Connect with us

اخبار ساحوی

افراد دخیل در قضیه نکاح هم زمان یک زورگو با دو خواهر بازداشت شدند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: قوس ۳۰, ۱۳۹۵)

1دفتر رسانه ای والی ننگرهار به روز دوشنبه اعلام کرد که افراد دخیل در قضیه نکاح هم زمان یک مرد با دو خواهر با همکاری بزرگان محلی بازداشت شده اند.

در خبرنامه ای پخش شده آمده که در قضیه نکاح یک مرد با دو خواهر در یک شب در ولسوالی “کوز کونر” ولایت ننگرهار، افراد اصلی دخیل در این قضیه بازداشت شده اند و قضیه شان جهت ارزیابی کامل به نهادهای عدلی و قضایی واگذار شده است.

این قضیه پس از آن ابعاد تازه ای به خود گرفت که نادر خان، پدر کهنسال این دو دختر با ظاهر شدن در رسانه ها خواستار عدالت شد و شکایت نمود که یک زورمند محلی همزمان دو دختراش را به عقد خود در آورده و عزت خانواده اش را زیر پا کرده است.

براساس اظهارات خانواده قربانی، این زورمند ابتدا با یکی از دختران این خانواده ازواج می‌کند اما در اولین شب عروسی، به ادعای “باکره نبودن” عروس، دومین خواهرش را نیز با خود می‌برد.

نادر خان که به روز یک شنبه در جمع فعالان حقوق زن در کابل از ظلمی که بر او و خانواده‌اش شده است، شکایت کرده گفت: “با سی نفر به خانه ام هجوم بردند، راکت، پیکا و کلاشینکف با خود داشتند. آن‌ها بر خانه ام حمله کردند و عزت خانواده‌ام را برباد دادند”.

اکنون هیئتی که از جانب حکومت به این ولایت سفر کرده می گوید، پنج فرد اصلی دخیل در این قضیه بازداشت شده و دوسیه این افراد جهت تحقیقات بیشتر به نهاد های عدلی و قضائی راجع شده است.

به نقل از خبرنامه محمد حنیف گردیوال معاون والی ننگرهار و سید عبدالغفار سادات رئیس تحقیقات جنائی وزارت امور داخله امروز در جریان یک کنفرانس خبری گفته اند که افراد دخیل در این قضیه بازداشت و جهت تحقیقات بیشتر به ارگانهای عدلی و قضایی معرفی شده اند.

هیئت تاکید کرده که دوسیه افراد بازداشت شده به اساس قانون به پیش برده خواهد شد.

پیش از این مولوی عبدالرحمن فردی که خواهر دوم را به عقد نکاح این زورگو آورده بود از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی می گوید در این قضیه مجرم نمی باشد چون در هنگام بستن نکاح برای وی گفته شده که این دو تن خواهر نه، بلکه دختران کاکا هستند.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

اخبار ساحوی

وزارت دفاع گزارش‌ها مبنی بر تلفات غیرنظامیان در حمله هوایی قندز را بررسی می‌کند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۳۰, ۱۳۹۹)

وزارت دفاع کشور تایید میکند که نیروهای افغان روز شنبه یک قرارگاه طالبان را در ولسوالی خان آباد ولایت قندز آماج حمله هوایی قرار دادند.

این وزارت گفته است که گزارش ها مبنی بر وارد شدن تلفات به افراد ملکی را نیز بررسی میکند.

وزارت دفاع تاکید کرده است که این حمله بر اساس «دفاع فعال» نیروهای افغان صورت گرفته است.

این وزارت گفته است که در این رویداد ۳۰ طالب مسلح به شمول دو فرمانده شان به نام های قاری عبدلرزاف و مولوی عباس کشته شدند.

همچنان هشت طالب مسلح دیگر به شمول دو فرمانده شان به نام های فیضانی و قاری ابراهیم در این حمله هوایی زخمی شده اند.

این وزارت افزوده است که در این رویداد شمار زیاد از وسایط نقلیه، یک انبار بزرگ مهمات نیز از بین رفته است.

اما گزارش هایی مبنی بر آسیب دیدن افراد ملکی نیز منتشر شده است که وزارت دفاع از بررسی این موضوع خبر داده است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

غنی حمله بر معاون شورای ولایتی پکتیا را محکوم کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۹, ۱۳۹۹)

ارگ ریاست جمهوری در اعلامیه ای حمله بر ایوب غروال معاون شورای ولایتی پکتیا را که صبح امروز در شهر گردیز در یک سوقصد جان باخت، را شدیدا محکوم کرد.

در اعلامیه ارک آمده است که رییس جمهور غنی یک بار دیگر از طالبان خواست که آتش بس بشری، سرتاسری و دایمی را که همانا خواست مردم، حکومت افغانستان و جامعه جهانی است، بپذیرند.

وی همچنان “به ارگان های مربوطه بخاطر بررسی همه جانبه رویداد و شناسایی و مجازات عاملین آن، هدایت داد و با تاکید گفت که مبارزه نیروهای امنیتی و دفاعی ما در برابر تروریستان و جنایتکاران ادامه خواهد داشت.”

مقام های ولایت پکتیا گفته اند که آقای غروال حوالی ساعت ۵:۳۰ بامداد امروز در شهر گردیز که در حال رفتن به سوی دانشگاه گردیز بود، مورد حمله قرار گرفت.

وی در این رویداد جراحت شدید برداشت که بعدا در بیمارستان جان داد.

حمله بر غروال در ادامه حملات هدفمند بالای چهره های شناخته شده و مقام های حکومتی است.

اوایل این ماه امرالله صالح و معاون اول ریاست جمهوری نیز در کابل مورد سوقصد قرار گرفت.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

در حمله طالبان در ننگرهار ۲۰ تن از نیروهای امنیتی جان باختند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۷, ۱۳۹۹)

در پی حمله طالبان بالای چند پاسگاه نیروهای امنیتی در ولایت ننگرهار دست کم ۲۰ نفر از نیروهای افغان جان باخته اند.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به آریانانیوز گفته است که شب گذشته شمار زیاد از جنگجویان طالبان بالای پاسگاه های امنیتی در ولسوالی های خوگیانی، حصارک و شیرزاد حمله کردند که با مقاومت نیروهای افغان مواجه شد.

به گفته آقای خوگیانی در نتیجه درگیری میان دو طرف دست کم ۲۰ تن از نیروهای افغان به شمول ۱۲ سرباز پولیس، سه پولیس محلی و پنج نفر از خیزش های مردمی جان باخته و سی تن دیگر زخم برداشته اند.

آقای خوگیانی می‌افزاید که به طالبان نیز تلفاتی وارد شده است. به گفته وی در این رویداد دست کم سی جنگجوی طالبان کشته و شمار زیاد دیگر آنان نیز زخمی شده اند.

طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

این در حالی است که مذاکرات میان افغان ها برای یافتن راه حل سیاسی برای ختم جنگ افغانستان در دوحه، پایتخت قطر آغاز شده است.

روز سه شنبه نمایندگان حکومت و طالبان اولین نشست رودررو شان را برگزار کردند که روی اصول کار و تقسیم اوقات نسشت های بعدی به توافق رسیدند.

معصوم ستانکزی رییس هیات مذاکره کننده حکومت در این نشست از طالبان خواست که دست از خشونت بردارند.

آقای ستانکزی گفت: “مهم‌ترین اولویت مردم افغانستان توقف خون ریزی در کشور است.”

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending