Connect with us

اخبار ساحوی

افراد دخیل در قضیه نکاح هم زمان یک زورگو با دو خواهر بازداشت شدند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: دسامبر 20, 2016)

1دفتر رسانه ای والی ننگرهار به روز دوشنبه اعلام کرد که افراد دخیل در قضیه نکاح هم زمان یک مرد با دو خواهر با همکاری بزرگان محلی بازداشت شده اند.

در خبرنامه ای پخش شده آمده که در قضیه نکاح یک مرد با دو خواهر در یک شب در ولسوالی “کوز کونر” ولایت ننگرهار، افراد اصلی دخیل در این قضیه بازداشت شده اند و قضیه شان جهت ارزیابی کامل به نهادهای عدلی و قضایی واگذار شده است.

این قضیه پس از آن ابعاد تازه ای به خود گرفت که نادر خان، پدر کهنسال این دو دختر با ظاهر شدن در رسانه ها خواستار عدالت شد و شکایت نمود که یک زورمند محلی همزمان دو دختراش را به عقد خود در آورده و عزت خانواده اش را زیر پا کرده است.

براساس اظهارات خانواده قربانی، این زورمند ابتدا با یکی از دختران این خانواده ازواج می‌کند اما در اولین شب عروسی، به ادعای “باکره نبودن” عروس، دومین خواهرش را نیز با خود می‌برد. 

نادر خان که به روز یک شنبه در جمع فعالان حقوق زن در کابل از ظلمی که بر او و خانواده‌اش شده است، شکایت کرده گفت: “با سی نفر به خانه ام هجوم بردند، راکت، پیکا و کلاشینکف با خود داشتند. آن‌ها بر خانه ام حمله کردند و عزت خانواده‌ام را برباد دادند”.

اکنون هیئتی که از جانب حکومت به این ولایت سفر کرده می گوید، پنج فرد اصلی دخیل در این قضیه بازداشت شده و دوسیه این افراد جهت تحقیقات بیشتر به نهاد های عدلی و قضائی راجع شده است.

به نقل از خبرنامه محمد حنیف گردیوال معاون والی ننگرهار و سید عبدالغفار سادات رئیس تحقیقات جنائی وزارت امور داخله امروز در جریان یک کنفرانس خبری گفته اند که افراد دخیل در این قضیه بازداشت و جهت تحقیقات بیشتر به ارگانهای عدلی و قضایی معرفی شده اند.

هیئت تاکید کرده که دوسیه افراد بازداشت شده به اساس قانون به پیش برده خواهد شد.

پیش از این مولوی عبدالرحمن فردی که خواهر دوم را به عقد نکاح این زورگو آورده بود از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی می گوید در این قضیه مجرم نمی باشد چون در هنگام بستن نکاح برای وی گفته شده که این دو تن خواهر نه، بلکه دختران کاکا هستند.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

اخبار ساحوی

نیروهای امریکایی: حمله هوایی در وردک مطابق توافقنامه دوحه بوده است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 26, 2020)

نیروهای امریکایی در افغانستان امروز (دوشنبه، ۵ عقرب) ادعایی طالبان مبنی بر این که حمله هوایی شب گذشته در ولایت میدان وردک خلاف توافقنامه‌ی امریکا با طالبان بوده است، را رد کرده اند.

سخنگوی این نیروها در صحفه تویترش نوشته است که این حمله در مطابقت با توافقنامه و در حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان انجام شده است.

به گفته‌ی سخنگوی نیروهای امریکایی در این حمله که شب گذشته در ولسوالی نرخ ولایت میدان وردک راه اندازی شد، دست کم پنج جنگجوی طالب کشته شدند.

همچنان نیروهای امریکایی تلفات غیرنظامیان در این حمله را نیز رد کرده اند.

این در حالی است که طالبان در اعلامیه ای این حمله نیروهای امریکایی را خلاف توافقنامه میان طالبان و امریکا عنوان کرده اند و امریکا را متهم به نقض این توافق‌نامه کرده است.

طالبان همچنان ادعا کرده ااست که در این حمله هوایی سه کودک جان باخته اند.

از سوی دیگر وزارت دفاع ملی نیز بدون این که از حمله هوایی امریکایی چیزی بگوید گفته است که در پاسخ به حملات طالبان در ولسوالی‌های سیدآباد و نرخ ولایت وردک دست کم ۲۶ طالب کشته شدند و چهار تن دیگر شان زخم برداشتند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

انفجار ماین در غزنی؛ ۹ نفر جان باختند و دو تن زخمی شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 24, 2020)

پولیس ولایت غزنی صبح امروز (شنبه، ۳عقرب) گفته است که در نتیجه انفجار ماین کنار جاده‌ای در مرکز این ولایت دست کم ۹غیر نظامی جان باختند.

به گفته‌ی پولیس این رویداد حوالی ۹:۰۰ پیش از چاشت زمانی رخ داد که یک موتر نوع تونس در منطقه‌ی کوتل روضه در حومه شهر غزنی با یک ماین کنارجاده‌ای برخورد کرد که در نتیجه ۹ تن به شمول سه خانم در این رویداد جان باختند.

در همین حال اقارب قربانیان میگویند که در این رویداد یازده نفر جان باخته اند.

پولیس می‌افزاید زمانی که نیروهای امنیتی بخاطر فراهم کردن کمک و انتقال قربانیان به محل حرکت میکند، یک هاموی نیروهای پولیس با ماین کنار جاده‌ای دیگر برخورد کرد که در نتیجه دو پولیس زخم برداشتند.

در حالی که تاکنون هیچ گروهی به شمول طالبان مسوولیت این رودیداد را به عهده نگرفته است، اما پولیس غزنی طالبان را مسوول این رویداد می‌داند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

حمله طالبان در نیمروز؛ ۲۴ سرباز کشته و چندین تن دیگر اسیر شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 23, 2020)

در نتیجه حمله طالبان در ولسوالی دلارام ولایت نیمروز ۲۴ نظامی جان باخته و چهار نفر دیگر شان زخمی شده اند.

شهنواز قادری ولسوال دلارام به آریانانیوز می‌گوید که این رویداد شب گذشته در منطقه دهمزنگ این ولسوالی رخ داده و طالبان چند سرباز دیگر را نیز با خود برده اند.

منابع می‌گویند که طالبان تمام تجهیزات این قرارگاه را با خود برده اند و حدود شش سرباز ارتش ملی را اسیر گرفته اند.

وزارت دفاع هرچند در مورد این رویداد چیزی نگفته اما تایید می‌کند که در حال حاضر در ۲۶ ولایت جنگ جریان دارد.

تصاویری نیز در رسانه های اجتماعی نشر شده که نشان میدهد که طالبان دست های شماری از سربازان افغان را از پشت بسته اند.

در همین حال شماری از سربازان افغان در ولسوالی راغستان بدخشان نیز از سوی طالبان محاصره شده اند.

این سربازان در پیامی به رسانه ها گفته است که با کمبود مواد خوراکی و تجهییزات روبرو شده اند.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending