Connect with us

رویداد های اخیر

اعلام آمادگی حکومت برای هر گونه جنگ احتمالی در کشور

منتشر شده

 در

(Last Updated On: حمل ۲۲, ۱۴۰۰)

کمیسیون‌های امنیت داخلی و امور دفاعی مجلس نماینده گان سرپرست وزارت امور داخله، رییس عمومی امنیت ملی و معاون رییس ستاد ارتش را از بهر افزایش ناامنی‌ها و میزان بلند تلفات برای پاسخگویی فرا خواند.

دراین میان رییس امنیت ملی می گوید که اراه جنگ طالبان تغییر نکرده و همواره برای افزایش خشونت ها تلاش می کنند.

وی تاکید می ورزد که با توجه به نشست‌های صلح، دشوار است که نشست ترکیه به نتیجه برسد و از همین رو آماده گی کامل برای یک جنگ احتمالی دیگر گرفته شده است.

احمد ضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی، در این باره گفت:”امیدواری کلان برای صلح پیدا شده، اما امید واری را ما نمی بینیم که طالب تغییر کرده باشد و هیچ تغییر نکرده به اندازه سر سوزن و توقع مردم از نشست استانبول است سخت است که به نتیجه برسد و طالبان پس از توافق صلح با امریکا ۲۴ درصد تحرکات شان را افزایش داده و در جریان یک سال ۲۰۶۰۰ حمله را انجام داده اند.”

درهمین حال وزارت امور داخله می گوید که به زودی ده ولایتی که در تهدید بلند قرار دارد اکمال خواهد شد تا جلو تحرکات بیشتر دشمن گرفته شود.

حیات الله حیات، سرپرست وزارت امور داخله، در این باره گفت:”ما برای ده ولایت که در تهدید بلند قرار دارد تا اول می تمامی امکانات و اکمالات را می رسانیم تا نیروهای ما در دفاع از کشور و مردم با چالش مواجه نشوند.”

اقبال علی مرادی، معاون رییس ستاد ارتش، در این باره گفت:”پلان عملیاتی ۱۴۰۰ را آماده کرده ایم و عملیات‌های خود را در نه ولایت و شاهراه ها آغاز می کنیم.”

درهمین حال رییس کمیسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان می گوید در صورتی که نشست های صلح به نتیجه نرسد، حکومت مکلف است تا امنیت مردم را بگیرد.

خان آغا رضایی، رییس کمیسیون امنیت داخلی مجلس نماینده گان،در این باره گفت:” اگر پروسه صلح نتیجه ندهد، وضعیت اداره خواهد شد و توانایی مدیریت اش را شما بزرگان امنیتی دارید و چرا اکمالات به وقت و زمان اش برای نظامیان کشور صورت نمی گیرد.”

میرحیدر افضلی، رییس کمیسیون امور دفاعی مجلس نماینده گان، در این باره گفت:”

متاسفانه هماهنگی لازم میان امنیت ملی دفاع و امور داخله وجود ندارد و این کار یک مشکل جدی در جنگ است.”

فضل کریم ایماق، مجلس نماینده گان، در این باره گفت:” بیشتر ولسوالی‌های کشور در محاصره قرار دارند و راه‌ها امنیت نیست چه زمانی نیروهای امنیتی در وظایف شان درست عمل می کنند.”

پس از پایان بحث های مسوولان امنیتی با اعضای کمیسیون های امنیت داخلی و امور دفاعی، وزارت دفاع ملی و امور داخله نتوانستند تا قناعت اعضای این کمیسیون ها را فراهم نمایند و از همین رو قرار است تا گزارش این نشست به تالار عمومی مجلس ارائه شود.

رویداد های اخیر

استقبال خانواده های نیازمند از بسته های کمکی بنیاد بیات در هرات

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۴, ۱۴۰۰)

بنیاد بیات به ده‌ها خانواده در ولایت هرات مواد غذایی توزیع کرد.

در پی افزایش بحران اقتصادی در افغانستان، بنیاد بیات روند توزیع کمک به خانواده های نیازمند را آغاز کرده است.

این بنیاد هفته گذشته ده ها خانواده را در ولایت قندهار کمک کرد. حالا این بنیاد به خانواده های آسیب پذیر و بی‌جا شدگان داخلی در ولایت هرات کمک توزیع می‌کند.

حاجی اسماعیل معاون بنیاد بیات میگوید: “بنیاد بیات در حصه کمک های خیریه خود همیشه، در ولایات توزیع داشته، قبلا ما این کمک ها را به مستحقین اش توزیع کردیم به ولایت قندهار. امروز خوشبخانه در ولایت هرات آمده ایم و یک تعداد از فامیل های که مستحق استند و بی‌جا شده اند این کمک ها را که شامل آرد، روغن و برنج می‌باشد برای شان توزیع میکنیم.”

آقای حاجی اسماعیل می‌افزاید: “این کمک های ما انشالله در زون های دیگر، در ولایات دیگر ادامه دارد.”

خانواده های که برای دریافت کمک آمده اند از نهادهای کمک کننده می خواهند که همچنان به روند کمک های شان ادامه دهند. این خانواده ها می گویند همواره از کمک های غذایی بنیاد بیات مستفید شده اند.

فاضله یکی از باشندگان هرات میگوید: “ما خیلی از این کمک خوشحال شدیم. ما همه صغیردار، همه بیوه زن، همه کارها خوابیده.”

گل احمد باشنده هرات میگوید: “باور کنید که چهار، پنج شب میشود که دیگ ما بار نشده (چیزی نپخته ایم) همین سر گذر (جایی در هرات) میرویم و می آییم، هیچی به هیچی.. حالا فعلا ما خیلی خوشحالیم این کمک که به ما شده خیلی خوشحالیم.”

روند کمک رسانی بنیاد بیات از ماه های پیش شروع شده است، قرار است همچنان به خیلی از ولایت های کشور این کمک ها برای خانواده های نیازمند توزیع گردد.

همه ساله بنیاد بیات هزاران خانواده را در ولایت های مختلف کشور کمک می کند. خانواده های نیازمند معمولا از سوی تیم کاری بنیاد بیات در هر ولایت شناسایی می شوند و در مرحله بعدی مواد خوراکه به آنها توزیع می گردد.

 

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

وعده امریکا برای پرداخت غرامت به بازماندگان حمله هوایی کابل

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۴, ۱۴۰۰)

وزارت دفاع امریکا اعلام کرده است که در پی پرداخت غرامت به بازماندگان ده غیرنظامی که در اواخر ماه آگست در پی حمله طیاره بی سرنشین در کابل جان باختند، است.

پنتاگون روز گذشته گفت که در کنار پرداخت غرامت، در مورد اسکان مجدد اعضای این خانواده به امریکا نیز همکاری خواهد کرد.

پنتاگون افزوده است که هدف از اجرای این حمله هوایی، سرکوب مهاجم انتحاری گروه داعش بوده که قصد داشت میدان هوایی کابل را آماج قرار دهد.

این ناکامی اطلاعاتی امریکا برنامه های آینده امریکا مبنی بر نظارت افغانستان بدون حضور نظامی، را زیر سوال برده است.

این جان باختن غیرنظامیان در این رویداد نیز به عنوان بزرگ ترین بحران سیاسی برای جوبایدن رییس جمهور امریکا تلقی میشود.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

ناسا کاوشگری را برای مطالعه سیاره مشتری به فضا پرتاب شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۴, ۱۴۰۰)
فضاپیمای «لوسی» متعلق به ناسا امروز(شنبه، ۲۴ میزان) ماموریت خود برای مطالعه سیارک های که به مدار سیاره مشتری می‌چرخند را آغاز کرد.

این فضاپیما امروز از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در ایالت فلوریدای امریکا با راکت اطلس ۵ پرتاب شد.

ناسا گفته است که این ماموریت ۱۲ ساله به هدف دستیابی به درک بهتری از نحوه شکل‌گیری منظومه شمسی آغاز شده است.

تمرکز مطالعه این ماموریت روی سیارک های تروا است که دو توده بزرگ از سنگ های فضایی هستند و به دور خورشید می گردند. یکی جلوتر از مشتری و دیگری پشت آن در حال حرکت است.

دانشمندان بر این باورند که سنگها باقی مانده از شکل گیری منظومه شمسی ما هستند.

این کاوشگر «لوسی» نام دارد و ناسا امیدوار است به ما در درک بیشتر درباره شکل‌گیری منظومه شمسی کمک کند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است