ببرد.

دیدار سوم این سلسله بازی ها روزگذشته (سه شنبه ۵دلو) در ورزشگاه کرکت “ایشین تون” شهر دوحه برگزار شد که تیم ملی افغانستان با بهترین توپزنی نجیب‌الله زدران و بهترین توپ‌اندازی قیس احمد به سومین پیروزی پیهم دست یافت.

قرعه این بازی را تیم ملی افغانستان برد و نخست به توپزنی پرداخت که توانست در پنجاه آور تعین شده با ازدست دادن پنج ویکت ۲۵۴ دوش انجام دهد.

نجیب‌الله زدران ۷۱ دوش، ریاض حسن ۵۰ دوش و رحمت شاه ۴۸ دوش به سود تیم ملی افغانستان انجام دادند، در حالیکه ویوین کنگما، کلیتون فلوید، براندن، ثاقب و ارین دت هرکدام یک ویکت به سود تیم نیدرلند بدست آوردند.

تیم نیدرلند در نیمه دوم بازی به توپزنی پرداخت که در ۴۲.۴آور بازی با ازدست دادن تمام ویکت ها تنها ۱۷۹ دوش انجام داد و بازی را با تفاوت ۷۵ دوش به تیم ملی افغانستان واگذار کرد.

دراین بازی کولین ۸۱ دوش، سکوت ۵۴ دوش و ثاقب ۱۴ دوش به سود تیم شان انجام دادند، در حالیکه قیس احمد سه ویکت، راشد خان دو ویکت، فضل الحق فاروقی، مجیب الرحمن، فرید احمد و عظمت‌الله عمرزی هرکدام یک ویکت به سود تیم ملی افغانستان بدست آوردند.

در پایان بازی نجیب‌الله زدران با انجام ۷۱ دوش به عنوان بهترین بازیکن این بازی و سکات ایدورد جایزه بهترین بازیکن این تورنمنت را از آن خود کرد

به خواندن ادامه دهید

ورزش

تیم کرکت افغانستان برای دومین بار پی‌هم نیدرلند را شکست داد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۴, ۱۴۰۰)

تیم ملی افغانستان در سلسله بازی‌های یک روزه بین‌المللی برای دومین بار پی‌هم تیم نیدرلند را با شکست مواجه کرد و توانست این سلسله بازی‌ها را با برتری ۰-۲ به نام خود کند.

تیم ملی افغانستان قرعه این بازی را برد و نخست به توپ‌زنی آغاز کرد که با بهترین درخشش رحمن‌الله گربز توانست در ۵۰ آور تعین شده با ازدست دادن ۶ بازیکن ۲۳۷ دوش انجام دهد.

رحمن‌الله گربز ۱۰۳ دوش، حشمت‌الله شهیدی ۵۴ دوش و رحمت شاه زرمتی ۳۵ دوش به سود تیم ملی افغانستان انجام دادند.

از سوی دیگر برای نیدرلند ویویان کینگما و پهلیپ بویسون هرکدام دو بازیکن، کولین اکرمن و ریان کلین هرکدام یک بازیکن به سود تیم بدست آوردند.

بازیکنان تیم نیدرلند در نوبت توپ‌زنی خود نتوانستند در مقابل توپ اندازان تیم ملی افغانستان مقاومت کنند که در ۴۷.۲ آور با ازدست دادن تمامی بازیکنان تنها ۱۸۹ دوش انجام دادند و بازی را با تفاوت ۴۸ دوش به افغانستان واگذار نمودند.

ادوردز ۸۶ دوش، باس دیلیدی ۳۴ دوش و پیتر سیلر ۱۲ دوش به سود تیم نیدرلند انجام دادند، در حالی که مجیب الرحمن چهار بازیکن، فرید احمد ملک دو بازیکن، یمین احمدزی و راشد خان هرکدام یک بازیکن را از میدان حذف نمودند.

در پایان بازی رحمن‌الله گربز جایزه بهترین بازیکن این بازی را بدست آورد.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

برگزاری رقابت‌ها میان ورزشکاران مبارزات آزاد افغان و پاکستانی در خوست

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۳, ۱۴۰۰)

رقابت دو روزه مبارزات آزاد بین ورزشکاران افغان و پاکستانی در ولایت خوست آغاز شده است.

برگزارکننده‌گان این مسابقات می‌گویند که هدف آنها این است که به جهانیان نشان بدهند که افغانستان امن است و زندگی ادامه دارد.

نعمت‌الله همت، رییس سازمان کی.اف.ان – خوست، در این باره گفت:” این بازی‌ها را میان افغانستان و پاکستان راه اندازی کردیم. ۱۴ فایتر از پاکستان است و ۱۴ فایتر افغان و قوی داریم. ما این سلسله را راه اندازی کردیم تا روابط  دو کشور خوب شود و به جهان نشان دهیم که افغانستان امن است و بازیکنان دیگر کشورها نیز آمده میتواند.”

ورزشکارانی پاکستانی از این بازی در افغانستان خوشحال استند و می‌افزایند که آنها نیز مشتاق برگزاری مسابقات مشابه در پاکستان است.

بسم‌الله، ورزشکار پاکستان در این باره گفت:” از کچلاغ کویته آمدیم، بسیار خوش استیم، مردم به ما محبت دادند. بازی خوب برگزار شده. ما میخواهیم بازیکنان افغان به پاکستان بیایند تا در آنجا همچو بازی راه اندازی کنیم. از محبت مردم تشکر.”

عبدالرحمان، ورزشکار دیگر پاکستان افزود:” بازی‌های خوب برگزار شد، ما خوش استیم که افغانستان آمدیم. این جا بازیکنان خوب وجود دارد، به ظرفیت آنان باید توجه شود، ما میخواهیم که آن پاکستان بیایند و آنجا یک تورنمنت راه اندازی کنیم.”

درهمین حال، ورزشکاران مبارزات آزاد افغانستان می‌گویند که دولت و تاجران هیچ کمکی دراین قسمت به آنها نکرده اند.

آنان می‌افزایند که ورزشکاران با استعدادی در میان آنان است ولی به دلیل مشکلات اقتصادی نمی‌توانند به خارج از کشور برای شرکت در مسابقه‌ها بروند.

شیرشاه، ورزشکار افغان در این باره گفت:” در بخش ورزش هیچ توجه نشده است، نه تاجران کمک کرده و نه حکومت. ما بازیکنان قوی داریم که در خارج بازی کند، اما بنابر مشکلات اقتصادی نمی توانند در مسابقات خارجی شرکت کنند.”

این ورزشکاران رشته‌های رزمی می‌گویند که در صورت فراهم شدن امکانات، نه تنها دستاوردهای خوبی در کشور خواهند داشت، بلکه در بازی‌های بین المللی برای افغانستان افتخاراتی کسب خواهند کرد.

به خواندن ادامه دهید

Trending